Mlýn a kříž (2011)

Obraz vyprávějící o obrazu. Film je téměř němý a provádí nás střídavě po jednotlivých postavách. Možná by výsledek byl lepší, kdyby se Majewski více držel samotné postavy Brueghela, jelikož pasáže v nichž se objevuje mi přišly nejzajímavější. Takhle jsem velice často usínal.

Všechno bude fajn (2010)

Paranoidní thriller ze kterého se v posledních minutách stane rodinné drama. Co chcete víc?

Umění plakat (2006)

Škoda několika logických zvláštností a občasné zkratkovitosti, jinak mohlo vzniknout drama lepší než Rodinná slavnost. Velice drsný a krutý film. Jak už se tak nějak od Dánů čeká...

Tenká červená linie (1998)

Filosofická existenciální báseň o podstatě války a smrti. Příroda jako nikdy nekončící krutý souboj. Tenká, červená linie se svojí sílou a efektem razantně odlišuje od všech válečných filmů s nimiž jsem se doposud setkal. Použití voiceoveru i zapojení hudby je dokonalé. Perfektním střídáním meditačních pasáží a strhující akce dosahuje Malick jedinečného výsledku.

R (2010)

Pravděpodobně nejlepší film z vězeňského prostředí, jaký jsem měl možnost vidět. Neskutečně syrový, drsný a realistický. U závěrečných titulků mi bylo fyzicky špatně. Působivé je zapojení jakéhosi zvuku sirény do nejvíce vypjatých scén.

Anas: indický film (2009)

Poměrně zajímavý dokument ze života běžného Palestince, který chce žít normální život kazí dvouhodinová stopáž. Film by se dal s klidem zkrátit na polovinu.

Žert (1968)

Oproti původní Kunreově knize mi chybí pro mě klíčová postava Lucie a i postava Jaroslava je nedořešená. Hlavním mottem knihy je deziluze, zatímco hlavním mottem filmu je pomsta. Na druhou stranu celková atmosféra je dobrá a herecké výkony výborné.

Manderlay (2005)

Nikterak silné jako Dogville, ale... zajímavější.