Céline (2008) (TV film)

Film není špatný, ale chybí mu napětí nebo alespoň pořádná zápletka. Jenže to v životě Céline chybí. Ona je taková milá sympatická hvězda, která se neválela ve špíně drog, s neúspěchem se setkala jen málo, nikdy nebyla na dně... Její jediný problém, dá-li se to tak nazvat, byl utajovaný vztah s manažerem Reném. Nedostatek zvratů dělá z filmu Céline divácky neatraktivní snímek.

Cizinec (2010)

Pokud divák předvídá musí mu připadat, že film je pouze jakýmsi vyprávěním, ve kterém se prakticky až do konce nic nestane. Cizinec se snaží být vtipný (na střeše), romantický (hotel) i děsivý (při mafiánském zkoušení obleku), ale ani jedno se mu vůbec nedaří. Za to je plný klišé, prázdných pohledů a tuny zbytečný dialogů. Angelina je jako obvykle ozdobou, skvělý Johnny jako by byl někde na dovolené a poslal za sebe pro jednou hrát náhradníka se stejným obličejem. A do toho nekonečná nuda.

Co je šeptem... (2005)

Moc se mi nezdá, že by se hlavní, charakterově výrazní, představitelé v Absolventovi stali papírem šustícími lidmi z amerického předměstí. Nápad je to ovšem dobrý, Jennifer Aniston podává svůj standardní výkon, jako obvykle v rámci "svých" romantických komedií. Vzhledem k množství narážek na starou klasiku, nemohla jsem se ubránit srovnání a zamáčknout slzu nad úpadkem americké mainstreamové komedie, ačkoliv Co je šeptem... nepatří mezi ty nejhorší, je to spíše obyčejný průměr.

Cry-Baby (1990)

90. léta .... dala vzniknout mnohému. Cry Baby je pro lidi s nadhledem a rock'n'rollem v krvi.

Cukrárna (2010) (seriál) odpad!

Klišé, klišé, samé klišé, jako bych to všechno už někde a několikrát v různých obměnách viděla. A ještě k tomu je to zoufale nudné. Já nemůžu dát víc, protože na Cukrárně není nic, co by mě zaujalo, ona mě od televize přímo odpuzuje. Prostředí a ani herci mi zase tak nevadí, ale vážně nemáme v Česku žádného schopného scénáristu? Protože ty dialogy, to je opravdu hrůza.

Cyklus (2012)

LFŠ 2014: Cyklus podle mne patří do kategorie pseudofilosofických snímků, absence příběhu nevadí, pocit, že každým zvláštním prostředím - diskotéka, chodba se stolečky, dveře,... - se tvůrce snaží něco vyjádřit, přičemž nápad není dotažený do konce, je otravný. Jakoby se film chtěl vydávat za hluboké umění a přitom to je jen obyčejná vizuální smršť a 80 minutové znázornění smyčky.

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál)

Škoda, že je to až tak špatně hodnocené ze strany mnoha zdejších uživatelů. Já mám čarodějky ráda, možná mají pitomý scénář a možná nejsou ani moc zábavné a napínavé, ale jako malé se mi moc líbily a proto pro mě nejsou žádný odpad. PS: Čarodějnické filmy jsou si velmi podobné, srovnávání s Potterem není k věci. Hrad, koště, kočky - typické kouzelnické prostředí a věci odjakživa. Potter vykradl všechno, ne? V tomto případě to vypadá, že kdo chce psa bít, hůl si najde.

Česká 30 (2012) (pořad) odpad!

Jako rebel ohodnotím tento "zábavný" pořad (kdo ví, co se honí hlavou tvůrcům na Primě, když něco takového vymýšlí) už po půl hodině sledování, ačkoliv bych si něco takového při hodnocení filmů nedovolila. Nicméně se obávám, že už se to nebude ubírat zajímavější cestou a kdyby snad ano, tak to tu přepíšu. Neschopnost českých televizí produkovat nové a kvalitní filmy a seriály se odráží v pořadech, které nám servírují - plné vzpomínání na ty "lepší" časy (protože paměť je selektivní, víte). Velké neštěstí je, když se do podobných pořadů zapojují mladí lidé (Kristýna Leichtová), protože pokud i oni rezignovali v pokusu udělat krok vpřed (nebo se alespoň nepřidávat), tak se z tohoto začarovaného kruhu nedostaneme nikdy. Česká 30 je prototyp většiny českých pořadů posledních let. Nudný, nezajímavý, nezábavný, nemožně dlouhý. K ničemu. S takovým postupem bude slovo "český" synonymem těchto negativů. Doufám, že to utnou dřív než za 30 dílů.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Já Superstar občas sleduji, nejčastěji jako takovou zvukovou kulisu. V průběhu věků jsem tedy víceméně viděla všechny české soutěžní reality show a musím podotknout, že ta letošní se velmi nepovedla. Soutěžící jsou slabí, ale což o to, za to televize nemůže. Může ovšem za výběr nudných (a často i trapných) moderátorů, za porotu v čele s Rytmusem, který tam zřejmě nemá co pohledávat, když svůj názor neumí ani řádně zformulovat a v neposlední řadě tam někdo určitě má na svědomí zaměstnání stylistů, z jejichž kreací přechází zrak, nikoliv však v dobrém. Letos tedy odpad. A odmítám tvrzení, že jsem ovlivněna dalšími uživateli zde. ČS Superstar nemá budoucnost a dokazuje to s každým dalším chátrajícím kolem plným křečovitých vtípků.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Takový dlouhý pěkný komentář jsem tu napsala v okamžiku, kdy se ČS má talent objevil na naší televizní scéně. Ale s dalšími a dalšími díly mi to trochu začalo vrtat v hlavě, jestli jsem přece jen nepřechválila. Výborný byl casting, to se musí nechat, ale mnohem hůře to vypadá v semifinále. Takové výkyvy v kvalitě dílů snad nečekal nikdo. Porota občas preferuje svoje oblíbence a nedocení opravdové talenty, moderátoři se na velkém pódiu ztrácí (což ale neznamená, že nejsou dobří) a k tomu ještě to příšerné ozvučení. Pevně doufám, že přece jen vyhraje někdo, kdo za to bude stát a neudělá nám v USA ostudu,ale mám dojem, že všichni originální skončili v semifinále.