V údolí Elah (2007)

Rovláčnější tempo velmi ponurého příběhu otce, který hledá svého syna filmu nijak neubírá na napětí. Tommy Lee Jones v roli trvale zachmuřeného muže zdánlivě bez emocí, který postupně zjišťuje, že válka dokáže člověka, o kterém si myslíte, že ho dobře znáte, pořádně poznamenat, podává skvělý výkon. Kvalitní jsou ostatní herecké výkony, výborný je scénář a režie.

Gangster (2007) odpad!

Odpad na úrovni mexické telenovely, ve které se vyskytuje jen větší množství zbraní.

Zlost (2008)

Velké zklamání. Madsenův herecký potenciál nevyužitý, děj chabý, postrádající napětí, film zbytečně rozvleklý. Snad jen Daryl Hannah mě po delší době upoutala. Katastrofální je český dabing.

Kam orli nelétají (1968)

Velmi dobrý válečný film se špionážní zápletkou. Mladý Clint Eastwood a Richard Burton jsou skvělí. Film je sice zamotaný víc, než by bylo nutné a místy působí poněkud absurdně. Přeto patří k těm,ke kterým se ráda vracím.

Zaříkávač koní (1998)

Robert Redford odvedl skvělou práci - je výborný jako režisér a tradičně jako herec ( nelze popřít, že roli si tak trochu šil na míru). Ostatně herecké výkony všech hlavních přestavitelů (včetně koně) jsou velmi přesvědčivé. Mladičká Scarlett Johansson na sebe upozornila v tom nejlepším slova smyslu. Film nepostrádá silné okamžiky, je plný krásných přírodních scenérií ( možná je toho až příliš, ale proč se nepokochat ), má výbornou kameru a hudbu. Chytne a nepustí. I přes jistou rozvláčnost se k němu člověk touží vrátit - a vrací se.

Díra (2001)

Pokus o to, jak diváka slušně otrávit.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Tomuto filmu jsem rozhodně na chuť nepřišla. Normální nuda, navíc obsazená skvělými herci, kteří nemají co ukázat. Myslím, že Zelenka se dostatečně vyčerpal Knoflíkáři.

Evoluce (2001)

Místy i vtipná svižná blbinka, ke které není nutné se vracet.

Pavoučí teror (2002)

Poměrně slušně rozjetá béčková podívaná, která zpočátku docela pobaví, ale v závěru už očividně docházejí síly. Přesto ji řadím k tomu lepšímu v oblasti různých zmutovaných exotů.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Dnes už kultovní horor, který nepostrádá napětí ani emoce. K tomu dokonalá kamera. Nestárnoucí film, skvělý Romero.