Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Abych to shrnul, moc to moje očekávání nepředčilo, ale je to fajn série. Jednotlivé postavy fungují výborně, Bucky a Sam obzvlášť. John Walker překvapivě hodně slušně podán a jeho vývoj...proč by ne? Ale agentka 13...to fakt nepochopim. Kdyby Marvel zkusil těm seriálům dát nějaký ucelenější příběh a nebral je jen jako výplň mezi filmy, líbilo by se mi to o poznání víc. Akce je ale vynikající, na seriál nevídaná, triky s přihmouřením oka super, hudba skvělá, herci skvělí. 70%

Falcon a Winter Soldier - Pravda (2021) (epizoda)

Hele takhle. Já miluju dialogy. Nepotřebuju ve filmech akci, stačí mi, když spolu postavy mluví. A tady by mi to asi taky stačilo, kdyby ale nebylo toho okolo. Walker je tak špatně napsanej a jediný, co ho zachraňuje, je výkon Russela mladšího. Jako prostě proč? Proč je tak důležitý mít ten štít? Vážně ta potitulkovka někoho rozsekala? Vždyť je proboha dospělej! Nikdo dospělej by tak strašně netoužil mít na sobě modročervenej kostým a v ruce kulatej štít...no nic. Chemie Sam/Bucky pecka, ale celá epizoda se nikam neposouvá, což je při hodinové stopáži slušnej průšvih.

Star Wars: Klonové války - Secrets Revealed (2010) (série)

Abych to shrnul...mám neskutečný nutkání dát 5 hvězd, protože první, prostřední a poslední díly byly čistej masterpiece. Ale ty okolo občas trochu kolísaly. Citadela, Mortis, Dathomir...nemám slov. ARC troopeři - bomba. A Ahsoka? Ten vývoj? Z nenáviděnéjo charakteru na nejoblíbenější postavu? Dechberoucí. Je to ale Star Wars a já chci být objektivní, proto pořád za 4 hvězdy, ačkoliv bych se za těch 5 nestyděl.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhý díl mi kupodivu sedl hodně. Jak moc mi vadí nudné utahané romance...ale tady to žeru. Proč? Protože je taky napsaná technicky vzato hrozně, ale k postavám to sedí. Opravdu. Anakin je egoistický fracek, který nerespektuje nic. Tak samozřejmě, že se i přes zákaz zamiluje a bude svádět Padmé. A ona, bývalá královna, nyní senátorka, která celý život zasvětila boji za demokracii a svobodu, má najednou vedle sebe někoho, kdo je ochoten ji se vším pomoct a zároveň ji i z celého srdce milovat. Je to slaďárna, chtělo by to napsat líp, ale ve finále to prostě funguje i na mě. Člověka, kterému se chce u holčičích slaďáren zvracet. Příběh fajn, výprava atomová bomba, hudba geniální, herci solidní. 85%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Začátek dlouhého příběhu o vyvoleném, který nastolí rovnováhu Síly. Perfektní triky, skvělí herci a bezkonkurenční svět, který prostě dýchá životem z každého kouta. Největším plusem Skryté hrozby je opět kreativita, protože těch nových světů a ras je opravdu strašně moc. Hudba je geniální a Williams prostě nestárne. Příběh už ale mouchy má. To, že je dětský zase neberu jako takový problém, Anakin je zde dítě, a je to jeho příběh, ovšem trapné fóry, Jar Jar a další podobné chyby mě prostě mrzí. I tak ale krásných 80%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Takhle má za mě vypadat pokračování. Žádná větší akce, větší výbuchy, víc všeho, ne... vše, co bylo dobré na jedničce se vrátí a posune dál. Dechberoucí akce, skvělé dialogy, záporák na medaili (🤣), vynikající hudba a supercool vizuál. Jsem naprosto spokojen!

Mia a bílý lev (2018)

Budu bulet jak želva u každýho filmu se lvy? Objektivně za 3, pocitově za 4. Krásná práce.

Star Wars: Klonové války - Rise of the Bounty Hunters (2009) (série)

Tak tady laťka poskočila strmě nahoru. Tvůrci do toho šlápli a prakticky vše, co bylo vytýkáno první sérii, v té druhé spravili. Více ucelené příběhy, větší hloubka postav, kreativnější akce i dospělejší pojetí. A samozřejmě...spravená, nyní již velice oblíbená a zajímavá Ahsoka.

Star Wars: Klonové války - Série 1 (2008) (série)

Star Wars pro malé děti, nic víc. Na druhou stranu je ale kreativita tvůrců při vymýšlejí světů a kultur neuvěřitelná. Ahsoka je zajímavá, ale fakt otravná postava.

Proroctví z temnot (2002)

Jedním slovem - atmosféra. Více slovy - nevysvětlitelná záhada zpracovaná strhujícím způsobem do filmové podoby. Bezchybný Gere, perfektní hudba, a ještě jednou - geniální atmosféra.