Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

• 14.6.2018  00:31
    Duel (TV film) (1971)

Skvěle vymyšlený námět, Speilbergova špičková režie, nápadité záběrování a příraz na napětí dělá z tohoto nenápadného díla jednu velkou adrenalinovou jízdu.

• 1.2.2017  19:08

Něktěří nad tím mávnou bezstarostně rukou, někteří na to řeknou: "Jako fajn, no..." nebo "Ale ušlo to..." či "Furt lepší vidět tohle v Americe, než Trumpa v Bílém domě!" Ale já říkám...dobré, snad i kouzelné. Rozhodně ne zbytečné. Na Fantastická zvířata se nesmíte dívat jako na HP. Myslím tím hlavně atmosféru, pocity, dojmy a v podstatě skoro celý film. Neberte to tak vážně a osudově, protože tak ten film vážně nepůsobí. Ale spíš je jako hravé, nemotorné, zábavné, kouzelné dobrodružství. Atmosféra je zde kouzelnější a trochu přeplácanější, než u filmů s HP, ale moc to nevadí. Protože to baví! Právě díky této atmosféře, nabijete dojmů a budete se bavit zdejším prostředím a děním, že si nikdy za celý film neřeknete, že chcete zpátky za Harrym, Ronem a Hermionou do Bradavic. Je to něco nového. Ději by neuškodilo vynechání některých zbytečných scén, které trochu nudí a jsou slepým místem filmu. Větší energii by měl soustředit hlavně do hlavní zápletky příběhu a postavám. Také kdyby si nehrál moc na vekou osudovost, by neuškodilo. Děj tu plyne rychle a svižně, s výjimkou pár slepých míst, ale stále se něco děje a je na co koukat. Postavy do příběhu zapadají vhodně. Překvapivě! Trochu zmatený kouzelík, ktarý se seznamuje s novým prostředím, starostlivá bystrozorka, vášnivá a vyzívavá čarodějka, zábavný, nemotorný, rostomilý, ale dobrosrdečný mudla a přísný, trochu tajemný bystrozor, který zbá na zákon, ale má své vlastní úmysly. Postavy fungují dobře, leč pár vylepšení by se našlo. Nicméně to, že mne dojme vztah Mloka s jeho malým kamarádem (větvíkem?) nebo to, že hlavní komická postava bude opravdu zábavná, bych oprvadu nečekal. Ale stalo se! :) Záporák není zde špatný. Větší vykreslení by neuškodilo, pár scén vyškrtnout a nahradit lepšímy, ale se záporáky třeba marveláckého universa, by se mohl měřit jednoznačně. Co se týče zvířecích postav, mám jednu výhradu. Ač fungují ve filmu lépe, než v trailerech...všechny jsou až moc okatě zdigitalizovaní. Já vím...a co dnes už není vytvořeno počítačem. Ale když si vzpomenu na fotografie z časů, kde se maskéři a všelijací umělci patlali s detaily baziliščí hlavy, tělem hipogryfa, fénixe a draka svýma rukama a zručností...je mi smutno. Počítače už jsou dnes denním kafem a ne vždy výsledek vypadá uvěřitelně. Hudba, zde také není na jedničku. Při filmu jsem vzpomnal na vynikající soundtrack Johna Williamse z Vězně z Azkabanu, ale tady nějaké větší hudební povzbuzení pro diváky zazní akorát na začátku, kdy po oblacích létá logo filmu a na konci ve finální scéně. Finále se snaží být osudové a velkolepé, ale takového dojmu vůbec nenabírá. Ničení města už nikoho nezaujme a spíše to vytváří zmatek. Nakonec mám ale z filmu dobrý pocit, jako když jsem jako malý odcházel z Harryho Pottra a přál si být kouzelníkem. Odnášel jsem si pocit potěšení, okouzlení, pobavenosti a rozhodně jsem viděl něco nového. HODNOCENÍ: 77%

• 14.11.2018  20:38

Film od jedné velké vražedné dvojce. Rowlingová je možná skvělá spisovatelka, ovšem jako scenáristka zřejmě zapomněla, že nepíše tisíci stránkový román, ale scénář pro dvou hodinový film. Tím pádem příběh trpí nadbytkem zápletek a nezajímavých postav, které tam....prostě jsou. A tím se přesouvám k druhému kamenu úrazu. David Yates možná kdysi býval minimálně úctyhodným filmařem, ovšem tímto výsledkem dokázal, že jako filmař se už totálně vyčerpal a stal se z něho pouhopouhý rutinér, ne-li největší na celém světě. Spojením těchto dvou velice nevhodných osob nakonec vzniká nepřehledný mišmaš, který vykouzlil z jednoho nejvíce nadějných a zajímavých fantasy světů nudnou vyprávěčku s nevyužitým potenciálem.

• 31.1.2017  18:36
    Forrest Gump (1994)

Film co jsi jede svým vlastním tempem, stále nás má čím upoutat, má dobré herecké výkony, dobrou hudbu a všichni ho znají. "Foreste, ty nejsi jiný, jsi stejný jako všichni ostatní...", ale tvůj film vyčnívá svou kvalitou skoro nad všemi. Tom Hanks tu hraje svou legendární podivínskou roli a i když je trochu nepochopitelná, zažijete s ní kus jejího života rádi. A ještě se u toho pobavíte, zasmějete, pobrečíte (takových scén tu je víc) a je to zkrátka film, který musíte vidět. 10/10

• 24.7.2017  21:48

Příběh s potenciálem na film roku. Místo toho dostáváme sterilní podání vyprávění, nudné postavy, nevýraznou hudbu a suché akční scény, které si nebudete pamatovat. Jediné co jde pochválit je vizuál. Ale nechci vidět film jen kvůli hezkému vizuálu. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/3 AKCE/2 =11/25

• 6.6.2018  22:43

Tehdy ještě neznámý a začínající Damien musel ukázat svůj neuvěřitelný potenciál a pro to posloužila tato nezávislárna dokonale. Ve směs suchý materiál okořenil příjemnou atmosférou, jazzovou hudbou svého kamaráda Hurwitze a svým citem pro záběrování. Na debut a skoro nulový rozpočet velmi slušné, jenom to chtělo větší rozpětí, které se mu dostalo později. A to díky tomuto.

• 17.10.2018  22:09
    Halloween (2018)

Výsledek, jaký jsem si přál! Skvěle se daří skládat poctu originálu, což hodně stojí na budování napětí, retro feelingu a pomalému tempu. To si užije hlavně nefalšovaný fanoušek, avšak klasický konzumní divák bude znuděn. Co si ovšem užije každý, je práce s postavami, která se vymyká největším hororovým klišé. Postavy nepředstavují pouhou kořist, ale osobu s vlastním charakterem. Bojíte se o každého, i když tušíte, že skončí na jatkách. Nejvíce však vyčnívá postava Laurie, které se "nečekaně" dostává největší péče. Oproti originálu se jedná o třikrát působivější postavu, skvěle se s ní pracuje v příběhu a jako zasloužený bonus jsme se dočkali také výborného hereckého talentu Jamie Lee Curtis. Ta by navíc v klidu utáhla i nějakou tu oscarovku. Ale co hlavní bubák? Už první moment vás přesvědčí, že ani u této nejhlavnější položky filmu tvůrci znovu nezklamali. Vlastně ani nevím, co bych na tomto měl vůbec kritizovat, protože jsem dostal přesně to, v co jsem doufal. Důstojné pokračování, které dokáže pořádně zapůsobit. Avšak stále platí následující...čím větší fanoušek, tím větší nadšení.

• 1.2.2017  17:26
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Viděno z nudy dopoledne v televizi...a lidičky...je to pí****na.

• 1.2.2017  19:17

Zde jde jenom o peníze. Chlápci co stojí za těmito filmy ve fešných oblecích s kravatami, si chtějí prostě jenom namastit kapsy našima penězma a celý projekt staví na úspěchu prvního dílu. Myslím si, že aniž by se sebevíc snažili a celý film by stál za starou belu...kasovní úspěch přechozího filmu dobrých kvalit a celosvětově známá značka, by stejně zařídili řadu natěšených dětí, kterým jen stačí, že je to animované, hýbese to a mluví. JEDNIČKA = ÚSPĚCH = POKRAČOVÁNÍ = MANY, MANY, MANY! Vsadím se, že ti zbohatlíci v oblecích za 200 dolarů tento vzorec určitě někde ve své kanceláři mají. Nebo aspoň ve své hlavě a to se s Váma klidně vsadím! Ae tohle...tohle je trochu jiný kafe. Hledá se Dory je pokračování docela důstojné a uspokojivé k tomu, abych si v klidu po zhlédnutí oddychl. To musím říct už ze začátku. Celkem se divím, že toto pokračování vzniklo víc jak po 10 letech. Možná ta parta lidí, tvůrců a všech ostatních, vymýšlela novou zápletku, která by byla originální a jiná, než to, že se ztratí ryba. Až nakonec asi zjistii, že o něčem jiném to nejspíš ani být nemůže. Tak vzali hlavní zápletku Nema ( prostě další ztráta ) a vytvořili tomu nový kostým. Pokud jste viděli jedničku, budete pravděpodobně spokojeni. Film se táhne ve stejném tempu i duchu. Nejde tu o humor, u kterého se sami stidíte za to, na co se to vůbec díváte za ********. Ale vcelku dobrý, spíše průměrný styl humoru, u kterého se lehce pousmějete a nasadíte úsměv. Je tu také více postav než v jedničce a kvůli tomu tu nemají ani tolik prostoru. Ale myslím, že to Vám, vzhledem k dětskému animáku, vadit nebude. Havní postavou je ukecaná, zapomnětlivá, modrá rybka Dory, který Vám dost možná bude trochu lést na nervy svou ukecaností a demencí. Ale co...dětem se to bude líbit :D Grafika je stejně pěkná a dobrá jako v jedničce, jen s tím rozdílem, že dnes už tím nikoho moc neohromíte. Vzhledem k tomu, že je to animák, tak dabingu se bát nemusíte. I po deset letech zůstalo původní obsazení a neuráží. FInále je natolik předvídatelné, že si ho domyslíte, už na začítku, ale tuto skutečnost vyvažuje jedna věc. Je dojemné. Dojemní natolik, jak se na správnou Disneyovku či Pixarovku patří. Že by Vám úplně ukápla slza si nemyslím, i když já jsem měl na krajíčku :D Ale je pěkné. Výsledkem je dojemné a úctyhodné pokračování, které nějak nekazí dojem a vzpomínky na staru jedničku, ale není to tak zbytečné, jak jsem očekával a dokonce mám pocit, že původního ducha se podařilo zachovat.

• 30.1.2017  17:51

Začátek filmu je perfektní. Benedict Cumberbatch tu znovu ohromuje svým zmutovaným hlasem a díky tomu se mi začíná líbit víc než většina postav ve scénách. Nebudu ale prozrazovat víc a jdeme dál. Po fajn začátku děj pokračuje pozvolných tempem plných dialogů, jen abychom zjistili co se děje divného s Thorinem. Po půl hodině to, ale nabere obrátky a začne to. Na místo dění přijíždějí elfové, kteří vydírají trpaslíky kvůli bohatství, když v tom dorazí další armáda, trpaslíků a náhle i armáda skřetů a můžeme začít! Celá bitva, kterýá zabírá půlku filmu má dění na rozdávání, akčních scén je dostatek, tak co se sakra pokazilo? I přes epickou bitvu necítíte v ději nějaké větší emoce nebo co by Vás opravdu bavilo. Nebo napětí...cokoliv. Vidíte velkou partu lidí, skřetů, trpaslíků a elfů co se řežou dál a dál a ve městě se odehraje pár scén na, které se aspoň dobře dívá. Chybí mi tu nějaká strategická logika, jako v Pánovy Prstenů v bitvě u Minas Thirit. Navíc celý dojem z bitvy kazí nevtipný a proto i zbytečný humor, který tam moc nepasuje. Až ke konci, kdy dorazí druhá armáda skřetů a sledujete finální boj Thorina s hlavním záporákem, který ve Vás vyvolá aspoň trochu napětí se to zlepší, i když stejně už tušíte jak to dopadne. Poté následuje emocionální a trochu posmutnělý konec, kdy i přes to co se Vám nelíbilo, neudržíte slzu a uvědomíte si, že toto je nejspíš opravdu naposled. Rozloučení Bilba s Gandalfem by mohlo být více dojemnější, ale ujde. A když znovu zříte Hobitín, tak si řeknete: ,,Ale zas tak strašný to nebylo no..." Alespoň někteří z Vás. To bylo k ději všechno. Efekty v tomto filmu tentokrát moc nebodují. Když se podíváte na pozadí, uvidíte jak na tuto dobu to vypadá dosti okatě uměle. O to horší je, když zjistíte, že armáda elfů je totálně udělaná ze zatracených počítačových animovaných klonů. Ano...při bitvě možná ta animace nezbytná je, ale když nehybně stojí několik lidí v řadě a nic nedělají a je každý stejný jako druhý...to opravdu nepotěší. Hudba je také spíše zklamáním. Nejvíce je jí v scénách s drakem a na konci. Vybavuji si ještě jednu bezva skladbu při výběhu trpaslíků s hory ( Sons of Durin ), ale to je všechno. Maximálně potěší závěrečná píseň The last goodbye od Billa "Pipina" Boyda. Takže...začátek dobrý, poté trochu nuda, bitva epik, ale celkově neudělá moc dojem, efekty nic, hudba až na závěrečnou píseň taky nic moc...aspoň máme povedený konec. Hodnocení: 7,4/10

• 30.1.2017  17:55

Předem říkám, že mě další výlet do Středozemě od Petera Jacksona bavil. Jsem trochu nostalgik a rád si zavzpomínám, takže jsem při hodnocení filmu byl mírnější než jindy, díky návratu známých tváří. Bilba Pytlíka hraje energický Martin Freeman, Gandalfa sympatický Ian McKellen a Thorina pozoruhodný Richard Armitage. Bilbo už byl od začátku docela sympaťák...kdo by nechtěl žít v Hobitíně hezky v klidu a užívat si oslavy s ostatními hobity. A energický výkon Martina byl zahrán perfektně. Je energický, vtipný a když se začne měnit z pokojného hobita v dobrodruha, začnete mu fandit. Každého tu také potěší návrat Gandalfa, který je přesně takový jak si ho pamatujeme z Pána Prstenů a jste rádi, že to dokáže být stále ten milý dědula, ale i přísnej "skřetobijec". Další pochvalu si určitě zaslouží i Richard v roli Thorina. Ze začátku je to zakrslý trpaslík ze, kterého jde fakt respekt, až ke konci kdy mu nečekaně roztaje srdce a vy si ho také zamilujete. Příběh byl ale až moc dlouhý. Některé scény byli zbytečné, nebo moc dlouho a natahované. Samotný Bilbo vyrazil za dobrodružstvím až ve 45. minutě. Ze zdlouhavých 2 hodin a půl filmu se u některých pasážích začnete nudit a čekáte až se konečně začne něco dít. Akce je tu natočená dobře, finále je dech beroucí a je znát, že ji rejža Peter Jackson zvládá dobře a že si to i možná užívá. Hudba je ve filmu výborná.Celý Soundtrack stojí za poslech. Budete si ji vychutnávat. Od uklidňující hudby v Hobitíně až po bojovou hudbu při akci a ve finále. Stále říkám, že hudba je u filmů mnohdy nedoceněná a že by měla být jeho větší součástí. Smekám tedy před skladatelem Howardem Shorem. A jako poslední plus tu máme také počítačové efekty na, kterých si Peter opravdu pohrál. Osobně jsem se nejvíce těšil na návrat Andyho Serkise alias starého známého Gluma. Na scénu s hádankami mezi Bilbem a Glumem jsem se klepal už od začátku.A jsem rád, že tu náš Andy dostal pro svou roli více prostoru a zahrál další vynikající výkon jako v Pánovi Prstenů. Vyhodnocení? Příběh je dlouhý, natahovaný, některé scény jsou zbytečné a některé by se mohli zkrátit. Ale má nostalgie, efekty, herci a hlavně HUDBA to dokáží vynahradit. Závěrem se ukázalo, že další výlet do Středozemě byl skutečně k něčemu a ne k tomu, aby ze mě někdo vytáhl peníze na film, který mě nakonec přes očekávání zklame. Hodnocení: 7,9/10

• 30.1.2017  17:53

Více dobrodružný, akčnější a obsahově zajímavější druhý díl hobití trilogie bych zařadil na první místo. Fajn...příběh se rychle vyvíjí kupředu a navazuje na to kde jsme skončili. Jsme rádi, že ze začátku vidíme už odhodlaného Bilba na rozdíl od "ustrašené bačkory" a dokáže řešit problémy za trpaslíky a stále je tahat z bryndy. Na tomto pokračování v cestě je toho více záživného než minule...pavouci, útěk před elfy, skřeti a finální setkání s drakem ze, kterého jsem měl v kině zatím nejlepší filmový zážitek vůbec. Celý děj je tedy svižnější a nezdá se tak "nudně" zdlouuuuuhavý. Co se týče efektů...tak s překrásnou krajinou Nového Zélandu z prvního dílu se můžete rozloučit. Skoro všechno pozadí, tak necelých 90 % filmu je počítačově vytvořeno, protože něco takového na Zélandě fakt nenajdete. Herci jsou znovu výborní, mnohé také ádi uidí známého Legolase, ale nejvíce chválím výkon Dr. Strange...ehm, pardon...Sherlocka...teda...Benedicta Cumberbatche! Za dokonalé propůjčení hlasu a tělové mimiky draku Šmakovy. Hudba je zde dobrá a hezky se poslouchá, ale bohužel už není tak velkou součástí filmu jako v Neočekávané cestě. Místy je jí hodně a místy ji skoro nevnímám. Škoda. Mnohem lepší než první díl...lepší příběh, akce, čllověk se tolik nenudí a finále je lepší než minule a je nejlepší částí filmu. Jen ta hudba trochu pokulhává, no? Hodnocení: 8,3/10

• 23.6.2017  19:37

Spielbergův blyštivý diamant, který je vrcholným snímkem svého žánru. Dobrodružná, nikdy neokoukaná, jízda, díky které šlape celý film až do konce.

• 1.2.2017  19:29

Líbí se mi straší filmy. Mívají často lepší zápletky než ty dnešní a tak celkově se mi zdají lépe natočené. Tak...příběh na dvou hodinový film plyne vskutku rychle a Vy si prostě budete přát, abyste to mohli prožívat též. Pokud máte v srdci aspoň trochu dobrodruha :). Co bych chtěl na příběhu asi nejvíce pochválit je akce. Dnešní film jsou plné akce a připadá mi, že jí stále přibývá. Neříkám, že je to něco špatného, pokud je akce natočená dobře a kvalitně, tak aby se divákovi líbila...nemám výčitky. To mě na Dobyvatelích a celkově na celé sáze Indiana Jonese těší. Akční scény mohou zabírat i přes půlku filmu, aniž by Vás to omrzelo či nudilo. A chcete aby to pokračovalo, protože je to dobře natočené. Dnes jsou, ale akční scény většinou točeny roztřesenými kamerami a všude je zmatek. Často si toho můžete všimnout. Poté mě z toho bolí oči a jde hlava kolem. V Dobyvatelích je ale akce točena s přehledem a tak jak to podle mě má být. Dále...herecký výkon Harrisna Forda potěší a těžko bychom si představovali v této roli někoho jiného. Hudba, přesněji hlavní znělka chytne každého a rádi si ji poslechnete i při titulcích :) Jinak nemám filmu moc co vyčítat. Je perfektní. Příběh nenudí, akční scény na jedničku, herci jsou taky fajn a nikoho snad neurazí zastaralejší počítačová technologie tehdejší doby. Ano...dříve nebylo zelené plátno nebo dnes už dokonalé CGI, takže pozadí je někdy okatě uměle vytvořené. Ale to Vám vadit nebude. Spíš se pousmějete nad tím, jaký rozdíl mezi dnešními a tehdejšími filmy je. Sága Indiana Jonese patří je má nejoblíbenější a doporučuji ji. HODNOCENÍ: 90 %

• 2.8.2017  13:34
    Jack a obři (2013)

Ujetá nezáživná zbytečnost s odpornými animacemi a bezcharismatickým Nicolasem Houltem.

• 19.2.2019  14:06

Obsahem i vyprávěním nejchudší střípek trilogie, ovšem pokud přestaneme porovnávat, jedná se o bezchybné dobrodružství s vlastním poselstvím a myšlenkou, že bez ztráty není láska. Tím pádem dojemné završení nenechá jedno oko suché, ani jedno srdce nezlomené.

• 28.10.2017  10:17
    Jigsaw (2017)

Slavná brutální značka se vrátila ve slušném podání, které se sice nedostává kvali prvního dílu, ale ani pochybných kvalit těch ostatních. Nechodí kolem horké kaše a začátek váshned vrhá do dění. Děje se tu do čekáte - pasti, brutalita a konečné obrácení celé zápletky, které vám zatočí hlavu. I když tu jsou nevkusné trpící výjevy, za které by se jiné horory styděli, nejede se úplně na 100%. Tvůrci se spíše drží zpátky oproti předešlým dílům, jakoby si usmysleli, že dnešní teenageři nemaj koule a zároveň zapomněli, že brutalita je jedna z věcí, proč se na Saw chodí do kinaj. Jinak stejná pohádka. Postavy nijak charakterově rozvedené, ty méně zajímavé umřou v první půlce, scénář není zas tak tupý, jak čekáte a více méně brutální výjevy a tak dál. Výsledkem je průměrná hororovka, která není tak propracovaná a vymazlená jako jednička a zároveň jedna nejlepší ze série. SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 = SLUŠNÝ NÁVRAT ZBYTEČNĚ DLOUHÉ SÉRIE

• 10.11.2018  19:01

Znáte ten pocit, když řeknete vtip a nikdo se nesměje? No, tenhle špatný vtip trvá hodinu a půl.

• 31.1.2017  18:42
    Jurský park (1993)

Jako malý jsem to baštil. Ale až později mi došlo, jak je to kvalitní dobrodrúžo film. Za mě jeden z nejlepších Spielbergův film. Triky, které nám tu jsou nastavené pod nosem, jsou i dnes dobře koukatelné a oceníte lidskou práci, která je dnes dělána počítači a před zeleným plátnem. Přidejte hudbu Johna Williamse, skvělou výpravu, dobrodružný příběh a dinosaury...a máte výborný film, na který se vždy rádi podíváte. 10/9

• 22.9.2017  21:16
    Kill Bill 2 (2004)

Velké zlepšení oproti jedničce. Tarantino už se neopájí svým megalomanským egem a neservíruje ujetou polonudnou vykrádačku všech samurajských filmů, ale opak je pravdou. Na rozdíl od minulého počinu se toto může chlubit slušným příběhem se zápletkou, do které jsem se chvíli musel prokousávat, ale poslední hodina mi to vše vynahradila. S postavami se člověk nenudí a každá má nějaký aspoň dostatečně vykreslený charakter a baví. V čem Tarantino ale opět nezklamal jsou šťavnaté dialogy, které stále zůstávají jeho největším esem v rukávu a nebýt jich, nebylo by i skvělého finále, na kterém by stál celkový dojem z filmu. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 AKCE 4/5 = HM...JAKO OPRVAVU ZA JEDNIČKU...BERU

• 20.9.2017  14:50

Je to v pohodě. Dokonce skvělý. Zatímco jednička se rozjela až v polovině, tady se naplno jede od začátku a já se dobře bavil. Akce je bláznivá, vynalézavá, místy přepálená a i když kostelová scéna překonána nebyla, žádná mě nezklamala a když si ji spojíte s hudbou Eltona Johna, je to cool. Co ovšem zamrzí je, že si tvůrci neodpustili několik reciklací z jedničky a vy si řeknete: "Vážně? Nas**t, viděl jsem." A taky, že Eltona Johna je tu možná víc, než je zdrávo. Ale zbytek filmu nezklamal. Chemie mezi postavami skvěle funguje, jenom nový Statesmani mohli být lépe představeni. Když dojde na jednu dojemnou scénu (uvidíte, pochopíte), tak ta je vygradovaná na jedničku a oprvadu mě zasáhla. Nová záporačka je stejně ulìtlá a přehraná jako Sam L. Jackson a bavila mě.Takže jo...je to super. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 4/5. HUDBA 5/5. AKCE 5/5 = PANE BOŽE, UŽ MI DEJTE TROJKU!

• 1.2.2017  19:26

Film je úctyhodnou kopií kresleného snímku od Disneyho, který se jenom snaží napodobyt to, co už ukázala hrstka lidí dávno před ním. Narozdíl od nich bych ale usuzoval, že se toto povedlo lépe, než jiné ostatní starší hranné verze. Od filmu nečekejte nic zvláštního. Rozhodně pokud je Vám nad 13 let. Je spíš pro děti. Ale ne tak moc, abyste se při spoustě scén za sebe styděli, na co se to vůbec díváte za blbinu, jak u některéýh dnešních animáků bývá. Příběh je srozumitelný, dobře napsaný a přesto prostý. Vede docela pozvolné a klidné tempo po většinu filmu, což se přiznám, mě trochu unavovalo, ale jinak je to natočené skvěle. Přemýšlím zda se dá použít slovo "natočený"...skoro celý film je defakto naanimován a jediný herec je tam malý kluk...no co. Český dabing mě překvapil. Ne v tom, že by byl nějak úžasně úžasný, ale spíše, že nezkazil podstatnou část filmu. Hlasy zvířat jsou tu perfektně vybrány a nadabovány. Dabingem jsem byl tedy potěšen hodně. Přes kliďáckého Balůa, ochranářské Bagíry až po strachu nahánějícího tygra Šerchána, který měl hlas podle mě nejlepší. Byl jsem také zvědav, zda se tu obějí známé písničky, které si ještě z kreslené verze pamatuji. Dvě se tu skutečně objevili a byl jsem zklamaný. Byli jinak nazpívány, než si je člověk pamatuje a to fakt kazí dojem.V kreslené verzi zněli mnohem lépe, byli lépe nazpívané a taky napsané...zde byli stejné, až na to, že byli mnohokrát zkrácené, něco k nim bylo přidáno a nemělo to takovou melodii, aby to znělo aspoň trochu uspokojivě. Z celého filmu jsem byl nejvíce uchvácen animátorstvím. Klaním se před všemi animátory, kteří se na tomto filmu podíleli, páč zvířata i celé okolní pozadí zde vypadá jako živé a neskutečně uvěřitelné. Klaním se lidi! Konec nebudu prozrazovat, ale je to předvídavý konec, jak budete tušit už hned ze začátku. Zároveň mě, ale překvapil tím, že byl odlišný od toho z kreslené verze a aspoň tím dostal nějakou originalitu. Hodnocení: 77 %

• 19.8.2017  22:18
    Kon-Tiki (2012)

Skvěle zvládnutý survival příběh i zároveň dobrodružná podívaná. Propracovanému vizuálu pomáhá dobrá práce s kamerou a díky tomu se tu najde i pár doopravdy památných scén. A i když někdy různé pasáže nevyzní tak silně, jak bych chtěl, najde se tu i pár napínavých a dramatických scén, které to napraví. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL4/5 =15/20

• 22.6.2017  21:51

Velkolepá dobrodružná podívaná, kterou ale kazí několik zásadních věcí. Postavy tu jsou ploché jak kdejaká třináctka a nezachrání to ani Jackson, který si tu najde pár momentů, ale jinak velká bída. Většina z nich vystupují spíše jako krmení pro monstra, než jako nosné charaktery. Atmosféra pokulhává mezi dramatem a odlehčenou komedií a nikdy to nejde dohromady. Naopak se povedli akční scény, které tu jsou zábavné, přehledně natočené a nabízí několik zajímavých úhlů kamer. Navíc vše vytvořeno počítačem vypadá věruhodně a ne odfláknutě. Rozhodně lepší než Godzilla. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/2 HUDBA/3 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 15/25

• 7.5.2017  22:21

Intenzivní, zemitý až syrový, napínavý a působivý western, který má co nabídnout. Dialogy napsané na jedničku a baví (skoro až Tarantinova stylu), charaktery dobře vykreslené, fandíte doslova všem, se všemi se dokážete ztotožnit a každý je sám o sobě zajímavou postavou. Najde se tu místo jak pro špetku nadprůměrného humoru, tak i pro nepříjemné až neojediněle hororové scény. Celkově je film velice atmosféricky, až na finále, kdy bych si přál možná trochu přitlačit na pilu a vyždímat ze scén více emocí, ale jinak je to na jedničku odvedená práce, kterou by měl každý vidět, protože to stojí za to!

• 14.7.2017  19:52
    La La Land (2016)

Obrovská muzikálová pecka, která nezklamává jak po hudební stránce, tak i po emoční a dramatické. Skvěle vymakaná propracovaná pastva pro oči s jedním z nejlepších konců světové kinematografie.

• 6.5.2017  22:10

Nudná, ukecaná a hypnotická konverzačka, která své tempo drží až do finále. Většinu scén se díváte na rozhovory mezi úředníky a vojáky a ani náznak napětí nebo nějakého zajímavého prvku se tu prostě neukáže. Většinu filmu sledujete dění řešení celé situace v kancelářích a do toho proběhne pár scének z letadla. Spasení přijde v podobě našlapaného finále, kdy se i dostavují i hlubší a výraznější emoce. Zdálo by se, že právě finále filmu přidává nějaký ten bod navíc, ale na mém hodnocení to nic nemění. Většinu času se totiž díváte na scény bez napětí, bez hudby (až do finále, kdy se konečně jaký ten dlouhý tón ozve) a s nic moc kamerou.

• 1.3.2017  23:01

Rozlučka s Jackmenem a Stewartem dopadla důstojně a ve velkém stylu. Snímek je hodně atmosférický. Svou kvalitu si udržuje celou dobu a nepolevuje, Drsné erko je zde využité na plno a lépe, než v Deadpoolovi. Akční scény jsou natočené na jedničku a jsou asi největším kladem filmu. Akce je natočena přehledově a malá X-23 tu předvádí zábavnou vražednou choreografii. po dlouhém roce a druhém shlédnutí jsem snímek konečně docenil a vzdávám holt skvělému Jackmanovi, Stewartovi i mladé Dafne Keen, kteří si to vše uhráli bez problému a předvedli skvělé výkony. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/4 VIZUÁL/4 AKCE/5 = ODVÁŽNÁ DRSŇÁRNA KTERÁ VŠEM KOMIKSŮM NATRHÁVÁ PRDEL

• 30.1.2017  17:46

první díl ( Sněhurka a lovec ) jsem neviděl. Chtěl jsem být ušetřen pohledu na stále otevřená ústa Kristyne Stewart a jejího hereckého "výkonu"...dáli se to tak nazvat. I když jsem shlédnutí filmu vůbec neplánoval, bylo to v celku milé překvapení. Tak na začátek...děj. Vytvoření příběhu o lovci bez Sněhurky mi připadá jako mnohem lepší nápad než s ní. Čekal jsem předvídatelný a nudný příběh ve, kterém by mě nic moc nepřekvapilo. A samotný opak mého očekávaní mě překvapil. V příběhu se přece nachází několik nečekaných chvilek, které dokáží trochu překvapit a i příběh jako celek funguje docela dobře a nenudí. Občas sice přijde pár "WTF" momentů...například souboj s černými "minotaury" ( pokud jsem to dobře pochopil ), kteří dělali dojem, že jsou celý z kovu a místy pozlacení, nebo scéna, kdy hlavní hrdina skočí ze skály nějakých třicet metrů dolů na střechu a je úplně v pohodě, jako by to dělal každý ráno jako rozcvičku. Ale nad tím jsem se jen pousmál a díval se dál. Přece jen ve fantasy filmu, kde se čarodějnice rodí ze zlata nebo ovládají led, to ještě není zas tak hrozné. Efekty ve filmu jsou na moje očekávání uspokojivé. Dobře se na ně dívalo, byli dobře udělané, ale lepší najdete ve spoustu jiných filmech. A bylo vidět, že tady se na nich trochu šetřilo penězi. Herci byli výborní. Od hlavního záporáka až po hlavního hrdinu v podání herce Chrise Hemswrotha, který si odskočil od hraní Thora k...ke...v podstatě skoro stejné roli se stejným charakterem až na to, že vyměnil magické kladivo za dvě obyčejné sekery ( znalci pochopí ). I dámské osazenstvo na, které se dobře dívalo stálo za to. K hudbě se nic říct nedá...proč?...žádné jsem si ve filmu ani moc nevšiml...poprvé a naposled to bylo na konci při titulcích. Což je škoda. Jsem rád, když mě na filmu zaujme hlavně hudba, ale tady jsem si ji ani nevšiml...Takže vyhodnocení? Příběh funguje překvapivě dobře, místy i překvapí, tedy až na trochu předvídatelné zakončení, bojové scény jsou též dobré, herci věrohodní a dva jisté trpaslíky si určitě jako já zamilujete.Jejich hlášky si pamatuji do teď a ve filmu tak uvolňují napětí. Hudba nic moc a efekty věrohodné, leč mohli být mnohem uvěřitelnější a znám spoustu podobných filmů, kde jsou rozhodně lepší. Hodnocení: 7/10

• 19.9.2018  23:03
    Mary Poppins (1964)

Film který mě svou nakažlivou radostnou náladou vtáhl do svých spárů...nebo spíše...do náruče Mary Poppins, protože ta je tu opravdu kouzelná. Jak na venek, tak uvnitř.