Kapky

• USA Windfall

Miliardář s manželkou dorazí na svoji luxusní chatu a přistihnou tam lupiče. To je ale situace! (Netflix)

MickeyStuma

Příběh jednoduchý, takřka v divadelním stylu, neboť je koncipován pouze pro tři postavy a odehrává se pouze na jednom místě. Úvod je vcelku slibný a dává naději zajímavému souběhu dějové dramatizace v rámci nečekaného střetnutí. V následujícím vývoji lze tak očekávat naprosto cokoliv. Že se vůbec nedozvíme jména  protagonistů je druhořadé. Tady dochází ani ne tak k psychologickému střetnutí, jako spíše k charakterovému. A s tím se dá také hodně pracovat. A tvůrci se snažili, ale nad scénářem se moc nepřemýšlelo. Ale jo, všechno vypadá zajímavě. O zvraty není nouze, ale zádrhel je v tom, proč se vlastně všichni chovají tak, jak se chovají. Kamenem úrazu je převážně projevené rozhodnutí, které vyznívá podivně. Chybí tomu patřičná soudržnost, a to jak fyzická, tak i logická. Do pomezí všeho se tím vnucuje nechtěná komičnost s přesahem až do frašky. Snaha o konverzační napětí znatelná je, ale vyjednávání trvá až moc dlouho. Souboj charakterů se nakonec mění v osobní proměny v takovém hávu, že nad tím nakonec zůstává rozum stát. Má to po divácké stránce šokovat, ale někde se to bohapustě zasekává. Konzistentnost scénáře se zkrátka od slibného začátku beznadějně rozplývá a ztrácí svůj pronikavý apetit ve svém jádru věci zaujmout. Netflix by měl v doplňování své filmotéky zatáhnout za brzdu a nechat tvůrce nad svými záměry více popřemýšlet. Unáhlenost je prostě ve výsledku znát a to je u nadějných námětů setsakramentská škoda. ()

Marcos22

Kapky jsou zdařile natočenou komorní konverzační žánrovkou o jedné nepovedené loupeži, v níž se manželský pár objeví ve svém luxusním odlehlém letovisku přesně v době, kdy je zloděj na odchodu. S ohledem na svůj neurovnaný vztah přichází manželé jak na zavolanou. Kapky přináší komicky absurdní zápletku, ve které herecky dominují všichni tři hlavní aktéři snímku, Jason Segel v roli zloděje a duo Lily CollinsJesse Plemons v roli manželského páru. Režisér Charlie McDowell nám servíruje filmovou emocionální nálož plnou lží, přetvářky, sebeklamu, sobeckosti, povrchnosti, nadřazenosti, odporu a pomsty, která vygraduje velkolepým finále, v němž si divák uvědomí, že nic není tak, jak se na první pohled zdálo. Tři hvězdy za myšlenkový přesah filmu a jeho minimalistické vyznění. 🙂 (19.03.2022) ()

Vančura

O filmu jsem se dozvěděl z Instagramu Lily Collins, kde to vypadalo slibně - námět i obsazení mi přišly zajímavé - ale člověk by neměl zapomínat, že je to pořád jen Netflix, a tedy se mít na pozoru, neboť mi osobně většina jeho současné produkce přijde v lepším případě nesnesitelně povrchní, v horším zcela nesledovatelná, což se zde opět potvrdilo. Ta výchozí situace s jedním místem a minimem postav vypadá skoro jako nějaké hravé scenáristické cvičení, kde by šlo vymyslet v podstatě cokoli, ale nějaké větší invence jsem se zde bohužel nedočkal, film ponechává spoustu otázek nezodpovězených a ve výsledku to na mě působilo dost odflákle, postavy se většinou chovají přinejmenším podivně, a celé to graduje k vyloženě debilnímu rozuzlení, u něhož se člověk musí ptát - vážně jsem měl zapotřebí tomuto věnovat hodinu a půl života? Btw. nepochopil jsem stupidní český titul, protože o žádné kapky v tom filmu nejde - to musel vymýšlet někdo, kdo ten film nemohl vidět. ()

Skeksis

Snehulienka si zmyslela, že ide produkovať rozprávku o zlodejovi v pomarančovom sade, pretože zrejme ľúbi pomarančééééé! Nuž, miestami to aj vyzeralo ako rozprávka - absurdne, sterilne a nereálne. Ak by Jesse Plemons mal aj neviem koľko miliárd eur, tak by som ho radšej iba pozorovala z bezpečnej vzdialenosti, pretože vyzerá ako zdochýnajúci francúzsky buldoček. Určite by som sa s ním nesobášila, a potom nariekala, aký je ťažký život miliardárovej ženy. ()

BMW12

Film, který si vystačil se 4 herci po celý film (ten čtvrtý tam byl tedy jen chvilku). Zápletka je jednoduchá, Jason Segel vykrádá dům a přistihne ho příchozí manželský pár, který tam odjel na dovolenou. A následně se celý děj odehrává v tomto domě a přiléhající zahradě. Na takto jednoduchou zápletku mě to celkem bavilo, i když některé scény byly nudné, ale Jason Segel byl v roli hodného lupiče fajn. A když se objevil zahradník, tak jsem docela čuměl na scénu, kdy utíká, smekne se a... Akorát konec se mi moc nelíbil, nepochopil jsem dotyčnou osobu, proč to takhle vyřešila... ()

• Zloděj má na sobě kalhoty značky Dickies. (Arnyfe)
  • Nápad na tento film přednesl Jason Segel v telefonátu přes Zoom s Charliem McDowellem dva měsíce před začátkem karantény covid-19 v roce 2020. Cílem bylo vytvořit příběh s malým hereckým ansámblem, který by se dal natočit na jednom místě (ideální pro dobu covidu-19). (BMW12)