• Thriller

Like Minds (2006)

Velmi slušná podívaná, která mohla být konec konců i stoprocentní, nebýt několika zaškobrtnutí a především závěrečné pointy, jež jsem tak nějak vytušil už v půli snímku. Jinak nemohu filmu upřít několik opravdu vydařených scén, velmi dobrou atmosféru s nádechem tajemna a celkem sympatické obsazení. S klidným svědomím mohu doporučit.

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Krabat opravdu dopadl nad má očekávání a sousedy tak mohu konečně pochválit, že natočili skutečně dobrý film. Není zde sice ta ponurá a skličující atmosféra Zemanova animovaného klenotu, ale to už dnes zřejmě stejně nikdo nesvede. Kdo si chce odpočinout od laviny únavných vyvraždovaček a hordou fádních hororů, Krabat by měl být zcela jistě to správnou volbou. A když o tom teď tak přemýšlím, dávám 80%, protože si tuhle krásnou pohádku po čase znovu rád připomenu.

Rare Exports (2010)

Originální severská jízda, která měla bohužel zbytečně dlouho zatáhnutou ruční brzdu, neuvěřitelně nesympatického haranta v hlavní roli a především Santa a jeho loupeživá skvadra důchodců měla dostat mnohem větší prostor k řádění.

Vedma (2006)

Vedma je vlastně tradukce staré hororové pohádky Vij do současnosti, kde se rusové zřejmě snažili přiblížit novému hororovému trendu a hlavně příspůsobit se mladšímu divákovi, což je na jednu stranu zcela pochopitelné. Co mě ale hlava nebere je ta nechutná implantace celého příběhu do americké formy, která leze krkem víc než kdy jindy. Vedma by se tak mohla stát učebnicovým příkladem, jak by to soudruzi dělat opravdu neměli. A že tu měli našlápnuto kurva hezky.

Barbar (2009)

Wotan is my god!

Varovný signál (1985)

Film první půlkou spadá spíše pod křídla dramatu jemně říznutého sci-fi, které však ničím výrazně neoslní ani nevybočí z normálu, což nadruhou stranu nijak zvláště nezabolí. Hororové atributy najdeme až v té druhé půlce, kdy nastává další fáze onemocnění a zábava tak může začít. V kostce jde o svižnou věcičku se sypatickým obsazením, kde vás nevykolejí ani markantní debilismus elitní armády, kterou vyškolí místní grupa vidloňů, občasná chybička s gumovou sekerou a podobné "drobnosti".

The Demon Murder Case (1983) (TV film)

Demon Murder Case je sice takový obyčejný TV film na téma exorcismus, který zřejmě zavál prach zapomění jen malý okamžik po jeho realizaci, ale ve srovnání s několika "skvosty" dnešní kinematografie podobného ražení, rozhodně stojí za povšimnutí. Dějem se dostáváme do rodiny, kde nejmladšího člena posedne neznámá moc, která ho chce donutit k těm nejtěžším hříchům. Typické schéma pro tento subžánr a trocha toho čerpání z vod slavnýcch víceméně nezamrzí, protože tahle vyšlapaná cestička tu bez větších problémů funguje. Postrádá to ale dravější tempo, které mělo kopnout na střídačku zbytečně ukecané pasáže. Herci vesměs snesitelní, což u malých smradů v předních rolí nebývá zase až tak častý jev a někoho samozřejmě potěší vidět Kevina Bacona jako mladýho smrkáče.

Poslední vymítání ďábla (2010) odpad!

Další pseudodokumet, tentokráte na téma exorcismus, kde bohužel od začátku do konce sršely neskutečné sračky z huby toho kabaretního šaška, pardon kněze, který by zasloužil zarvat krucifix tak hluboko do prdele, že by cíp z hrdla spatřil světlo světa. Současný fenomém v té nehorší podobě, který si svou infantilností a nechtěnou komičností, zaslouží maximálně rychlou jízdu směr toaleta-kanál. A ještě si s chutí odplivnu.

Frayed (2007)

Prostoduchá recyklace úspešných slasherů v kombinaci s neuvěřitelně průhlednou strukturou, to prostě nemohlo dopadnout dobře. Navíc kdo na to má čumět skoro dvě hodiny? Kompenzací mi nebyl ani slušný rozjezd s překvapivě reálnou scénou rozmašírování maminčiny fasády a závěrečná fáze. On všechen ten humbuk, rádoby mazání medu kolem huby a kamuflování vrahovi identity prokoukne průměrně inteligentní opice během několika minut a to bez problémů i s promilí v kedlubně. Další z filmů, co se nechal strhnout proudem moderních hororů a kýčovitých flusanců, což u mě jen sporadicky končí potleskem.