Zjizvená tvář (1983)

Tony Montana (Al Pacino) je jedním ze 125 000 uprchlíků z Kuby, kteří se vylodili na Floridě. Je brzy zatčen a ve vězení mu příjde nabídka, která se jen tak neodmítá. Za vraždu komunisty jej drogová mafie vykoupí na svobodu i z jeho přítelem. Po nějakém čase se příliš troufalí Tony stane samotným vůdcem drogové mafie...Role ušitá Pacinovi na míru. Přesně takhle nějak bych si představoval nekompromisního vůdce gangu. Drsný, neúprosný, nesmlouvavý, vždy dostane čeho se mu zlíbí. Přesně to je Tony Montana. Abych ale ohodnotil takhle dlouhý film pěti hvězdičkami, musí mě strhnout asi jako Kmotr. A na něj Scarface prostě nemá. 75%

Já, legenda (2007)

Lidstvo napadl zákeřný smrtelný virus. 90% obyvatel zemřelo, 1% se stalo vůči viru imunní a zbytek se proměnil v krvežíznivé bestie. Robert Neville (Will Smith) je jedním z imunních a ve svém domě se snaží vyvinout proti viru lék. Jediným společníkem je mu jeho pes a víra, že ještě někdo přežil...Mám rád tyhle filmy. Sice to stojí celé na Smithovi ale on se tady perfektně hodí. Dobrá podívaná. 70%

Běžící muž (1987)

Policista Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) je křivě obviněn z brutálního masakru několika desítek civilistů. Je uvězněn v pracovním táboře ze kterého společně s několika spoluvězni utíká. Po několika dnech jsou všichni dopadeni a nasazeni do brutální televizní show, ve které musí bojovat o holý život...Klasika 80. let, která v dnešní době ztrácí jakoukoli logiku, ale stále dobře pobaví. Navíc v dětství patřil Běžící muž mezi mé oblíbené filmy a tak i z nostalgie trošičku přidávám. Škoda že lovci nedostali více prostoru, mohla to být větší zábava. 70%

Kult hákového kříže (1998)

Danny Vinyard (Edward Furlong) má za úkol od svého profesora napsat esej o svém starším bratrovi Derekovi (Edward Norton), kterého právě teď po třech letech pustili z vězení za dvojnásobnou vraždu. Danny se v bratrovi vidí, protože Derek byl po smrti jejich otce neonacistický stoupenec, který vinil barevné z otcovi smrti. Derek se ale z vězení dostává jako jiný člověk, který hlavně chce zachránit svou rodinu, před násilím okolí. Na záchranu je již ale příliš pozdě...Vyníkající, syrové, brutální drama s perfektním výkonem Edwarda Nortona. Není divu tak vysokému hodnocení, tento film, který mi navždy utkví v paměti si to bezesporu zaslouží. Jedním slovem skvělé. 90%

Tajemství loňského léta (1997)

Čtveřice mladých přátel srazí autem v noci neznámého člověka. Ze strachu před policií a možným trestem tělo hodí do moře. O rok později jím příjde poštou vzkaz, který je donutí znovu o svém činu přemýšlet. Někdo je totiž viděl při činu. Nejdříve se podezřívají navzájem, ale jakmile postupně někdo začne vraždit jejich blízké pochopí, že muž hozený do moře zřejmě nezemřel a že se je nyní snaží zabít...Film, který společně s Vřískotem spustil lavinu slasher hororů. Nutno přiznat, že jak Vřískot, tak taky tento film patří k tomu lepšímu z novodobé tvorby. Ale ani tak to není žádná sláva a ten český překlad ječících slečen je odporný. 55%

Sežrána zaživa (1980)

Sheila (Janet Agren) se snaží pátrat po své sestře Dianě (Paola Senatore), která nedávno zmizela. Od policie zjistí, že je Diana zřejmě kdesi uprostřed džungle Nové Guinee. Sheila si tedy najme průvodce, který by ji dokázal přes neúprosnou džungli provést, aby sestru zachránila. Jakmile ji konečně najde v jedné vesnici zjistí, že odtud není úniku, protože se to všude kolem hemží lidožravými kanibaly...Jistě to není úplně nejhorší kanibalský film a pokud jste jejím fanoškem tak určitě doporučuji shlédnout. Ale ono je to vlastně ve všech filmech stejné. Parta bělochů jde džunglí, narazí na domorodce, kteří na ně zaútočí. Jakmile je dopadnou tak mužům odřežou údy a ženám prsa (debilní zvyk), znásilní je, provedou jakýsi rituál, vezmou jim veškeré cenosti (většinou hodinky) a pak je rozřežou a sežerou. Buď nepřežije nikdo nebo jen hlavní hrdinové. Když už hledáte pořádnou kruťárnu mezi těmito filmy, nejvíce doporučuji Cannibal Holocaust (Kanibalové). Tady zase alespoň uvidíme nahou Janet Agren známou z filmu Rudá Soňa. 40%

Čtvrtý druh (2009)

Dr. Abbey Tylerová (Milla Jovovich) se v malém městě na Aljašce setkává při svých sezeních s lidmi, kteří mají poruchy spánku. Všichni do jednoho se brzy ráno probouzejí a spatřují za oknem bílou sovu, která je možná ve skutečnosti něco daleko hrůznějšího. Lidé kteří tuto sovu spatří buď záhadně zmizí nebo své chování změní na velmi agresivní...No jestli se děj filmu zakládá na pravdě můžeme jen polemizovat. Každopádně se jedná o výborný sci-fi thriller při kterém místama tuhne krev v žilách. Jisté je, že po shlédnutí bych za oknem nechtěl vidět ani holuba. 70%

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Patrik Grossmann (Tomáš Matonoha) je úspěšný podnikatel, na kterého je vymyšlena fingovaná reportáž odvysílaná v hlavních zprávách. A nyní je jeho kariéra v ohrožení...Hrozná slátanina, která není určena snad pro žádnou věkovou kategorii. Některé herce mám sice mírně v oblibě, ale tohle mělo znamenat co? Nesmyslný scénář, střih i hudba, řadí tento film k obludnosti české kinematografie. 5%

Nezapomeň na mě (2010)

Tyler (Robert Pattinson) jehož starší bratr spáchal sebevraždu, se náhodou připlete do rvačky. Po příjezdu policie se pohádá s jedním z policistů, který jej napadne. Po nějaké době Tyler zjišťuje, že onen policista má dceru, která s ním chodí na stejnou školu. Rozhodne se mu pomstít tím, že jeho dceru pozve na rande...Tak popořadě. Film začíná jako drsná kriminálka, pokračuje nudnou romantikou, která filmu uškodila a to dost. V druhé polovině se rozvíjí brilantní drama a zakončuje to šokující závěr jaký nemá obdoby. Těžko se mi film hodnotí, ale nebýt zbytečné láskyplné hodinky, aspiroval by Remember Me na film roku. Ale prostě nemůžu dát víc. 60%

Hogo fogo Homolka (1970)

Homolkovi si v zbrusu novém voze vyjedou na venkov, rozloučit se s umírajícím pradědou. Na místě zjišťují, že děda není zase tak nemocný jak se píše v dopise a jsou naštvaní kvůli takové návštěvy. Zbytečné hádky se přiostřují a děda pořád nikde...Abych řekl pravdu, žádný zázrak se nekonal. Poprvé jsem viděl druhý díl Homolků až dnes a vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Zasmál jsem se jen jednou a to když dědek napodoboval kozu. Přístě si zkusím pustit nejdříve první díl. Slabota. 35%