Mimi šéf (2017)

No ak toto má byť určené pre deti. Celkom o ničom, prihlúple názory, toto by som svojim deťom zaručene nepustil. Nie je to škaredá rozprávka ale niektoré názory naozaj podporujú výchovu hlupákov. Humor minimum až žiaden, a dospeký si túto rozprávku neužie 40%

Duch ve stroji (2017)

Nudné, zdĺhavé a nedomyslené. Akčné scény bez poriadnej akcie a to platí aj o závere filmu. Dráma bez žiadneho citového vypätia a celý film je chladný tak ako tvár Scarlett vo filme. A aj tak umelý. Sci-Fi zo science je tam toho málo, skôr tej umelej fantázie tam je veľa. Dej ma nijako výrazne nezaujal. Hodnotím to tak na 35%

Život (2017)

Občasná nelogickosť filmu mi trocha na tomto filme vadila. Inak veľmi dobre zvládnuté spracovanie filmu, žiadne priveľmi nezmyselné sci-fi. Ale pojem horor je pri tomto filme až príliš pretože žiadna scéna vo mne nevzbudzovala strach ale skôr zvedavosť čo bude nasledovať ďalej. Hodnotím na 80%.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Dobre prepracované, herecké výkony na vysokej úrovni ale jednu hviezdičku uberá nedostatok vtipných situácií. Je to taká pokojná lúpež ako keby vykradli banku traja dôchodcovia, čo sa vlastne aj stalo. Za mňa je to na 75%

Captain America: První Avenger (2011)

No ten začiatok čistý proamerický hnus. Takáto propaganda sa mi od Marvelu nehodí. Hodnotím to na 50% a to aj s prižmúrenými očami. Vytiahnuté silné scény z vojny a z iných filmov (nasleduje spoiler) ako napr. sa Steve hodil na granát. Typicky nasilu spravený americký prohrdina. Chápem že už Kapitán America nepoukazuje na to že bude komunista ale takáto americká propaganda ako som už spomínal je čistý hnus. Zatiaľ najslabší film od Marvelu.

Big Lebowski (1998)

Nejako ma tento film o amerických povaľačoch nezaujal. Niektoré scény boli naozaj super, ale bolo ich minimum. Mal som oveľa vyššie očakávania na tento film. U mňa sa nejako od bežnej radovej komédie o flákačoch tento film nijak nelíši a nazývať to kultovým filmom je prehnané. Ale za pozretie stojí. Hodnotím to na takých 60%.

Příběh rytíře (2001)

Začiatok mi prišiel ako keby som vbehol už do rozbehnutého filmu, čo sa mi až tak nepáčilo. Postupne sa to zlepšovalo a skvelá postava Alana Tudyka tomu dodala správnu šťavu. Jemne vtipne spracovaný film, s realistickými akčnými scénami a hlavnou myšlienkou: "nikdy sa nevzdávaj" pekne poukázali v Príbehu o rytierovi čo všetko sa s týmto mottom dá dosiahnuť. Na to že ja romantické filmy veľmi nemusím, tak tento má výnimku a vyšplhal to na 75%.

Znamení (2002)

Príbehovo sa film dal, jedinečnosť a originalita je však asi jediné čo tento film vystihuje. Po začiatočných scénkach som si myslel, že to bude špička film. A stal sa presný opak, rozbehlo sa to dole kopcom a po prvých strašidelných chvíľach na začiatku filmu som sa pomaly nudil a ten záver no des. Film hodnotím na 50% a to aj vďaka dobrému hereckému výkonu Mela Gibsona.

Špión (2015)

Na to že to bola komédia, veľa vtipného humoru podľa mňa film neobsahoval. V podstate ma bavil netypicky stvárnený Jason Statham, ktorého postava trocha sparodovala dnešné špionážne filmy a ich Chuck Norrisovskú silu a nepremožiteľnosť, ktorú má množstvo hlavných hrdinov v špionážnych filmoch. Príbeh filmu zvládnutý celkom obstojne ale záver ma sklamal. Ak sa chcete zasmiať, tak tento film nie je až taká správna voľba. Po celkovom hodnotení, to film vytiahol na tých 70%.