The Chosen (2017) (seriál)

Prvá séria: 1. I Have Called You By Name. Začiatok je trošku náročnejší, vyžaduje si to divákovú pozornosť, sústredenie a trpezlivosť, no po niekoľkých minútach som pochopila, že tento seriál stojí za to. Hodnotenie na čsfd (momentálne 95%) a IMDb (9,4) opodstatnené🙂. Pri vyslovení mena Mary of Magdala a keď jej spadol z rúk ten džbán, to som mala zimomriavky, aké už dávno nie. 2. Shabbat. 3. Jesus Loves the Little Children. 4. The Rock on Which It Is Built. Krásna epizódka o povolaní Šimona Petra a o zázraku s rybami. 5. The Wedding Gift. Zázrak na svadbe v Káne Galilejskej snáď ešte nikde nedostal toľko priestoru a takú reálnu podobu. 6. Indescribable Compassion. 7. Invitations. Povolanie Matúša a Ježiš a Nikodém. 8. I am He. Uzdravenie Petrovej svokry a Ježiš a Samaritánka. Druhá séria sa mi asi páčila ešte viac ako prvá. Herecké výkony sú skvelé, mám už svojich obľúbencov a Ježiš je tu taký sympaťák, nemohli vybrať lepšie. Bravó, tlieskam!!! Moji TOP traja sú: Jonathan Roumie (Ježiš), Paras Patel (Matúš) - asi najlepší herecký výkon a Elizabeth Tabish (Mária Magdaléna). Obdivujem nápaditosť tvorcov a všetkých, ktorí sa podieľali na písaní jednotlivých epizód, vďaka dobrej predstavivosti a talentu v The Chosen dostávajú priestor nielenže neznámi herci, ale aj navonok nie až také dôležité postavy z Biblie. Mám však jednu pripomienku. Christmas with the Chosen nie je epizóda seriálu, ale Christmas Praise & Worship Music!!! Myslím si, že by to malo byť hodnotené zvlášť a nie ako súčasť seriálu. Tretia séria je zatiaľ najlepšia!!! Finále je neopísateľne krásne, nenachádzam ani vhodné slová, jednoducho jedno veľké WOW!!! Po dopozeraní S03 si musím dať The Chosen💙 do TOP 10. Jonathan Roumie je pre mňa ten najlepší filmový Ježiš, aký kedy bol :-). Pre fanúšikov seriálu odporúčam pozrieť si aj film Jesus Revolution (2023) takisto s Jonathanom Roumiem.

Famílie - Pilot (2010) (epizoda)

Pilot seriálu Parenthood ma zaujal, potenciál tam určite je a milo ma potešila Lauren Graham z Gilmore Girls.

Mimoni (2015)

Chystám sa s deťmi do kina na nových Mimoňov, tak sme si dnes pozreli aj jednotku. Najskôr to vyzeralo veľmi sľubne, pomyslela som si, že wow to bude teda super zábava. Ale potom to začalo ísť dolu vodou, pretože tá "zápletka" s ukradnutím kráľovskej koruny a všetko okolo toho, to nedávalo ani len na animák vôbec žiaden zmysel. Keď už, tak aspoň skutočnú kráľovnú Alžbetu z toho mohli vynechať. Mimoniky boli fakt fajn, deti sa aj nasmiali, no ešte sa mi nepáči, keď do filmov pre malé deti (teda aj škôlkárov) dávajú zbrane. Celkovo to bolo o dosť slabšie ako séria Despicable Me, ale aspoň tie tri🍌tomu dám.

Zmizení (2013)

Prisoners je veľmi dobrý a napínavý thriller, ktorý ma úplne dostal. Je tu toľko silných momentov, toľko nečakaných zvratov, toľko emócií. Herecké výkony Hugh Jackman & Jake Gyllenhaal sú tak presvedčivé, že som sa do filmu vžila natoľko, až ma rozbolelo brucho. Scénar je do detailov premyslený. Hudba tak hrozivo trefná. Atmosféra hustá. Mám to tak na hrane medzi 4 a 5*.

Temný rytíř (2008)

Ó nie!!! Až teraz po dopozeraní filmu The Dark Knight som zistila, že to je dvojka z trilógie, takže som nechtiac preskočila začiatok a to sa mi zdalo, že nejako ťažšie sa mi do toho dostáva🤔!!! No čo už. Možno preto sú moje dojmy zatiaľ také, aké sú. No neviem, možno si to ešte niekedy pozriem v tom správnom poradí a potom upravím moje hodnotenie, no zatiaľ to vôbec u mňa nevyzerá na tých 90%. Pravdupovediac, čakala som, že to bude lepšie, že sa mi to bude viac páčiť. Mám rada filmy Christophera Nolana, milujem hudbu Hansa Zimmera plus berúc do úvahy samotné hodnotenie filmu, moje očakávania teda boli nastavené pomerne vysoko. Z hercov chcem najviac pochváliť Jokera, wow!!! Heath Ledger bol fakt úžasný!!! Keď som zistila, že The Dark Knight bol jeho posledný film, že zomrel taký mladý a ani len Oscara sa už nedožil, bol to jeden z dôvodov, prečo som tento film ozaj chcela vidieť. Nikdy by som neuhádla, že pod maskou Jokera sa ukrýva taký mladý herec! Naopak, Christian Bale ako Batman a Maggie Gyllenhaal ako Rachel mi nesadli, ja neviem, komiksy som nikdy nečítala, ale Batmana si predstavujem nejako inak a hlavne mladšieho. Áno, viac mi sadol "nový" Batman Robert Pattinson! Ako Batmanovu lásku by som si vedela predstaviť tiež inú herečku. S výberom hercov Morgan Freeman a Michael Caine som spokojná. Celkovo mi to vychádza na nejakých 70%. Film vo mne zanechal dosť negatívne pocity, niektoré scénky boli skoro ako z hororu, samé zabíjanie a zlo, nuž také asi mesto Gotham je. Chýbalo mi viac emócií. Mala som tiež pocit, že to nie je film o Batmanovi, nemal tam akosi málo priestoru? Príliš veľa Harveyho Denta, dosť málo Brucea Wayna, prečo?!!!!

Elvis (2022)

Wow!!! Wow!!! Wow!!! The greatest show!!! Austin Butler tu podáva oskarový herecký výkon! Vďaka tomuto filmu legendárny ELVIS ožíva, bolo to ako sledovať skutočného Elvisa, akoby som bola priamo tam :-). Veľkolepá výprava, kostýmy, strih a vlastne všetko. V kine to bol ozaj zážitok. Sedela som ako prikovaná, kým neskončila záverečná titulková skladba In the Ghetto. Update: Spoločne s filmami Top Gun: Maverick a Babylon TOP 3 filmy roka😉🧡!!!

Virgin River - Neustávej (2019) (epizoda)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu.

Nesnáším tě, lásko (2021)

Jedna z najlepších romantických komédií poslednej dekády😉!!! Som veľmi milo prekvapená. Takmer trištvrte hodiny som vyberala film na dnešný večer, ale stálo to zato. A ešte taký bonus, The Hating Game je tak trošku vianočný film. Ale aj v lete to funguje skvele, teda ak máte radi romantické komédie. 75%

Já, padouch 3 (2017)

Bolo to fajn, len možno mohli už nechať tie dievčatká trošku povyrásť, vekovo by sa zároveň priblížili tým divákom, ktorí začali prvý film Despicable Me pozerať v detskom veku. A Gru by musel napríklad odháňať nápadníkov :-). Každopádne ma to bavilo, atmosféra 80's bola príjemným crazy prekvapením, ale ten zloduch ma nebavil, mal až priveľa priestoru. Naopak, Lucy mohla dostať viac priestoru. Viem si dokonca predstaviť samostatný film o nej. Milý bol aj celý ten výlet za Druom. Možno trošku slabšie, ale 4* a rada si pozriem aj prípadné pokračovanie a možno dajú na moje slová😁.

Pasažéři (2016)

Nepoznám romantickejšie sci-fi ako Passengers. Vesmírny Titanic, teda nie tak celkom :-). Celý film som obdivovala dokonalý účes Jennifer Lawrence a celkovo je na nej čo obdivovať. Za túto rolu by som jej dala aj nejakú tú sošku. Hudba krásna!!! Sympatický mi bol aj ten barman robot a aj hlavný hrdina celkom ušiel. Taký easy film, netreba pri ňom veľmi mozog namáhať, nie je tu veľa akčných scén a viac než dobrodružný je to romantický film, taká sci-fi oddychovka s miernou dávkou napätia a akurátnym množstvom emócií. Určite ani Adam by nechcel byť sám v Raji. Najviac sci-fi mi na tom pripadá fakt, že tí pasažieri boli ochotní len tak odísť, všetko zanechať, nielen ľudí, ale aj dobu, čiže úplné prerušenie kontaktov forever a napríklad Jim nikdy úplne nevysvetlil svoje dôvody, atď. Alebo také "detaily" ako zásoby jedla, neprítomnosť lekára a mnoho iných nie celkom dotiahnutých či vysvetlených vecí, ale ok sci-fi tak sci-fi. 75%