Bobule (2008)

Letní komedie každým coulem, což také ale znamená, že kromě linie, která popisuje kontrast mezi Čechy a Moravou, pár vtipů a Terezy Voříškové pro pány ani nic nenabízí. Hlavní hrdinové nejsou špatní, příběh je ovšem poměrně plochý, nikam nevede a zobrazení mého rodného koutu kraje mě vedlo k pousmání. Celkem příjemný film, jednou však stačilo. A neříká sa vinica, ale vinohrad!

Céline (2008) (TV film)

Film není špatný, ale chybí mu napětí nebo alespoň pořádná zápletka. Jenže to v životě Céline chybí. Ona je taková milá sympatická hvězda, která se neválela ve špíně drog, s neúspěchem se setkala jen málo, nikdy nebyla na dně... Její jediný problém, dá-li se to tak nazvat, byl utajovaný vztah s manažerem Reném. Nedostatek zvratů dělá z filmu Céline divácky neatraktivní snímek.

Den D (2008) (pořad)

Zprvu jsem dala čtyři hvězdy, teď jsem povýšila. Proč? Protože je tu konečně zábavný a chytrý pořád, tudíž na našich televizích nevídaný. Čtveřice investorů byla vybrána opravdu dobře, ví, co říkají a ještě k tomu baví. A potom ti vynálezci - zlaté české ručičky. Nakonec musím pochválit prostředí "Doupěte". Opravdu povedené.

El Paso (2008)

El Paso je film, jehož námět má neskutečný potenciál. Z tématu romské matky samoživitelky se sedmi dětmi se při současné společenské situaci dalo vytřískat solidní, avšak uvěřitelné, drama. Z mého úhlu pohledu se však nic takového nestalo. Výkony neherců dobré, ale ty herecké (L. Rybová a Matásek zejména) byly dost nepřesvědčivé a strojené. Nejhorší je děj, špatně uchopený, pro dokument skvělý, ale na film slabý a rozvleklý. Na všechny postavy bylo pohlíženo povrchně, každá jen recitovala připravené repliky, často plné klišé, ale nevím, třeba to tak opravdu je v této komunitě. Je skvělé, že se režiséři pouštějí do ožehavých témat, pro mě však El Paso nebylo nic víc než téměř dvouhodinová nuda. Škoda, tyto typy filmů mě obvykle zajímají.

Iron Man (2008)

Bruce Wayne či Tony Spark, zdá se, že když jste multimilionář můžete cokoliv. A ač je mi Robert Downey Jr. sympatičtější než Christian Bale, Iron Man je přece jen míň chytlavý než Batman. Dost už srovnání, Iron man je skvělá podívaná, chvílemi velmi vtipná a s dobrým obsazením. Možná jen, kdyby se bral více vážně a nebyl tak okatě komiksový/popkornový zaujal by mě ještě více.

Ježíš je normální! (2008)

Ať si každý věří v co chce. Jenže dokument je nedovařený, který sice názorně ukazuje komunitu různých fanatiků, ale chybí mu druhá strana mince. Názory odborníků, názory obyčejných (třeba i náhodně vybraných) lidí, ne jen takové oťukávání náboženské skupiny a ještě jen tak zlehka, aby se to nikoho nedotklo. Chybí mi tu určitá kontroverze, více o osudech zúčastněných lidí, někteří tvrdí, že se vzdali své rodiny, proč tu není nic na toto téma? Rodina je ve většině případu přece to nejbližší co v životě člověk má, určitě není lehké od ní odejít... A co ty děti? Kde jsou jejich rodiče? Jejich postoje a názory? A ten neuzavřený konec mě také nijak nenadchl...Hallelujah

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Tak jsem po prvním dílu měla chuť napsat - Knight Rider - legenda pohřbena, ale s druhým dílem jsem si to bůhvíproč rozmyslela. Ani staré originální díly tohoto seriálu neoplývaly kdovíjakou kvalitou, ale měly něco, co přitahovalo diváky k obrazovce, možná něco na tom Davidu Hasselhoffovi bylo (komentář uživatele tron - charisma? :)). A když ne na něm, tak možná něco na tom starém KITTovi. Herci v Legendě se vrací by se mohli k potěšení všech raději vrátit k modelingu. Absolutně nevěrohodný a naprosto nelogický seriál zabíjí i pitomé dialogy. Legenda se vrací se nikdy žádnou legendou nestane, na rozdíl od svého předchůdce, který okouzlil minimálně každé druhé dítě.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Šla jsem do toho s tím, že to bude příšerné. Ale bylo to pouze špatné. U animace přihlížím k tomu, že to je první český 3D film a u děje se musím přiznat, že mě některé části dokonce zaujaly. Nicméně má to své vady. Scénář by potřeboval vylepšit a z dabingu jsem byla přímo znechucená. Proč je Kozí příběh zařazen mezi Pohádka nechápu, protože pro děti rozhodně není. A to je další kámen úrazu - pro děti není a dospělé nezabaví. Zajímalo by mě, proč je koza tak úchylná, proč všechny ženy ve filmu mají výstřih až kdovíkam a proč tu chybí alespoň jedna sympatická postava. Sečteno a podtrženo, Kozí příběh je slátanina a ztráta času.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Madagaskar 2 je lepší než jednička. Píše se o tom všude a je to pravda. Je zábavnější a akčnější. I když v záplavě akce ani nevím, jestli někomu vůbec záleží na ději. Sama čtveřice zvířátek se příliš nezměnila, všichni mají své obvyklé vlastnosti, včetně věčně nemocné žirafy. O to více ale baví tučňáci. Film na nich nestojí, ale kdyby tam nebyli, Madagaskar by zapadl do obvyklé vlny roztomilých animovaných filmů pro děti. Ale právě oni ho dělají dospělejším. Povedené občas trochu politické vtipy děti fakt nezajímají.