• Thriller

Chodící mrtví (2009)

Zatím nejlepší produkt Afterdark Horror Festu

Loch-ness teror (2008) (TV film)

Viděl jsem už větší lemploviny.

Prokletí (2008)

Závěrečný happyend mě dokonale uspokojil:)

La cruz del diablo (1975)

La Cruz del diablo sice nedosahuje kvalitou na výtečnou sérii Blind dead, jemuž se příběhem nepatrně podobá, což ale neznamená, že se ve skutečnosti jedná o nějak špatnou podívanou. To nikoliv. Jako klad bych viděl samozřejmě atmosféru doby dávno minulé, skvělé interiéry a exteriéry, no a v neposlední řadě dobře zvolenou hudební stránku. Mínus bohužel dávám za několik absolutně nudných minut a ony démonické templáře, jež v závěru připomínají spíše artistický výstup v šapitó. Na mrtvoly staré několik set let mají na můj vkus až moc života.

Sauna (2008)

4,5* skvělá záležitost

Obraz Doriana Graye (2005) odpad!

Budu zřejmě bezohlednej, samolibej egoista, protože tahle rádoby filozofická příšernost na mě zapůsobila asi jako lopata v rukou cigoše. A teď čím to asi bylo? Buď tím nesnesitelným přehrávaním a odpornými ksichty všech těch metrosexuálních kreatur nebo jsem jednoduše stělesněním pýchy s duší čistou asi jako motorový olej po generálce, že ono mravní poselství tohoto filmu mi zůstalo skryto. Fakt nevím:)

Stopy zmizelých (2008)

Westernových hororů na svém kontě zase tolik nemám a tak není divu, že mě The Burrowers lákal víc než dost. Další plusový faktor byl i sám režisér, jehož starší kousek Soft for Digging , myslím svou odlyšností překvapil nejedno divákovo očko. Příběhem se trošku přiblížíme poslední epizodě, řekl bych dnes již kultovní série Tremors a nepatrným nádechem zavítáme ke skvělým Dead Birds. Zní to takřka jako stoprocentní kombinace, ale několik zbytečně utahaných a nudných pasáží a ne zrovna zdařilá vizáž "kopáčů", kterým ovšem na druhou stranu nemohu upřít jejich důmyslný způsob lovu a konzervování svých obětí, podlomily výslednému dojmu kolena. Jednoduše řečeno, tohle mohla být pecka.

Dying Breed (2008)

Australané přišláply plynový pedál zase o něco blíže k podlaze a zaútočili na přední pozice s velmi dobrou hororovou podívanou, odehrávající se v exotické Tasmánii, kde se čtyřčlená skupinka turistů dostane do křížku, jak jinak než s místními sedláky. Sice chvilku trvá, nežli se propracujeme k něčemu zajímavému, ale i tak je to ve finále nadprůměrná podívaná a to především pro milovníky lesních honiček. Žádné extrémní násilí ani hektolitry krvavých šplíchanců, prostě všeho s mírou se tu vyplatilo dodržet. 3,5*

Der Fluch der grünen Augen (1964)

Německo-Jugoslávská producke dokázala natočit celkem solidní černobílý horor o záhadném úmrtí mladých dívek v bohem zapomenuté vesničce, ležící nedaleko starého hradu, o kterém panují nelichotivé historky. Právě sem je vyslán mladý policejní inspektor, aby těmto vraždám přišel co nejdříve na kloub. Podotýkám celkem solidní, protože na můj vkus trpí film velkou dávkou ukecanosti a zbytečnou roztahaností, především v těch místech, kde je to myslím naprosto zbytečné. Přitom má tolik trumfů a to přímo před nosem, které bohužel nedostaly mnoho prostoru k takovému vyniknutí, jaké bych si osobně představoval. Starý hrad ležící přímo ve skalách, podzemní chodby, jeskyně a polorozpadlá vesnička s krásnou studnou, obyvatelstvo tak krásně primitivní a samozřejmě noční dravci. Inu škoda toho nevyužitého potenciálu.

L'arcano incantatore (1996)

Rose of roses...flower of flowers...woman of women...lady of ladies...