Avengers (2012)

Vynikající po všech stránkách a definice superhrdinské týmovky na dlouhou dobu dopředu. Marvel hodně zariskoval a vyplatilo se. Joss Whedon dokázal to, na čem by si ostatní vylámali zuby. Zapojil 6 funkčních postaviček tak, aby si každý držel svůj charakter a zároveň zapadal do příběhu. Okolo nich vystavěl ostatní postavy z MCU a výsledek je fantazie. Vynikající triky, hudba, příběh i záporák. A Avengers jsou na světě!

Modrá laguna: Procitnutí (2012) (TV film)

Na tohle se prostě nejde zlobit. Je naprosto jasný, pro koho a proč to vzniklo. Holky budou pouštět slzy, že neskončily na ostrově se svym idolem a kluci zase budou přemýšlet, jaktože tomu klukovi nerostou vlasy, vousy a chlupy obecně. Je to nereálná, ale krásná romantika. Co chtít od teen romantickýho filmu víc?

Manželská historie (2019)

Neskutečně silný zážitek, umocněný úchvatnými hereckými výkony hlavního dua. Scarlett i Adam hrají prostě božsky a na nich to celé stojí a leží. Scénář je kvalitativně strašně zajímavá a uvěritelná pecka, kdy víte, že se tohle fakt stává. Sice netuším, co si akademie šlehla, když dala Oscara Lauře Dern, protože její výkon byl sice super, ale že by až tak...

Vlastníci (2019)

Do první poloviny absolutně geniální komedie, kde je chemie mezi postavami totálně dechberoucí. V druhé polovině už ale přibývá křiku, ubývá systematických dialogů a konec je prostě špatnej a odfláklej. I tak jsou ale Vlastníci velice příjemným překvapením!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Absolutně netušim, kam zahučely ty stovky milionů, protože ty kulisy a vizuál celkově je prostě na tuhle sérii extrémně špatnej, ale zjevně to padlo na Deppův honorář. Je to jiný, jednodušší, horší, co se týče snad všeho. I tak je to ale koukatelný.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Já tenhle film prostě žeru. Jasně, jednička je nepřekonatelná, ale prostě bych nikdy nechtěl, aby dvojka vypadala jinak. Nejde to, protože tak úžasný scény, jako jsou tady, už by se zlepšit nemohly. Řeč je třeba o souboji na mlýnském kole. Kdo tohle sakra vymyslel, to je tak geniálně vymyšlený, natočený, zpracovaný a hudebně naboostovaný, že mě to přibije do sedačky pokaždé, když to vidím. Deppovo hraní je fantazie, ale ano, tady se mi taky posun od jedničky, kdy byl Jack v první řadě chytrý, k dvojce, kdy je Sparrow prostě hodně improvizující, taky tolik nelíbí. Co se mi ale líbí moc, je zbytek hereckého ansámblu. Knightley-Bloom jsou neskutečně bombový pár, Davenport jako komodor neskutečně charismatický, Hollanderův Beckett výborný slizoun s mnoha stránkami a Davy Jones v podání Billa Nighyho je absolutně pompézní záporák desetiletí. Děj je velice nosný a délku utáhne úplně v pohodě, výprava je ohromující a přesně proto ty scény vypadají tak, jak by je žádné jiné studio neudělalo, protože by škrtilo rozpočet. Nejluxusnější je tady ale hudba. Hans Zimmer nahradil Clause Badelta a s citem upgradoval jeho dílo o třídu výš. Tak neuvěřitelná invence ve starých známých tématech mě nepřestane bavit asi nikdy. Klobouk dole, takhle se dělají dvojky. Škoda, že trojka už tak nevyšla, protože jinak by to bylo za plnou palbu!

Star Wars: Klonové války - The Bad Batch (2020) (epizoda)

No nevím. Rozjezd je to dobrý, hloubka postav opět skvělá a celkově jde o slušný díl. Bohužel jde ale jen o klony (což by nevadilo, už tady byly špičkové epizody jen s klony) a nějaké propojení se Star Wars světem, jak ho známe, je tu trochu nezřetelné. Vzhledem k tomu, že už jsme tuhle sérii viděli na unfinished episodes disku, není ani tenhle první story arc nijak překvapivý. Je z toho ale pořád cítit Filoniho jistá ruka a to je k nezaplacení.

Ježek Sonic (2020)

No...vzhledem k tomu, že nemám moc s čím srovnávat, protože Pikachu mě nebavil, a tak jsem ho nedokoukal, asi nebude moje hodnocení tolik pozitivní, jako u ostatních. Ale zase nezačněme zle. Film je fajn a nepřijde mi špatný, ale pořád je to na úrovni naprosté zbytečnosti. Abych pravdu řekl, nejsem cílovka. Ta je totiž asi děti okolo 10 let, proto vtipy na starší publikum prostě nefungují. Sonic je sice vážně sympaťák, ale ta brutální ukecanost mu trochu podkopává nohy. James Marsden je třeba obrovské překvapení, protože takové charisma jsem u klaďase už dlouho neviděl. Naprosto ho ale zastiňuje Jim Carrey, který prostě neskutečně válí. Jo, jeho postava je strašně zbytečně bláznivá, ale jen díky němu to nepřeleze do trapnosti, protože Carrey prostě Eggmanovi dává třetí rozměr a nečekaně se tak jeví jako vážně zajímavý padouch. Za tohle jednoznačně potlesk! Co se týče vizuálu, kamera je bez invence a absolutně nudná, ale triky, jiné světy a coloring je úžasný. Hudba je taky překvapivě nadprůměrná a děj nakonec taky není špatný. Nakonec tedy film u mě dojíždí na moc dětinské vtipy a absolutní neinvenci, čímž pořád staví herní žánr do stavu "nevyužité", ale popravdě musím říct, že tudy cesta vede. Spokojenost!

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Měl jsem dilema, jestli dát silné 3 nebo slabší 4 hvězdy. No, koneckonců škola mě naučila, že se cokoliv celá pět zaokrouhluje nemilosrdně nahoru, takže nakonec slabší, ale 4 hvězdy. Teď už ale konečně k filmu. Je to fakt super a podotýkám, že jsem to nečekal. Hlavní plus je samozřejmě úžasná Margot Robbie, u níž je vidět, že když už film i produkuje, je šéf ona, a bude zářit. A taky že jo. Vypilovaná osobnost a totálně trhlý herectví pomáhá její postavě tančit na tenké niti po celý film, a to ať jí jde po krku slabý (ale ne jeho vinou, je to scénářem) Ewan McGregor, nebo kdokoliv jiný. Ostatní členky jejího skorotýmu jsou taky dost fajn a celkově to prostě šlape. Ale ta akce? To je přímo bomba! Už dlouho jsem neviděl lepší a kreativnější bitky, než v Birds of Prey (a že jich bylo), což jde ruku v ruce se špičkovou kamerou. I ty songy nebyly vůbec špatný. Bohužel je ale velký problém v nejisté (asi) režii, protože tolik promarněných šancí na pořádně silné scény jsem neviděl. To je asi největší problém filmu, jinak mě ale Harley mile překvapila a dám jí šanci i příště.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Po letmém zhlédnutí jedné epizody mi bylo jasné, že tohle je to nejstupidnější, co jsem kdy viděl, a dál jsem nepokračoval. Sledovali to kolem mě taky samí dementi, tak jsem tak nějak věděl, že o nic nepřicházím. Když se o tom ale začali bavit moji kamarádi, začalo mě hlodat, jestli mi něco neuniklo, a tak jsem se koukl na první díl. Jak mě to mohlo nebavit? Jo, byl jsem už taky o 2 roky starší, ale OMG! TO JE BOŽÍ!