Deadpool (2016)

Stáhnul jsem, viděl jsem a...usnul jsem. Ale ještě před tím jsem také zjistil, že se mi tahle bomba fakt líbí. Tenhle film měl všude pozitivní hodnocení, tak jsem se chtěl přesvědčit, zda zaslouženě. Začátek s bitkou na silnice je slibný a už před ním jsem se celkem dobře pobavil. Už na pouhý začátek mě ujistil, že natočit akční komedii s hláškujícím antihrdinou, tedy žoldákem, nebyl špatný nápad. Ale záleží jestli Vám dotyčná hlavní postava připadá vůbec vtipná, protože jestli ne...nemá cenu se na to dívat, protože je to hlavně o ní. Mě naštěstí přišla. Celý příběh má své plusy, ale i nějaké ty mínusy. Začnu tím lepším. Děj tu přeskakuje z minulosti do přítomnosti furt do kola dokud nenastane finální bitka, ale i tak se v tom dokážete orientovat. Přeskakování mezi minulostí a přítomností ve filmech moc nemusím a už mi to několikrát zkazilo zážitek. Ale tady je to v pohodě a docela i originální. Zábava je tu na každém kroku, takže komu se nelíbí Deadpoolův humor...má smůlu. Komediálnost nás tu baví po celou dobu a drží nad vodou v podstatě celý film. A to nepřeháním. Když si představíte tento snímek bez hlášek nevymáchané Deadpoolovi pusy a všech těch srandiček...vyjde Vám něco jako nahý Usáma bin Ládyn. Je to tvrdý a surový, ale nesmáli byste se tomu. Celý film vděčí za úspěch tak celé té zábavě a ničemu jinému. I ty akční scény nejsou k zahození a pobaví. Teda až na troch hodně přehnaný konec...něco takového by fakt nikdo nepřežil ( nebudu víc prozrazovat Emotikona smile:) ) Postavy...Deadpool je cool a dobrý bavič. A zde se dostáváme k mínusům. Plecháč s mutantní teenagerkou jsou sice také dobří, ale v příběhu mi moc nesedí. No vezměte si...bez nich by to dopadlo úplně stejně. O záporákovi se tu dozvídáme víc, než bych čekal a usuzoval od klasických plochých záporáku od Marvelu ( ehmm...Ronan ). Ale i tak stejně jako naše mutantní dvojka je to plochá postava. Co se týče efektů...50 melonů dolarů se nám kožná jeví jako megahodně, ale na akčňák natočený na západě od hamburgrožroutů to není moc. Ale stačí to.Na konci to s efekty trochu hobluje a pozadí až není tak živé jako na začátku, ale dost okatě umělé. Film tedy je hlavně o zábavě, která je tu nezbytná a bez ní, je to jako moje hodina ruštiny. Fakt NŮŮŮDAAA. Učit se ruštinu nebo dívat se na tohle bez vší zábavy, má na mě úplně stejný dopad...zbytečnost! Hodnocení: 8,2/10

Deadpool 2 (2018)

Velmi rozporuplný výsledek, kde na jedné straně máte super hláškaře v červeném kostýmu, skvělou a brutální akci, hodně vtipných gegů a narážek a na straně druhé více nudných sekvencí, než jsem ochoten odpustit, na prd vedlejší postavy a dost špatné vedení příběhu. Nakonec se sice nasmějete více, než u jedničky, ale stejně je toto dokonalý příklad toho, že když děláte podruhé to samé, není to to samé. O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI: Nakonec mé srdce obměkčil super duper cut, který mě přesvědčil o tom, že i když mě ten příběh nechytil ani napodruhé, tak je to přece jen tak velká sranda, že jsem Reynoldsovi odpustil.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Průměrná "komedie" s otřepanými vtipy stylu Zdeňka Trošky, která se snaží hrát na zábavnou notu. I přes to všechno to má své "světlé momenty" a párkrát jsem se dokonce i smál. Film stále něco nabízí, v tempu nepolevuje a tak se z toho nakonec stává snesitelná komedie na vrcholu průměrnosti.

Dobrý Will Hunting (1997)

Nádherně pojatý příběh s jednoduchou pointou a skvělým scénářem, který vás neustále baví a nenechá vás nudit do poslední minuty. Postavy jsou skvěle napsané (Robin Williams tu hraje zatím mou nejoblíbenější roli) a z celku si i něco odnesete. Film v sobě nese jednu a tu samou myšlenku dokola, ale její řešení baví celý film, až do konce. Skvělý film na nenáročnou podívanou.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Líbí se mi straší filmy. Mívají často lepší zápletky než ty dnešní a tak celkově se mi zdají lépe natočené. Tak...příběh na dvou hodinový film plyne vskutku rychle a Vy si prostě budete přát, abyste to mohli prožívat též. Pokud máte v srdci aspoň trochu dobrodruha :). Co bych chtěl na příběhu asi nejvíce pochválit je akce. Dnešní film jsou plné akce a připadá mi, že jí stále přibývá. Neříkám, že je to něco špatného, pokud je akce natočená dobře a kvalitně, tak aby se divákovi líbila...nemám výčitky. To mě na Dobyvatelích a celkově na celé sáze Indiana Jonese těší. Akční scény mohou zabírat i přes půlku filmu, aniž by Vás to omrzelo či nudilo. A chcete aby to pokračovalo, protože je to dobře natočené. Dnes jsou, ale akční scény většinou točeny roztřesenými kamerami a všude je zmatek. Často si toho můžete všimnout. Poté mě z toho bolí oči a jde hlava kolem. V Dobyvatelích je ale akce točena s přehledem a tak jak to podle mě má být. Dále...herecký výkon Harrisna Forda potěší a těžko bychom si představovali v této roli někoho jiného. Hudba, přesněji hlavní znělka chytne každého a rádi si ji poslechnete i při titulcích :) Jinak nemám filmu moc co vyčítat. Je perfektní. Příběh nenudí, akční scény na jedničku, herci jsou taky fajn a nikoho snad neurazí zastaralejší počítačová technologie tehdejší doby. Ano...dříve nebylo zelené plátno nebo dnes už dokonalé CGI, takže pozadí je někdy okatě uměle vytvořené. Ale to Vám vadit nebude. Spíš se pousmějete nad tím, jaký rozdíl mezi dnešními a tehdejšími filmy je. Sága Indiana Jonese patří je má nejoblíbenější a doporučuji ji. HODNOCENÍ: 90 %

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik je prostě dokonalý...

Doktor Strange (2016)

Postava je dobře zahraná, její charakter zajímavý, ale přišlo mi, že mohla být ve filmu vykreslená lépe. Takové odmítnutí operace malé holčičky, co má umřít by postavě přidalo na zbarvení a celkový drama formát celého snímku by vážně neuškodil. Ale to až později. S hlavní postavou jsem spokojen. Nejvíce bych asi chtěl pochválit Tildu Swinton aka hlavní učitelku Strange. Její potava je tu dobře zahraná a přišla mi nejvíce simpatická. Co asi nejvíce ubližuje filmu je ale humor. Zde se mnou asi nebude souhlasit mnoho lidí, ale kašlu na Vás..je to můj názor. Ač některým vtipům jsem se zasmál, nekteých už bylo moc a filmu spíše ubližovali. Nevím, zda je to vina samotého režiséra či toho, že Marvel vlastní Dysney (ehmm...sázím na tohle!), ale vážnější, dramatičtější a zajímavější pojetí různých scén by tu vážně NEVADILO. Co se týče efektů...zde je to naopak asi nejlepší stránka filmu :) První výlet Strange do bláznivého nepochopitelného barevného, a já už nevím co, kouzelného světa mágů mě dost bavil. Jak přelétává z jedné bláznivé reality do druhé bylo fajn. Ale...při akci to už bylo jiný kafe. Horší kafe! Když se gravitace přehoupává na druhou stranu je to cool, ale zároveň trochu nepřehledné, a celé okolí na mě působilo neuspořádaně a to mě pak nebavilo. Z celých bitek ve filmu si už žádnou nepamatuji a často se něčí přerušovali a to mě naštavlo. Kde je ta Russoovská akce z Captaina Ameriky?? :/ Finální souboj se mi také příliš nelíbil, ale jistá část (nebudu prozrazovat) byla fajn překvapivá. Bláznivé cestování realitami byla super, ale akce je nepřehledná a ne tak, jak bych si ji představoval. Ale...možná je to jen můj problém Emotikona smile:) Všichni jste mluvili o bezvadné Giocchinově hudbě, ale jediné co se mi z hudby líbilo byly marvelácké fanfáry v úvodu a jedna sedmdesátková píseň, co hrála při jedné ze Strangeových operací. Nechápu... Emotikona frown:( Z celkového scénáře a příběhu mám rozporuplé mínění. Začátek fajn, poté lepší a lepší, ale jak nastane akce už mě to tolik nebaví. Nějaké plusy chcete: Cumberbatchovské herectví, Tilda Swinton, pottitulková scéna. To je všechno...doufám, že se u druhých Strážců Galaxie Marvel polepší...Hodnocení: 7,9

Drive (2011)

Vizuálně promyšlené, akce skvělá, mlčící Gosling je super, leč scenáristicky lehce nedomrlé a bez nápadu.

Duel (1971) (TV film)

Skvěle vymyšlený námět, Speilbergova špičková režie, nápadité záběrování a příraz na napětí dělá z tohoto nenápadného díla jednu velkou adrenalinovou jízdu.

Duch ve stroji (2017)

Příběh s potenciálem na film roku. Místo toho dostáváme sterilní podání vyprávění, nudné postavy, nevýraznou hudbu a suché akční scény, které si nebudete pamatovat. Jediné co jde pochválit je vizuál. Ale nechci vidět film jen kvůli hezkému vizuálu. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/3 AKCE/2 =11/25