• Thriller

Kluci z hor (2018)

Film byl divně patetickej, špatně zahranej. Téma vykradené. ALE !!-! téměř všichni měli nadváhu, vrásky , pupík a dvě brady. Takže velmi přijemná změna ( Barbíny a Kenové od Mattela zde fakt nehráli). Připadali mně všichni takový úplně normální lidi s normálním životem, kde láska a pravda nad prachama a prachama nevítězí.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Mě to připadalo stupidní,nepropracované a laciné.Tatiana Vilhelmová příliš afektovaná a její role velmi napodobující čerta z Princezny ze mlejna a čarodejnici z pohadky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Jedinej kdo to zachraňuje je zamilovaný čert Pavel Liška. My, umíme v Čechách i lepší pohádky. A toto téma, si myslím, si zaslouží dustojnější způsob zpracování.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) odpad!

To byla uchýlarna roku 2018. Nikdy nehodnotím film , který jsem neviděla do konce. A toto bylo sebebičování dutkama hodinu a dvacet minut. Ale bylo to poučné, romantický film o ženách a pro ženy si dlooouho nepustím. Režisér i scénáristka mají nějaký velký problém s opačným pohlavím, nebo aspoň jeden z nich určitě a druhý a Klára Issová to dělali pro prachy.

Masaryk (2016)

Roden excelentní , Kaiser taktéž. Na mně příliš mnoho angličtiny , ale co bych měla čekat od českého filmu ,že ? Prostředek filmu trochu nudný , ale i tak je zřejmé že Kája Rodenů do toho dal velkou přípravu . A film celkově polechtá to pošlapané české ego. Nejlepší hláška : Tato válka se rozhodne ze vzduchu ! :)

Po strništi bos (2017)

Musela jsem na dvakrát. Po prvé zklamání , po druhé ve mě vznítil nesmírné vlastenectví. Není to žádná aspirace na Oskara , ale nevím zda právě teď národ nepotřebuje něco takového vidět. Blaničtí rytíři nevyjeli , vyhlížím, vyhlížím , nicméně nejedou , ,,a to se dívám pořádně". Ale aspoň Svěrák vyjel na pomoc svému porobenému národu. Krásně pohladilo po vypelichané srsti a moje hrdost se zase trochu vzepjala jako poník - aspoň do dalších voleb. Jestli , měl ten film říct toto a ukázat život od války rovnou do druhé války , jen vyčistíme uniformu a popustíme ji v pase ....tak se to povedlo...dávám za 5. Tříska , Špalková klucííí VÝBORNÝ

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ze začátku rozpačité pocity , ale pak jsem se upřímně zasmála. Dobré , někde je to na silu , ale když se člověk povznese , tak se i velmi pobaví. Hlavně se nebát odsudku.

Starci na chmelu (1964)

Jak mohlo něco tak hodnotného vyrobit Cěsko-Slovensko v 1964. Užasné. Opustime li tu romantickou čast , tak je tam tolik pravd a silného proti komunistickeho hnutí , že na 64 rok dobré !!

Anthropoid (2016)

Proč o nás zase rozhodují , proč jsme pro ně málo odbojní.... co si to dovolují. Rozhodli v 1939 a pak 1945 a po každé o nás bez nás. Co pak to nikdo nevidí. Mně se ten film nelíbí. Na začatku je řečeno ,, my jsme přišli ověřit vaší připravenost k odboji Ať jdou do prdele.... angláni.A asi nejde o film , ale o historii a fakta a jejich převyprávění ... Promiňte,nechala jsem se unest.

Holky na tahu (2017)

Kdo vydrží do půlky, tak asi otupěl a je u mě borec. Já nám za to všem gratuluji. Ale když to tak vidím , něco na těch drogách asi je. Měla bych opustit bílé víno a Česko a vydat se do Améru, vždyť my tady vůbec neumíme žít , natož pařit ! Jedna hvězda za odvahu všech zúčastněných na tomto projektu. Všíchni hrají jak o život , zejména striptér.