The Beekeeper (2024)

Až nekriticky vzhlížím k řadě rolí elegantně stárnoucího a stále frenetického Stathama a fanaticky přisuzuji pomstě blahodárné účinky na psychosomatiku člověka stejně jak nám ve svých sqostech předkládá neméně pomstychtivý mlsoun Čchan-uk Pak. Takto už je to však i na Ayera trochu moc. Z těch beepíčovin sice entomologicky přiléhavých, leč infantilně spasovaných s brutalitou úkonů nám Ayer stočil hodně silnou medovinu čímž jej podezírám, že nám chce jen opatrně namazat med kolem huby a přitom stačilo tak málo a místo medu pančovaného glukózofruktózovým cukrem mohla vzniknout řádná dávka propolisu. Nicméně či spíše nicvíce Ayerovo zpracování tohoto druhu látky zdá se mi podstatně sofistikovanější oproti zcela dementním Stahelskeho vyvražďovačkám s imbecilními scénáři a toporným projevem Wicka Reevse.

Velký George Foreman (2023)

Leckdy lepší je špičkový dokument než lecjaký podprůměrný film o tomtéž. Kdybych před nedávnem nevstřebal dva vynikající dokumenty o neméně slavnějším bijci Cassiusi Clayovi - Fighting Spirit a Tváří v tvář, tak bych se v hodnocení polepšil, jen o málo, ale nemůžu. Po první hodině vatikánské agitky jsem sahal po vypínači, ale škodolibá zvědavost zvítězila. Unylému životopisu by prospělo méně o Bohu, více o boji. Whitaker se také příliš nepředvedl. Zvláštností skutečnosti je to, že jak Cassius Clay tak Foreman měli podobné postižení. Zatímco Clay coby Muhammad Ali konvertoval k radikálním Černým muslimům, naopak Foreman byl pastorem evangelické církve. A ještě dvě zajímavosti. Big George je vášnivým sběratelem automobilů. Ve svých garážích jich má více než pět desítek. A také, že stárnoucí boxer vydělal většinu svého jmění uvedením na trh toustovače pojmenovaném po něm Gril Foreman. A nakonec Foreman skutečně zpočátku trénoval údery na zavěšených hovězích půlkách na jatkách stejně jako Stallone v Rockym.

Kandahar (2023)

Tady už režisér Ric Roman pochopil, že sádelnatého Butlera nedotlačí do posilovny a nenechá jej tudíž nechat se ztrapňovat neohrabaným poskakováním mezi hořícími barely jak tomu bylo u totálních a ještě dalece příšernějších braků bývalého Sparťana ve filmech "Plane, Greenland, Pád anděla a Dokonalá loupež . Pro jistotu jej tedy vnořil na téměř celý film do kokpitů drancovaných vozů čímž pouze naznačil, fikaně, jeho možnou svižnost. Svist filmu odpadními trubkami tím však nepřibrzdil.  Stokrát omletý a již úmorný námět spletitého průniku slizkých, amerických, teroristických zlořádců důmyslnými pastmi statečných čestných a chrabrých ochránců islámské demokracie O5 ničím nešokoval. A stejně tak stupidně to ve finále špatně dopadlo s nesmrtelnými hrdiny protože ta námaha celičká dobře dopadla.

Sisi a já (2023)

Racek-duše svobodomyslná, nepokorná a nezávislá a ještěrčí schopnost neustálé obnovy i za cenu ztát zdánlivě fatálních. Obě milují, ale netuší jak moc je to ještě možné. Avšak altruista Irma naivně ví, že to nejkrásnější je čeká až v životě příštím protože tak je to přeci samozřejmé. Źe ? Krasojízda Sandry Huller prostě pokračuje a po nepodařené, však brilantně zahrané Anatomii pádu má schody na trůn nezapomenutelnosti posypány filmovými vavříny. Novinkou v tomto filmovém zpracování je odvážně pojatá stavba osobnosti kontroverzní císařovny právě s takto agresivním niterním vhledem do její duše. A už vůbec mě neuráží takto vystavěná postava SISI protože pokud vnímám film obecně jako koktejl s vyváženými porcemi příběhu, výpravy, muziky a ozdobený dávkou emoce pak mě neurazí režisérský záměr jisté historické nekorektnosti. Neboť dogmatický schématismus by příběh přetavil do dokumentu. A to bychom z projekce odcházeli sice nasycení, avšak cituprázdní, ne ????

Život pro samouky (2023)

........"Vždyť víš, co se mi líbí"......dostávám často záludný napínák  od mé vychovatelky při výběru společné projekce filmu do ne už tak časté společné postele.......Zákeřnost této informace je v tom, že důvěra na mě naložená nafukuje mojí ješitnost jako vole holuba avšak přehmat se nepřipouští a trestá.....Záhy se při výběru z naditého vševěda stává zbabělý altruista a ve zmatku sahám po rukách pomocných Vás líbezné recenzentky v mých oblíbených......... Tři hvězdy proto dávám za záchranu zbytku večera Vám neboť šťastný vřískot vedle mě udržel můj mikrospánek v pozici muže v naději za což Vám všem patří má úcta....

Patient Zero (2018) odpad!

................no a když jsem rozpoznal, již zmučený, běsnícího býka Tucciho, vyváděného dosud a téměř vždy nasládlým brkosajským cukroušem, definitivně jsem zavěsil........

Oldboy (2013) odpad!

Ležíce v lenošce, zděšený a zhnusením fialový, jak si mohl dovolit ten diletantský a tedy mnou navždy zatracený plagiátor Spike Lee dovolit zmršit jeden z nejpůsobivějších a emocionálně nedostižně zdrcujících eposů o pomstě od Park Chan Wooka (Čchan Uk Paka) z jeho trilogie "Nebohá paní pomsta", "Old Boy" a "Má je pomsta" a tento svůj diletantský podvod nadutě dorazit stejnojmenným titulem. Toto se neodpouští. Či spíše ze msty ano - splachem tohoto ohavného plagiátu i se jménem režiséra do odpadní armatury.

Horké letní noci (2017)

Tak jsem si myslel, že Chalamet je ještě horší než nejhorší hollywoodský herec Driver, ale není. Je neotřesitelně a těsně na druhé pozici.

Kapky (2022) odpad!

Nechápu jak se může podprůměrný režisér takto globálně znemožnit ještě více a navíc mít tu drzost předložit evropským inteligentním divákům tak řídký průjem, hloupý ve všech kategoriích ze kterých je film poskládaný. Totálně vyprázdnění ochotníci jakoby se s nechutí něco předvést vzpírali hrát.

The Passenger (2023)

Při rozhovoru s Bennyho matkou má Randy za tu chviličku třikrát jinak límec u košile.

Časové pásmo bylo změněno