Ostré předměty - Špína (2018) (epizoda)

Kým u Vanish som váhala medzi 3 a 4*, u Dirt mi to vychádza na tie tri. Stále dúfam, že sa to bude zlepšovať, no vidím, že na Mare of Easttown to (zatiaľ) nemá ani náhodou.

Scény z manželského života - The Vale of Tears (2021) (epizoda)

The Vale of Tears sa mi zatiaľ zo všetkých epizód páčila najviac. Trošku mi v tejto minisérii chýbajú časové údaje, no z rozhovoru je jasné, že prešiel celý rok, odkedy Mira odišla. Jessica Chastain je v tejto epizóde veľká kočka. Dvaja herci, jeden byt, je to celé také komorné, no zároveň veľkolepé. Neviem ani nájsť vhodné slová, ale je to také do deja maximálne vťahujúce a pritom toho deja tam nie je veľa, dôležité sú dialógy a emócie!!! Herecké výkony sú bezchybné, pôsobia tak skutočne, je to až neuveriteľné!!!! SPOILER: Uhádla som, že ten mladý jej dá kopačky a čo bude ďalej? Táto epizóda má u mňa 4 a pol*.

Scény z manželského života - Poli (2021) (epizoda)

V epizóde Poli je Oscar Isaac ešte lepší ako Jessica Chastain, no obaja hrajú vynikajúco!!! Vôbec nevadí, že sú tam len oni dvaja. Na začiatku vždy vidíme štáb s proticovidovými opatreniami, kamery, atď. a potom sa na scéne objavia Isaac a Jessica a my diváci úplne zabudneme, že je tam okolo nich celý tím ľudí, pretože hrajú na 100% uveriteľne!!! Táto epizóda je emocionálna bomba a maximálna depka!!!! SPOILER: Mira je opäť sebecká. Nezdá sa vám, že Jonathan reaguje neprimerane situácii? Ktorý chlap by na jeho mieste žene ešte pomáhal zavrieť kufor?!!! Len som zírala. Veľmi silná epizóda. (25.07.2022)

Scény z manželského života - Nevinnost a panika (2021) (epizoda)

Komentár k prvej epizóde píšem až po zhliadnutí prvých troch a musím povedať, že táto miniséria je čím ďalej, tým lepšia!!! Keď som dopozerala Innocence and Panic mala som trošku zmiešané pocity a bola som na pochybách, či sa mi to bude ďalej páčiť, no zároveň som bola zvedavá. Scenes from a Marriage je veľmi originálne a zaujímavo natočené. Manželstvo je tu také reálne!!! Herecké výkony sú wow!!! SPOILER: Ale rozhodnutie manželov ísť na potrat bolo veľmi sebecké, z môjho pohľadu. V jednej chvíli uvažovali o novej detskej izbe a potom také sklamanie. Buď silné 3 alebo slabšie 4* za túto epizódu. (20.07.2022)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Pre moje deťúrence je Ice Age 3 najlepší Ice Age na svete, aspoň takto mi to s nadšením zreferovali😉. Pre mňa niekde medzi 3 a 4*, keďže k dinosaurom nemám a nikdy som nemala blízko. Každopádne bavilo to aj mňa, najmä mamutia rodinka a potom Sid s tými svojimi vajíčkami a ten všetok sneh a ľad je v lete príjemným osviežením. Milý rodinný film, ktorý pobaví každého od tých najmenších, povedzme 3ročných hore.

Virgin River - Pod palbou (2019) (epizoda)

Moderná Dr. Quinn. 3,5* (neviem sa rozhodnúť medzi 3 a 4*). Manžel to vzdal po 4 epizódach, ja sledujem ďalej, hoci je pravda, že je to trošku telenovelové. No platí to, čo som povedala pri prvej epizóde. Prostredie BC mi je blízke (žila som neďaleko prostredia, kde sa Virgin River nakrúcalo) a mám rada herečku Alexandru Breckenridge (Sophie z This Is Us) ako aj našu hrdinku Mel. Obdivujem jej silu začať odznova na novom mieste a jej príbeh ma zaujíma.

Respect: Královna soulu (2021)

Respect tu naberá nový význam. Veľmi pútavo natočený životopisný snímok. UPDATE: Nerada mením svoje hodnotenia k filmom, ale v tomto prípade som sa rozhodla zo 4* jednu odobrať. Nemám totiž pocit, že by som Respect chcela vidieť znova. Väčšinou pozerám opakovane len tie filmy, ktorým som dala aspoň 4*. Čo sa týka iných hudobných životopisov, musím uznať, že Respect je ozaj slabší film ako Rocketman či Bohemian Rhapsody, nehovoriac o Elvisovi! Hlavný dôvod je však ten, že Respect na mňa zapôsobil dosť negatívne. Nehovorí o veciach, o ktorých by mal hovoriť viac. Vôbec nie je bežné, aby 12ročné dieťa malo dieťa, o dva roky hneď ďalšie, táto smutná záležitosť je tu len akoby tak mimochodom. Áno, určite bola Aretha Franklin touto skúsenosťou poznačená, ale aj tak nechápem, prečo tak málo priestoru. Z Wikipédie som sa ešte dočítala, že otec Arethy Franklin mal mimomanželské dieťa tiež s nejakou 12ročnou dievčinkou!!! Je mi z toho až zle. Najsympatickejšia postava filmu mi bola mama Arethy Franklin. Jennifer Hudson zahrala svoju rolu myslím dobre, ale Aretha mi išla dosť na nervy, táto filmová, o skutočnú som sa nikdy nezaujímala. Hudobná zložka bola trošku až príliš, naopak keby som bola fanynkou soulu a AF, bola by som len rada. Mala pekný hlas, ale tento štýl hudby nepočúvam. 65%.

Ethel a Ernest (2016)

Čistá nádhera!!! Ethel & Ernest a ich životný príbeh. Niečo ako "Up" ale verzia pre dospelých. Po každej stránke hodnotný ručne animovaný film. Ľudský ako len ľudský môže byť. A vôbec nie obyčajný. Krásne. Nemôžem nedať 5*.

The Chosen - Svatební dar (2019) (epizoda)

The Wedding Gift. Svadba v Káne Galilejskej🍇 tu je veľmi reálne zobrazená a snáď ešte nikde predtým nedostala toľko priestoru. Nikdy som sa nad touto pasážou Biblie až tak detailne nezamýšľala, napríklad že aká pohroma :-) to musela byť, keď sa im minulo víno. Pri sledovaní tejto epizódy som empaticky súcitila so všetkými zainteresovanými, bol by to teda problém, ale vďaka Bohu sa na svadbe v Káne stal prvý verejný zázrak a k žiadnemu škandálu nedošlo. Je veľmi sympatické, že Ježiš a jeho učeníci sa vedeli aj normálne zabaviť a vychutnať si kvalitné vínko. Veľmi sa mi páči aj vzťah Šimona a jeho manželky Eden. Čo sa mi ale nepáči a za čo aj sťahujem nejaké tie body, je výber herečky, ktorá stvárnila Máriu, Ježišovu matku. S tým mám teda problém, lebo Máriu si vždy predstavujem ako nadprirodzene krásnu bytosť, minimálne jej mohli dať nebesky modré oči a menej rokov. Zvyšok castingu vyhovuje :-).

The Chosen - Skála, na které je postaven (2019) (epizoda)

The Rock on Which It Is Built je zatiaľ pre mňa najlepšia epizóda. Ondrej privádza Šimona Petra k Ježišovi. "Na tvoje slovo Pane spustím siete". Zázrak s rybami. Ježiš sa tu osobne dotýka Šimona. Koľkí z nás potrebujú takéto osobné stretnutie s Bohom. Ľudská beznádej sa tu premieňa na nádej. Veľmi pekne natočené.