SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Dlouhou dobu jsem Spongeboba míjela, ale nakonec je z toho láska jako trám. Postavy jsou skvělé vykreslené, dialogy mají nápad a mě ten infantilní humor prostě sedí. Za naprostou špičku považuju legendární díl Sepiák má volno s nesmrtelnou otázkou: Ahoj Sepiáku, už máš hotové pochůzky? :)

Šest dní, sedm nocí (1998)

Tenhle film mám moc ráda a vlastně ani neumím pořádně popsat proč. Asi proto, že Harrison má pořád velké kouzlo. Mezi ním a Anne Heche je takové to moc příjemné jiskření. Zroskotání na krásném ostrově, moře, vlny, piráti, veliká láska a nesnáze i překážky.... jo, film kterej ze sebe nedělá zbytečně víc než je. Romantická, dobrodružná komedie se štramákem Harrisonem. Mě to stačí.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Možná díky přehnaným očekáváním je to nakonec lehké rozčarování. Proč? Protože to nejlepší z filmu jsem už viděla v traileru.... jasně, že je to tak vždycky, ale tady nějak víc. Myšlenka a námět jsou skvělý, postavy fantastický, ale vázlo mi to v dialozích a pro mě zbytečně roztahaném představování jednotlivých nových apoštolů. Ale zas je fakt, že jednotlivý momenty byly super, třeba ta záležitost s opicí, nebo postava bezdomovce, boží krutost a zlomyslnost v lidské podobě....Nooo, možná, kdyby se střihlo dvacet minut, hodnotila bych výš. Takhle je to za 3 a půl hvězdy. edit - po druhé projekci hodnotím na 4 hvězdy... zdá se, že je to film na vícero kouknutí. Pro mě typově podobné Amélii z Montmartru, napodruhé jsem tam našla víc krásných momentů a ta hudba! No za čtyři :-)

Muži v černém (1997)

Jeden z mých nejmilejších filmů vůbec! Každé sledování je pro mě jako svátek. Vezmu si na sebe oblek od Edgara, do ruky svoji vlastní malinkatou míchačku paměti a těším se na porod chobotničky : ). Moc se mi líbí ten font jakým jsou psané úvodní titulky no a hudba Dannyho Elfmana.... zkrátka plnej počet, nemůžu jinak!

Všemocný (2011)

Ježkovy voči, tohle je ale přeceňovaný a nadhodnocený kousek. Nápad super, Bradley sympaťák, De Niro snad ani neumí být jinej než báječnej, ale já nějak nevím. Zdálo se mi, že tak zhruba po půlce to začlo scénaristicky děsně váznout, jakoby po tom naspeedovaným úvodu tvůrci nevěděli jak to udržet. Jinak tabletky super, taky bych je brala :-) Ale celkově 3 a půl hvězdy a to ta půlka je jen a pouze za Bradleyho.

Croodsovi (2013)

Nemůžu si pomoct, tohle je prostě můj nejmilejší animák. Je v něm všechno, neotřelý námět, krásná animace, naplno využitej 3D potenciál, spousta akce a vtipů. Za mě 5 hvězdiček a kdyby to šlo, dám šestou za postavu babičky a její připomínky : )

Prvních 100 (2014) (seriál)

Velmi příjemné seriálové překvapení. Zdá se, že jsem si vytvořila obstojnou závislost. Ono to totiž vůbec není tak pitomé, jak by se mohlo díky teenagerovskému obsazené zdát, naopak je to dobré, moc dobré. Líbí se mi rozložení charakterů postav i jejich postupný vývoj. Pro mě přijatelná náhrada za Lost. Hodnoceno po první serii. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Stranger Things (2016) (seriál)

Nejlepší, nejnávykovější a nejvíce originální seriál současnosti. Superlativní hodnocení dostává z dobrých důvodů. Postavy jsou skvěle napsané, dětské role k sežrání a šerif je tím správně zlomeným mužem, ale přesto stále na té správné straně.... Moc jsem si první sérii vychutnala a nemůžu se dočkat další.

La La Land (2016)

Navštíveno tak trochu omylem, ale byl to takový ten krásný omyl. Jako ty, díky kterým vznikají všechny zajímavé vědecké objevy :-). Ale ne, jak jsem se zprvu cukala, tak nakonec to bylo báječné. Vysoko hodnotím hudbu, nosnou ústřední melodii, taneční čísla a vlastně i tu romantiku nově vznikajícího vztahu mezi hlavními hrdiny. Až jsem jim to skoro záviděla. A moc se mi líbila inspirace (někdo by řekl vykrádání) od těch starých hollywoodských muzikálů.

Pustina (2016) (seriál)

O Pustině se mluví jako o českém seriálu desetiletí. Nějak si přesně nevybavuju, jaký jiný tak fenomenální počin na poli českého seriálu tu byl před tím, či odkud že se to počítá.... :-) Nicméně, Pustina mne strhla, stejně jako ostatní. Dostala mne svou syrovou a bolestně temnou sžíravou atmosférou. Ale přiznávám, že ke konci už toho všeho na mě bylo trošku moc. SPOILER A hlavně se pořád nemůžu vyrovnat s tím úplným závěrem, představovala jsem si čitelnějšího pachatele, ke kterému by vedla nějaká vodítka či indicie. Tohle mi připadalo jako vaření z vody či cucání z prstu. Tak báječný seriál by si zasloužil důstojnějšího záporáka.