• Rodinný

Žáby k zulíbání 2 (2007)

Dosť nepodarený pokus o zobrazenie ľúbostných vzťahov predpubescentov so všetkým, čo k tomu patrí - bozky, rozchody, žiarlivosť, lesbická láska... :D

Modrá ocel (1990)

Vždy ma fascinovalo, ako sa dá vystreliť desaťkrát z revolvera na šesť nábojov :D

Sázka na smrt (1988)

Predchádzajúce filmy o Dirty Harrym som mal rád, ale tento je trochu infantilný. Vrcholom je naháňačka s hračkárskym autíčkom, ktoré sa valí stokilometrovou rýchlosťou po hrboľatej ceste :D Z úcty k Harrymu dávam ***

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Takže čo dodať. Som veľmi rád, že na CSFD, kde aj najstrašnejšie telenovely dostávajú okolo 20%, dostal tento kvet tureckej televíznej tvorby až 4% :D Svedčí to o kultúrnej úrovni televízie Markíza, ktorá takúto superko.otinu dala do hlavného vysielacieho času. Mediálne masírovanie mozgov mohlo ovplyvniť a podporiť v sledovaní týchto zvratkov slaboduchého, podpriemerného, tupého, zaostalého, nemysliaceho televízneho diváka, ale som rád, že podpora takejto tvorby tu na CSFD výrazne klesla :D

Občan Havel (2007)

Je to možno tým, že Havel je spojený omnoho viac s dejinami Českej republiky než Slovenska, ale aj tak ma vysoké hodnotenie trochu prekvapilo. Ako dokument sa to dosť vlečie a dosť často aj nudí (bez ohľadu na to, či mi je Havel sympatický alebo nie). Zavádzajúci sa mi zdá tiež názov, lebo sa mi nezdá, že Václav Havel by bol v tomto dokumente "občanom". Na druhej strane je to výborná možnosť aspoň čo to pochytiť zo zákulisia veľkej politiky :-)

Souboj Titánů (2010)

Pôvodný Súboj Titanov mal mýticko-dobrodružnú atmosféru antických príbehov. Ten nový je nemá vôbec, je to jednoducho akčný trikový film, ktorý ničím neprevyšuje žánrovo podobné diela. Ak sa chcel film priživiť na slávnom predchodcovi, tak sa mu to vôbec nepodarilo.

Lady Godiva of Coventry (1955)

Keď nič iné, aspoň som sa dozvedel niečo nové z anglických dejín :D Celkom príjemný oddych s niekoľkými vtipnými dialógmi, ale i s hluchými miestami. No a samozrejme nemožno zabudnúť, že krásna Godiva absolvuje svoj legendárny prejazd na koni cez celé Coventry, nahá, zahalená iba svojimi dlhými vlasmi :D

Tarantule (1955)

Celkom fajn relax, čakal som, že to bude ešte viac béčkové :D No ale najmä som chcel vidieť prvý počin Clinta Eastwooda na plátne, hoci veľa tam z neho vidieť nebolo :D

Hrabě Dracula (1970)

Tak toto nemá ani hlavu ani pätu :D Chaos, ktorý by bez predchádzajúcich znalosti príbehu o Drakulovi bol asi nepochopiteľný. Scény nedomyslené, dejové anomálie, herci bez šťavy...skôr to pripomína film z béčkovej kategórie.