Temný rytíř povstal (2012)

Obří kvalitativní sešup oproti dvojce, i tak ale nadstandard. Chápu, že původní plán, tedy pokračovat v příběhu s Jokerem, což se definitivně znemožnilo Ledgerovou smrtí, byl určitě numero uno a tenhle příběh byl horko těžko vymýšlen jako náhrada. Je to vidět a to všude. Tempo jak na houpačce, příběh sám o sobě by se dal rozdělit na podmnožiny, přičemž příběhový oblouk Bruce je určitě tím nejsilnějším, tak jako vždy. Tentokrát ale dost selhávají geniální prvky dvojky. Scénář je totiž občas dost hloupý a na Nolana až příliš slabý, což oslabuje i postavy na plátně, které tentokrát dost kulhají, samozřejmě až na Gordona, který díky bohu dostal opět víc prostoru. Gary Oldman je prostě vynikající klaďas i záporák. Co se hudební stránky týče, tady asi Hansi Zimmerovi nemůžu mít za zlé, že v těch pár silných momentech jen zrecykloval původní motiv. Ono totiž ani nebylo kde vytvořit nový. Vizuál je samozřejmě perfektní a lze mu vytknout snad jen ne až tak dobře vykreslená atmosféra (dvojka budiž nepřekonána). Celé je to ale prostě až moc klišovité, ukecané, postavy se zachraňují jak na běžícím páse, jeden zvrat se zvrátí ještě čtyřikrát a zkrátka a dobře mě to dost zklamalo...dokud nepřišel epilog, který je prostě přesně tím, co Nolan umí bezkonkurenčně. Uzavřít příběh tak, že lépe už to ani nejde. A na závěr, desetivteřinová Alfredova řeč na pohřbu mě rozbrečela (všechna čest Caineovu herectví).

Star Wars: Klonové války - Old Friends Not Forgotten (2020) (epizoda)

Bez diskuse jedna z nejlepších epizod Klonových válek. Dialogy vymazlené a pomáhá tomu hlavně to, že se epizoda odehrává přesně hodinu před Pomstou Sithů, takže narážky a reference jsou všude a je to geniálně pospojované. Animace je vypiplaná do detailů a záběr na Obi-Wana, který rozsekne raketu na začátku a pak stojí se světelným mečem v kouři budiž důkazem. Hudba rovněž vynikající a finále s Maulem je jednoduše špička. Takhle se to dělá!

Kapitán Phillips (2013)

Paul Greengrass v křesle režiséra, Tom Hanks hlavní role, film podle skutečné události = recept na úspěch. Naprosto vynikající!

Kráska a zvíře (2017)

Já jsem teda těžce pro. Všichni Krásku a zvíře srovnávají s Popelkou, s tím, že Kráska je horší, ale u mě teda úplně naopak. Emma Watson je prostě jistá volba na hlavní roli Bell, kdy nejen skvěle hraje a zpívá, ale taky táhne film nahoru už díky svému starshine efektu. Pozadu ale není ani Luke Evans, jehož Gaston je prostě přesně tak slizký, jak má být a Josh Gad mu skvěle sekunduje. Zbytek osazenstva si pak v dabingu sice nevychutnáš, protože hrají nábytek, ale zrovna taneční číslo těhle CGI loutek je to naprosto nejhorší, z celého filmu. Jinak jsou ale hudební čísla nadstandardně skvělá a není co dodat. Finále je na Disneyovku dost silný!

Gympl (2007)

Nevim. Viděl jsem to několikrát, ale prostě nedokážu najít záměr tohohle filmu. Komedie, nebo drama? Spíš bych řekl, že ani jedno...

Osvícení (1980)

Strašně těžko hodnotitelné dílo, jehož největší zbraní je ona odlišnost od ostatních filmů svého druhu. Film působí spíš jako umění, než jako horor, protože ty výjevy, které provázejí celý příběh, jsou minimálně k zamyšlení. Špičková atmosféra, kamera, hudba a Jack Nicholson. Dost ale kulhá ona přeměna v psychopata, která není moc vysvětlená, a celkově je tam dost nejasností. Jenže kdo ví. Možná to byl záměr, protože nemůžu upřít to tajemno, které z toho vyplývá...

Mumie se vrací (2001)

Slabší kvalitou, ale silnější zábavou. Když připočtu vynikající hudbu, nemůžu prostě dvojce ubrat!

V hlavě (2015)

No...do posledních 20 minut žádná velká hitparáda a připadalo mi, jako by tohle vůbec nebyl Pixar. Finále je ale úžasný a zase...mě donutilo k pláči. Takže nakonec výborný nápad, ale slabší provedení, které táhne nahoru až geniální konec.