Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Zdařilá a chytrá komedie s výbornými vtipnými dialogy . Skupinu přátel si velmi rychle oblíbíte. Přesto mám pocit, že Andie Mac Dowell je tady až příliš dokonalá (to stejné v Zelené kartě).

Nepřítel před branami (2001)

Film s výbornou režií, velkolepou výpravou a kvalitními hereckými výkony. Realistický úvodní masakr, dokonale vypracovaná atmosféra zničeného Stalingradu, potřebné napětí, spád filmu i mírně zbytečná, ale působivá love-story. Napínavý souboj dvou špičkových odstřelovačů - obyčejného kluka, bojujícího oddaně za sovětský lid a Stalina ( přesvědčivý Jude Law v pro něj méně obvyklé roli ) a elitního německého majora ( skvělý Ed Harris ).

Telefonní budka (2002)

Myslíte, že se nedá nic zajímavého zažít v obyčejné telefonní budce? Ale jděte! Výborná režie Joela Schumachera, skvělý scénář, mistrovský herecký výkon Colina Farrella. Napětí od začátku do úplného konce na pár metrech čtverečných. Film se zařadil jednoznačně na příčku mých nejoblíbenějších.

Čokoláda (2000)

Romantický, originální, emotivní, velmi vkusně vyprávěný film. Skvělý jako moje nejmilejší čokoláda. K nejvyššímu hodnocení přispějí i výborné herecké výkony.

Thelma a Louise (1991)

Vynikající road- movie o dvou zcela odlišných kamarádkách, kterým osud připravil zásadní zvrat v jejich životě poskytuje opravdu silný divácký zážitek. Ocenění za skvělé herecké výkony, výbornou hudbu, dobře vypracovaný scénář, tradičně dokonalou režii Ridleyho Scotta. Hvězdičku si neodpustím za pěkný zadek Brada Pitta.

Zběsilost v srdci (1990)

Lynch jak má být. Správně ujetý, vzrušující film o lásce až za hrob. Nezapomenutelné scény, potřebná odpudivost, vášeň, brutalita, vtip, bizarní postavy, v závěru dokonalá ironie. Nicolas Cage ve svém saku z hadí kůže je nepřekonatelný, Lynchova oblíbenkyně Laura Dern skvělá, Willem Dafoe náležitě slizký. Miluji tenhle zběsilý psychoušký film.

Tropická bouře (2008)

Nečekaně dobré recenze, všeobecně kladné hodnocení , hvězdné obsazení. Pro mě to byla snůška stupidních vtipů, týkající se povětšinou análních otvorů. Nejdřív jsem na vtip trpělivě čekala, pak jsem se už jen nudila. Asi za to mohou i české titulky, to nepopírám. Hvězdička je za začátek filmu, který mě trochu pobavil a za konec, který mě aspoň probral. Čekala jsem od Stillera vážně něco duchaplnějšího.

Tančírna (1983)

Skvělý film, který znázorňuje lidské osudy během čtyřiceti let na parketu jedné tančírny. Nelze nepochopit, jenom vysoce ocenit. Filmová lahůdka.

Muž v ohni (2004)

Tony Scott opět zabodoval. Skvělá drsná podívaná s výbornou kamerou a hudbou. O akční scény v druhé polovině filmu opravdu není nouze, v první části zase zaujme hlavně vyjímečný talent Dakoty Fanning. V hvězdném hereckém obsazení dominuje Denzel Washington, který nenechá nikoho na pochybách, že si roli mstitele skutečně vychutnává.