Cushing

psaní

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 9.11.2017  12:46
    matka! (2017)

Kdo píše, ten ví, o čem tohle podobenství je a co je zde "matka".

• 13.7.2017  12:17

Komedie roku.

• 11.5.2017  21:45
    Lady Macbeth (2016)

Z oběti se stává krutovládce. Skvělá, i když poněkud zkrácená a pozměněná adaptace Leskovovy novely, která vyděsila i Stalina, přenáší krutý komorní příběh do viktoriánské Anglie. Jestli kdy byla historická "obyčejnost" a "všednodennost" a "nuda", s níž se tu střetá zoufalství, obsese, chtíč, železná vůle a hanebné zločiny, nasnímána lépe, řekněte mi o tom. Ta fotografie to povyšuje na maximální zážitek, podobně intenzivní jako kdysi fatalistní, ale předloze bližší sovětská verze z roku 89.

• 22.12.2016  23:59

ocenění za kameru (fotografii)

• 1.10.2016  23:35
    Infiltrátor (2016)

Parádní podfuk. Začátek zmatený a hrdina přece jen starý, ale obojí se dá překousnout a pak fandíte i narkobaronům.

• 29.9.2016  22:02

Palec za to retro-

• 28.9.2016  21:53
    Neon Demon (2016)

Občas to vypadá jako Lynch nebo Kubrick (a další), ale není to Lynch ani Kubrick (ani další), je to jen Refn. Problém je ve scénáři. Že Hollywood požírá své hvězdičky, víme dávno.

• 20.8.2016  00:06

Kdo potřebuje, pobaví se. Ale sci-fi by mělo dávat větší smysl.

• 10.6.2016  23:13

Film asi ok, ale jen poznámka: brýle takhle fakt nefungují. Buď na dálku, nebo na blízko. Tady jen na parádu. Jako celý ok film.

• 27.4.2016  00:25

Člověk a zvíře: jednou jedno jsou, podruhé proti sobě jdou, potřetí monstrum prince překoná, počtvrté klaun se obru vysmívá, pak zase příšera vypluje odnikud -- a není to příšera; je to vlastní stud, mocenské choutky, ryzí čest, vražedná čistota a holá pěst, před níž lidská pokora pokleká a rozvírá v bestii člověka, aby snad v druhém pokolení, opět se našla... našla se v zabíjení.

• 3.4.2016  21:08

Pokud si chtěl režisér udělat srandu z českých chcípácko-ubožáckých vesnických filmů, mohl to udělat v hospodě. Vyrobit ale film, který nefunguje na žádné rovině, je jenom nekoukatelné chucpe s mnoha odkazy -- anebo inspiračními zdroji. Ani smát se tomu nedá.

• 11.3.2016  00:21
    Road Games (2015)

Trabant slabomyslný jako film, postavy, střih i režie, plast se snad takhle ani neprohejbá. Chvála za toho Rovera, koupil bych si nebo vyměnil tu krasavici za tohle krásný auto...

• 16.1.2016  00:43
    Marťan (2015)

Jako retro dobrý.

• 22.11.2015  23:28
    Victoria (2015)

Úctyhodný naturalismus. K dokonalosti tomu chybí... Dosaďte si.

• 16.11.2015  23:32
    Spectre (2015)

Bond? Je to on. Nedokonalej, i když skoro. Hlavně že zase dorazí.

• 28.8.2015  23:02

Jak pravil klasik -- kozy vidi Vicy.

• 21.8.2015  23:10

Pan režisér to neztrácí. A daroval mi film.

• 30.6.2015  00:07

Snad kdyby to bylo víc americké a méně evropské. Přestože Amerika je tady Mekkou, Evropa vítězí se všemi svými upachtěnými nedostatky. Na scénáři je až příliš vidět, že je to podle knížky, a to je špatně. Penn je hvězda, která se nezdá, ale tady je mylně uplacírován, takový trápící se dědeček, přestože je mu teprv pětapade nebo kolik. Ani ostatní "známí" tu nesedí na hrnci, ale pouze na bobku, a to v průvanu, včetně prošustrovaného Bardema... Peníze, ty tu byly, podobné evropským dotacím. Vznikl euroakčňák, co má vznešené myšlenky tu a tam, pak řádku dobrých scén a mezí tím nic moc, ale hlavně to děsně dramatické "mlno", jež mužně chrčí skrze umně stažené hrdlo.

• 28.6.2015  00:07

Levné filmy mají vypadat nějak takhle. Jistě by mohly být lepší, ale mnohem horší -- a dražší -- by mohly být taky.

• 24.6.2015  23:52

Tento malý unavený Max že je šílený? Kdy? Kde? Ty absurdní modelholky mu to nedovolej. Ale není se co divit, dneska ženský chodí na fotbal a pijou pivo, fuj. Co zbylo mužům? Čůrání vestoje? Brzy zakázáno.

• 18.6.2015  11:18
    Leviatan (2014)

Situace dnešního Ruska na filmovém pásu. Žádná pomoc, žádné vzkříšení, jen arogance, zrada, zbabělost, rezignace, bezpráví, moře a skály, jedno se tluče druhým.

• 12.6.2015  23:39
    Ex Machina (2014)

Nahý holky jako odměna za všechnu tu nudu? Trochu málo. Trochu hubený.

• 25.5.2015  23:59
    Zombeavers (2014)

Ve svém žánru nadstandardní film. Pro patnáctileté až osmnáctileté, proč ne.

• 19.4.2015  00:51

Myšlenka hvězdně pruhovaná, ale zvizualizovaná těžkou rukou. Odstřelovač hrdinná helmička nakonec odstřelí odstřelovače s hadrem na hlavě. A helmičku pak odstřelí nějakej válkou posunutej Amík; válka posunuje dějiny, natož pak Amíky. Film podle dr. Pravdy. Ok, polykáme prášek. Ale akční scény hrozný. A ty jediné tu mají jakýs takýs nemehlovský půvab, jinak je to fastforwardovaná blbá agitačka s rodinnýma historkama z nadsvětí. Dokoukatelné to nicméně je. Pass.

• 2.4.2015  15:19
    Spoorloos (1988)

Pozoruhodný, i když nepovedený film. To, co funguje v románu, nemusí fungovat ve filmu. Čekat na epifanii, jež přijde až v posledních minutách, se trpělivému nevyplatí. Ne že by se ten příběh nemohl stát, naopak. Filmové zpracování však jako by diváka trestalo za to, že se namáhal dívat.

• 28.3.2015  01:01
    Interstellar (2014)

Snaha, nebo předstírání? Nevím.

• 22.11.2014  22:31
    November Man (2014)

Stylové, mírně oblýskané. Tak jako Brosnan. Zábava na necelé dvě hodiny je to možná málo originální, ale kvalitní.

• 22.11.2014  22:28

Odbyté retroprvky, mizerný zvuk, Vica jen na ozdobu. Jako tv film na víkendový večer to snad ujde, když není nic lepšího na práci. Ale aby to člověk vzal vážně -- jako Film? Na to, aby to bylo podle skutečnosti, je tu příliš mnoho fikce. A na to, aby to byl fiktivní mafiánský thriller, tu chybí poutavý příběh.

• 18.11.2014  21:45

Část s Hučínem dokonalá, ostatní místy dobré. Silný snímek.

• 10.10.2014  12:30
    Zmizelá (2014)

Ač jsem dosud měl D. Finchera za přechváleného filmaře, tady musím říct: komu čest, tomu čest. A autorka knihy (kterou nehodnotím, neboť nečetl), napsala znamenitý scénář. Zaschlá krev pod nemocničními hadry, jak už si někteří všimli, je samozřejmě nesmysl, ale film to nezkazí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22