Psí odpoledne (1975)

Scenáristická hořko sladká lahůdka, která sice ke konci začne zpomalovat, vše to ovšem vynahrazuje nepřekonatelný herecký talent Al Pacina.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Spielberg překonal má očekávání i svojí přítomnou tvorbu, která mi začala naznačovat, že už začíná pomalu stárnout. Ale ne! On na to pořád má. Není to tak velká pecka, jakou by si to určitě zasloužilo být, ale co mi dokáže vykouzlit na tváři široký úsměv, pro to mám slabost. Spielbergovi se tu daří nastínit hravou a příjemnou atmosféru, která začne do filmu ihned perfetkně sedět a zároveň se dost blíží i té v knize. To samé se dá říct o postavách. Zvlášť u nich mě bavil i vztah mezi hlavními hrdiny a musím zmínit i hlavního záporáka, který by sice mohl být více charismatičtější, ale chápete jeho záměr, dostane dostatek prostoru, je skvěle zahraný a dokonce se ke konci dočká dost nečekaného kratičkého momentu, který mě emocionálně zasáhl jak zpracováním, tak i díky hudbě. A i pro tu se tu najde pár skvělých momentů, ať už se jedná o orchestr Alana Silvestra nebo vypalovačku z 80-tek, která vás donutí tančit a naladí vás na tu správnou notu. Z hlediska vyprávění se jedná o nadprůměrný výkon jak z hlediska filmování, kdy příběh nedrhne, baví absolutně každá scéna a daří se držet nastavené tempo až do konce, tak inspirace knihou, kdy se povedlo se ctí zadaptovat skoro až nezadaptovatelný román. Je vidět, že by se hodila nějaká ta hodinka navíc a že tak příběh púsobí trochu z rychlíku, ale je vidět, že do toho Spielberg znovu dal srdíčko, což jsem u The Post nějak nezaznamenal. Děkuju.

Rivalové (2013)

Kvalitativně výborně natočený snímek o lásce ke sport i životu, přátelství i rivalitě a vítězství i prohře. Film vás na dvě hodiny v pohodě zabaví, vytvoří silné emoce i hluboký zážitek z finále. Akční stránka v podobě závodů je jak silně napínavá, tak i emočně vypiplaná na jedničku. ( A odpustil jsem si u ní i přestávku na vyprázdnění :D )

Rohy (2013)

Překvapivě, nebojím se říci, nadprůměrný snímek, který je velmi dojemný, dramatický a i občas i krásně lidský. Trochu drama, detektivka, komedie a občas i špetka toho hororu. Nacházejí se zde silné momenty, které doplňuje skvělá výrazná hudba a jedná se o jeden z nejlepších rolí Daniela Radcliffea. Drama je tu ždímané někdy opravdu intenzivně a najde se tu místo i pro emočně vypiplané scény, které zkrátka fungují. Nebýt trochu přeplácaného finále, zanechal by snímek lepšího dojmu, ale i tak říkám...skvělá práce!

Rozpolcený (2016)

Příběh dokáže zaujmout svým námětem a pestrostí různých scén, ale z celého filmu jde vycítit, že by šel natočit lépe, zajímavější a poutavěji. Sice se jedná o dobře odvedenou práci, která má své silnější momenty a potenciál na film roku, ale celé to vypadá lehce odfláknutě. I tak si tu roli James McAvoy evidentně užívá a rozhodně se nejedná o promarněný večer u filmu.

Rychle a zběsile (2001)

Skvělý akční scény z kterých číší napětí a spojuje je jednoduchý příběh, který spolehlivě baví.

Saulův syn (2015)

Nezáživná, nezajímavá podívaná jak příběhem, tak scénářem a hlavně dialogy. Drama tu na mě moc nepůsobí a citový dopad žádný. Plus hlavní hrdina je opravdu špatná postava bez charakteru, nudná a zoufalá. Nechápu, jak toto může mít vyšší hodnocení, než o tolik lepší Birdman. Velké zklamání.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tak...po nedávném průšvihu BvS se stopáží 2h30m se fešní kravaťáci s ulízanýma vlasama rozhodli zkrátit jejich další snímek jen na celé 2h, aby se předešlo obavám z opakování problémů a horší kvality. Nas...t! Kdyby do toho nezasahovali a nechali vše čistě na režisérovi a věřili mu, dostali bychom (s větší pravděpodobností), sice delší, ale určitě lepší nabitý akčňák, než byl poslán do kin. Ve filmu se toho děje zkrátka hodně - dost zvratů, dost bitek, dost mluvení, dost všeho na to, aby se vše narvalo do 2 hodin a bylo vše OK. Celé je to jaksi urychlené a vmáčknuté do této stopáže, že to filmu ubližuje. Spousta postav nedostává dost prostoru na to, aby se nějak předvedli nebo jsme se o nich něco POŘÁDNĚ dozvěděli. Nedostává se jm dostatečné vykreslení a přiblížení k jejich charakteru. Být film o půl hodiny delší, jsem spokojen. Tak jo...postavy. Hlavním tahounem filmu i naší party padouchů je WIll "Deatshot" Smith. Jeho postava zde dostává nejdelší i nejlepší dialogy a na padoufa je i dost simpatickej a chápete proč dělá to co dělá. Mohlo by se to pokládat i za dobrý restart kariéry černouška Willa. Dourou roli v dobrým filmu už potřeboval. Dále :)...Margot Robie alias Harley Quinn ze, které by všichni kluci přešli z uspokojování svých potřeb nad Scarlet Johansson nebo Emou Watson, byla taky super, dost simpatická (na blázna) a dobře jste se u ní bavili. A také jsme se o ní dost dozvěděli. Jo...a taky je sexi. Ostatní postavy jako - El Diablo, Captain Boomerang nebo Killer Croc a další, už tu svého prostoru moc nemají. Nedovíte se o nich nic moc, moc textu tu nemají, párkrát zaskečují nebo zahláškují, ale to je zhola vše. Další mínus za vystřižené a vyškrtnuté scény z filmu. Celá atfosméra na začátku dost baví, seznamujete se s postavami, sledujete jejich život ve vězení a celé by to bylo lepší, kdyby se vše netočilo jen kolem "černošskýho ostrostřelce" a "šílený sexbomby". Názor na nového Jokera? Výborný. V jistém ohledu. Bavil mě, byl přesvědčivý, jeho nové ztvárnění postavy bylo zajímavé a uvěřitelné a na jeho scény jsem se těšil, ale...zase je tu ALE. Pro děj je absolutně zbytečný. Bez něho by se celý příběh doapdl stejně (až na jednu výjimku) a do dění tolik nezasahuje. Doteď nechápu proč ho tam vůbec dávali. Jediné co mě napadá je, že by mohl zvýšit popularotu celého snímku. Ale je naprosto zbytečný, tak proč se snažit? Hudba ve stylu Strážců galaxie je příjemná, originální a zábavná (hodně 80-ky a hity). Příjemné překvapení :) FInální bitka je na můj vkus a moc přehnaná, přeplácaná a plná CGI efektů u, kterých jsem si často říkal...WTF? Záporáka jsem si nakonec neoblíbil. Radši bych v jeho roli viděl zelenovlasého nepředvídatelného blázna (Joker), aspoň by pro film byl užitečný a taky bychom si ho více užili.

Sedm (1995)

Jeden z nejdramatičtějších thrillerů i filmů vůbec. Zásluhu na tom má skvělá režie a hlavně hudba Howarda Shora, která tomu všemu ještě přikládá malou třešničku na dortu dokonalosti. Tajemná až trýznivá atmosféra ve filmu skvěle funguje a s hudbou zde vytváří ten správný zážitek. Postavy baví, hlavní záporák je jak dobře napsaný, tak i zahraný a budete ho z celé duše nenávidět, režie, scénář a hudba na jedničku, takže kdo má rád detektivky a hutná dramata...o večerní film je postaráno.

Setkání (2018) (amatérský film)

Řemeslně i herecky na amatérský snímek zvládnuté, leč uvnitř jednoduché až banální. Kdybych byl člověk se zlomeným srdcem a miskou čokoládové zmrzliny, litující se v posteli, bylo by to povzbuzující, ale takhle vážně ne.