• Rodinný

Asterix a Olympijské hry (2008)

Zasmial som sa iba párkrát. Príbeh je otrasný, hlavní hrdinovia sú v ňom stratení a nevýrazní.

Excalibur (1981)

Až na drobné chybičky výborné spracovanie nesmrteľnej legendy. Zaujímavá je najmä netradične zobrazená postava čarodejníka Merlina s jeho osobitým humorom, no nenudia ani bojové scény a nevadí ani to, že režisér sa značne vzdialil od pôvodnej legendy.

Lesní duch (1981)

Príbeh, kamera, zvuky, atmosféra - všetko výborné, niektoré nelogické udalosti však odobrali jednu hviezdičku.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Žiariace UFO na začiaku síce evokuje béčko, ale film zaň považovať nemožno. Výborné protiatómové posolstvo zmilitarizovanému, nepriateľskému svetu, ktorý sa pohybuje po veľmi tenkom ľade záhuby.

Farma zvířat (1954)

Zjavil sa tu častý názor, že ide o alegóriu na komunizmus. Keby som však nečítal knihu, tak by mi to nenapadlo. Môže za to záver, v ktorom tí praví komunisti, teda všetky zvieratá okrem sviní, porazia tých, ktorí sa sami stali vykorisťovateľmi. Film teda vyznieva ako odsúdenie akejkoľvek diktatúry a nespravodlivosti, nielen komunizmu.

Obchod so šťastím (2008) (seriál) odpad!

Práve som dopozeral 1. diel a dojmy sú komicko-tragické. Gýč, nevybáčajúci z úrovne česko-slovenskej telenovelistiky. Možno len dúfať, že sa to časom zlepší, hoci tomu ani sám neverím.

Svatý (1997)

Typicky hollywoodsky gyc, uz po par minutach je jasne, ze ide o zlych Rusov a americkeho hrdinu, akcne sceny su typicky prehnane, zapletka a dej otrepane. Jednoducho film podla sablony pre popcornove kino.

Útrapy z rozumu (1990) (TV film)

Podarené televízne stvárnenie známej divadelnej hry. Vtipný príbeh, úsmevný pohľad na snobskú moskovskú spoločnosť, výborné výkony hercov...

Evangelium podle Jana (2003)

Film sa strnulo drzi Biblie, a co sa neda stvarnit obrazom, to dopovie rozpravac. Minimalny autorsky vklad filmarov, kto cital Janovo evanjelium, tak cely pribeh pozna. Oproti knihe ma vsak film velku nevyhodu v tom, ze zlozitejsie pasaze si nemoze precitat 5x pre lepsie pochopenie, bo pretacat stale dvd omrzi :-))) Ukazalo sa, ze pokus o doslovne filmove prerozpravanie nie je tym najlapsim riesenim. Nadseny som nebol ani hereckym stvarnenim.

Jesus Camp (2006)

Ak chcete vediet, co sa stane, ak zverite svoje dieta do ruk nabozenskeho fanatika, pozrite si tento dokument.