• Rodinný

Ztraceni v hlubinách (2008) (TV film)

K naivite tohto filmu chýba už iba nezničiteľný spasiteľ Bruce Willis. Mýslím, že aj Harry Potter vyznieva o trochu realistickejšie ako tento nepodarok.

Valkýra (2008)

Valkýra by mohol byť zaujímavý film, keby nebol natočený na hollywoodsky spôsob, Tom Cruise sa pre rolu nemeckého dôstojníka nehodí (hoci nepodal zlý výkon), navyše jeho postava je typický gýčový bezchybný typ. Asi by tomu prospelo, keby v tom bolo menej "Ameriky".

Nevera po slovensky (1980)

Necham stranou akekolvek umelecke kriteria, komedia ma bavit a na tomto filme sa neda nesmiat :D

Godzilla - Útok z neznáma (1965)

No, tak Godzilla ma skutocne malo priestoru, zato stepuje a poskakuje ako zaciatocník v tanecnej skole :D

Godzilla (1954)

Godzilla ako symbol jadrovej vojny a skazy z nej vyplývajúcej. Čakal som katastrofické monster-movie, ale to je čiastočne posunuté do symbolickej polohy.

Intimní tajemství (2007)

Nejako mi uniká zmysel podobných filmov - chvíľu sa to tvári vážne, chvíľu ako groteska, označenie horor je však určite prazvláštne. Výsledný dojem je veľmi zlý.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Zbytočný remake, myšlienkovo nepriniesol oproti starému a veľmi podarenému originálu vôbec nič nové, naopak, nedokázal z neho takmer nič vyťažiť, tých pár chabých efektov, ktoré umožňuje súčasná technika, to nemohlo zachrániť.

Milionář z chatrče (2008)

Vysoké hodnotenie filmu je pre mňa dosť veľkou záhadou, pretože som v ňom nevidel nič, čo by už film nevyprodukoval mnohokrát predtým. Stačí začať tým, že sa tu prelínajú dve roviny, z ktorých tá prvá - romantickoakčná spĺňa atribúty skôr podpriemerného filmu a tá druhá - samotná hra milionár je skôr úsmevná, keďže chlapec zo slumu sa nejakou náhodou ocitne v televízii (to by však nebol problém), vidíme, ako zodpovie pár otázok na základe svojich detských tráum, no a napokon dostane otázku za dvadsať miliónov, na ktorú by vedel odpovedať i bystrejší žiak základnej školy. Asi najviac ma zaujali zábery na indické slumy (ale o slumoch by som vede aj bez tohto filmu), svojich úloh sa dobre ujali aj mladí herci, ale inak priemerný film. Oskary sú mi záhadou, ale opäť sa potvrdilo, že Oskara nemožno považovať za známku skutočne kvalitného filmu.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Výborné, prepracované, jeden z filmov, ktorému sa treba venovať a ktorý je pre filmového fanúšika (a nielen preňho) určite dôležitejší ako nejaký milionár z chatrče či iný haliwúd :D

Terminator Salvation (2009)

Symbolom Terminátora bol Schwarzenegger, a ten chýba. Pri milovníka starého Terminátora veľké sklamanie, pre tých, ktorí obľubujú akčné filmy, kde nezáleží na scénari, asi celkom dobrá zábava. Film je šedý, monotónny, hudba uspávajúca, repliky nudné. Zabudnem, že film sa volá Terminátor, a dávam 50%.