Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Je zajímavé, jak skvělá dvojice dokáže udělat zábavu z něčeho, co ani tak legrační není. U knihy jsem se snad ani jednou nezasmál a ani jsem ji nedočetl.

Den otců (1997)

Mnohem horší než originál. Jediné, čemu jsem se smál, bylo obsazení trpaslíka Billyho Crystala do role ranaře.

Blbec k večeři (2010) odpad!

Vždycky, když se Američani snaží předělat nějakou francouzskou komedii, tak je z toho totální fiasko. Zatímco francouzský film z roku 1999 je naprosto skvělý a hlavní hrdina je tam sice otravný a střelený zmatkař,ale rozhodně není hloupý, tak tady z něj udělali retardovaného chudáka, který možná vzbuzuje lítost, ale určitě ne smích.

Pelíšky (1999)

Nejlepší česká komedie po roce 1990 a zároveň jeden z mála současných českých filmů, který si zaslouží 5 hvězdiček. Kdyby Američani nebyli blbí a měli smysl pro humor, tak by mohl dostat i Oskara.

Černí baroni (1992)

Myslím, že filmaři by měli nechat některé knihy na pokoji a nesnažit je za každou cenu převést do filmové podoby. Oba pokusy, film i seriál, ztroskotaly. Navíc někteří herci ani vzdáleně nepřipomínali postavy z knihy. Nejvíc mi vadil huhňající Donutil.

Horký vítr (1980) (seriál)

Nechápu, jak mohla cenzura na začátku 80. let pustit něco takového do televize. Asi to cenzor nepochopil a bral to jako kritiku lenosti a neschopnosti. K tomu skvělý dabing a výborné rozhovory. "Kdo jste?" - "Inženýr Čolovič." - "Proč cpete nohu do dveří, když jste inženýr?"

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Seriál, u kterého je možné jakékoliv hodnocení, od odpadu až po 5 hvězdiček. Proto dávám přibližně prostředek. Určitě stojí za zhlédnutí, dokonce se na něj dá dívat pořád dokola.

Bohéma (2017) (seriál)

Seriál není vůbec špatný. Některé herecké výkony jsou velmi dobré (Javorský, Dlouhý, Plesl). Možná trochu nešťastné je zakomponování fiktivních osob, ale třeba tím chtěla scénáristka vyjádřit, že když víme o těch hercích málo a spoustu věcí si musíme domyslet, tak proč nevytvořit rovnou úplně novou postavu. Rozhodně mnohem lepší, než film Lída Baarová.

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Vynikající herecké výkony především Vladimíra Menšíka a Ludmily Roubíkové. Jana Gýrová jako vždy prkenná, ale tady to měla v roli, takže to nevadilo.

Krok do neznáma (1984) (pořad) odpad!

Nemáte někdo tento seriál nahraný? Já si ho pamatuji jenom velice matně. Jinak jestli se Miloš Kopecký chtěl před očima veřejnosti rehabilitovat projevem na sjezdu dramatických umělců, kde mimo jiné velebil velikou sovětskou zemi, tak to se mu tedy opravdu nepovedlo.