BoJack Horseman - Šíp času (2017) (epizoda)

Přiznávám, že mě díl zpočátku moc nebavil, ale jak jsem začal objevovat konexe s okolními událostmi, byl jsem zaujat. Pak ale přišla zatím největší depresivní sprcha, jakou mi kdy tenhle seriál dal a...chce se mi zvracet. Neskutečný

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Velký kvalitativní propad po všech stránkách, ale i tak velice dobrý film. Razantně ubylo kreativních vizuálních fórků, to ano, ale nenahradily je ty trapné laciné, za což chválím. Ono tu silné komediální momenty jsou (vězení, Oscary), ale není jich tolik. Laslie Nielsen je ale pořád bourák a v geniálním dabingu Vladimíra Brabce se na něho v Česku nezapomene.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Vynikající! Za mě je dvojka o velký fous lepší než jednička, protože tvůrci už věděli přesně, co diváka baví, a přidávají na plynu. Taková originalita při vizuálních fórech, to je neskutečný. Neselhává ale ani hudba, herecké výkony, vývoj postav a naprosto bravurní záporák. Neskutečná pecka.

Aquaman (2018)

Strašně sexy, krásný na pohled, ale zatraceně jednoduchý a místy až hloupý. Hudba nevýrazná, herci fajn, efekty místy silně na hraně. Ale dobře se na to kouká

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Mně tenhle infantilní humor prostě nepřijde vtipný a zkrátka nevím, kdy se mám smát, protože podle mě není čemu. Viděl jsem 2 díly (podle všech ty nejlepší), a proto nehodnotím celý seriál. Podle těch 2 dílů by to ale u mě byly 2 hvězdy, tedy o 1 víc než Teorie velkého třesku, protože narozdíl od té to alespoň není tak moc trapné.

Tenet (2020)

Strašně těžko hodnotitelný film, i když své kvality bez diskuse má. Nolan se snažil dotáhnout všechno z minula k dokonalosti, ale ne všechno vyšlo. Technická stránka, ta je ohromující. Absolutně nechápu, jak to mohli udělat, co byl (a jestli vůbec byl) a nebyl počítačový trik a kolik práce to muselo dát. To je největší síla Teneta, protože nerozeznat, jestli se jedná o CGI, nebo je to reál, to je aspoň pro mě dokonalost. Co se týče děje, hlavní motiv jsem pochopil, časové linky protagonistů samozřejmě ne, ale to si rád rozeberu při dalších zhlédnutích. Problém ale je, že je dost dřina udržet už ten základní děj. Kde Nolan u Počátku či Interstelaru napínal hranici složitosti filmu, u Teneta už dost přeťal. Tohle už je nad hranice lidského chápání. Hereckému ansámblu nemám co vytknout, až na Washingtona, který mě vůbec neoslovil a jeho nulové charisma mě iritovalo po celou stopáž. Naštěstí měl vedle sebe tentokrát absolutně zářivého Roberta Pattinsona, který dokázal, že je naprosto vynikající charakterní herec. I Branagh byl velice dobrý, ale bylo znát, že o své roli moc neví, a tudíž si s ní nemůže vyhrát. Není to ale jeho chyba a proto to neberu jako jeho problém. Velký otazník vysel nad hudbou, kde po dlouhé době v křesle neseděl Hans Zimmer. Göransson se snažil, napínavé pasáže mu jdou, ale v akci se doslova ztrácí. Elektrická hudba nedokáže vzbudit emoce, obzvlášť ve filmu, který emoce postrádá. Právě hudba mohla být řešením tohoto největšího problému filmu, ale bohužel jím není. Film nemá žádné emoce a to ho pokládá nejvíc. I přes všechna negativa je to ale stejně tak neskutečný zážitek, že pod 8 z 10 jít nemůžu.

BoJack Horseman - Série 3 (2016) (série)

Co to sakra bylo!? Vytvořit balanc mezi depresí a komedií je hodně těžký, ale tvůrci Bojacka jakoby tvrdili opak. První série byla nadprůměr, druhá se do toho opřela a třetí mě totálně odpálila. Jak se tohle sakra mohlo povést a přitom nespadnout do žádné z ohraných chyb dalších sérií? Jak je možný vytvořit takovou bombu už potřetí a nejlépe?Tvůrci záměrně postavy tak strašně trápí, Bojack trpí tak, že jsem mu to finále (nespoileruju) věřil bez jakýchkoliv debat. Originální, depresivní (slzy byly), vtipný, mistrovsky nadabovaný...nemám slov. 100%

Pod povrchem (2000)

Dobře, půjdu proti objektivnímu hodnocení, protože film má občas drobné nedostatky, i s nimi ale funguje na jedničku. Atmosféra je špičková, kamera vynikající (použití úzkých objektivů pro klaustrofobii, netradiční úhly...), herecké výkony taktéž, hudba skvělá. Zápletka a děj jsou na horor velice dobré a spletité rozuzlení je velký bonus. Nejsilnější je ale režie, která je hmatatelná v každé scéně. Mně to prostě sedí i po letech.