První rytíř (1995)

Nemůžu za to, jsem jediná s tak vysokým hodnocením, ale tahle pohádka se mně prostě líbí. Asi proto, že jsem ji poprvé viděla, když jsem nebyla zrovna v pohodě a dokonce jsem byla dojatá. Mohu doporučit všem ženským (pro chlapy je to až příliš romantické). Komu dáte přednost - Connerymu nebo Geremu, když jsou oba tak skvělí?

Psycho (1998)

Beru film jako pokus, který vůbec nevyšel. Aspoň je vidět, že není radno zahrávat si s Hitchcockem!

Válka Roseových (1989)

Herecký koncert Michaela Douglase a Kathleen Turner. Lepší, než všechny psychologické poučky a rady o manželství. Tady to všechno zažijete na vlastní kůži, lásku, sex, vzrušení, nenávist. A stojí to vážně za to!

Kočár do Vídně (1966)

Kočár do Vídně považuji za vrchol Kachyňovy tvorby. Skvělá režie, hudba, brilantní herecké výkony. Nezapomenutelný filmový zážitek.

Všichni dobří rodáci (1968)

Film je právem řazen k vrcholům československé kinematografie. Kvalitní velmi silné realistické ztvárnění zrůdnosti komunistického režimu s jedinečnou poetickou kamerou a skvělými hereckými výkony zvláště R. Brzobohatého, V. Menšíka, V. Brodského, W. Matušky, I. Prachaře, V. Babky, K. Augusty.

Petrolejové lampy (1971)

Film je jako jeden z mála silným konkurentem knižní předlohy. Skvělá režie a vynikající výkony (jak jinak) Petra Čepka (doporučuji promítat medikům při výuce pohlavních chorob) a Ivy Janžurové - jasných pět hvězdiček.

Ucho (1970)

Karel Kachyňa opět dokazuje, že je Pan režisér. Napjatá temná atmosféra, vynikající kamera a životní role Radka Brzobohatého a Jiřiny Bohdalové.

Vrchní, prchni! (1980)

Skvělá česká klasika s nestárnoucím humorem Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Tito pánové jako jedni z mála dokázali jedinečně pobavit i v letech osmdesátých. Víc není třeba dodávat.

Kolja (1996)

Je to určitě velmi kvalitní a citlivý film, výborný scénář, režie, herecké výkony. V podstatě nemám tomuto filmu co vytknout. Jenomže mě (možná kupodivu) jiné filmy tandemu Svěrák-Svěrák chytly víc.

Vratné lahve (2007)

Český film, který mě po dlouhé době potěšil. Svěráci nezklamali.