Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Skupina teroristů unese vlak v newyorském metru i s cestujícími a požaduje desetimiliónové výkupné. Vyjednávat se rozhodnou pouze s dispečerem Walterem (Denzel Washington). Na předání peněz mají pouze jednu hodinu. Po vypršení dané doby rukojmí zemřou. Času zbývá málo...Pohodový, trochu nelogický akčňák, který neurazí, ale ani nenadchne. Známí herci filmu bohužel nepomůžou, Tony Scott tentokrát přestřelil. Z filmu mohl vymáčknout daleko víc. 55%

2012 (2009)

Rok 2012 je pro planetu Zemi konečným rokem. Vědci zjistili, že náš svět postihne zkáza zničujících rozměrů. Přežít hříčky matky přírody bude nejtěžší zkouškou lidského druhu... Emerich se pochlapil a překvapil se stejně dobrým, ne-li lepším filmem než Den poté. Efekty jsou opravdu perfektní a i děj je dosti strhující. Katastrofické filmy mám rád i když 2012 je opravdu hodně přitažený za vlasy. Ale zábava je to na špičkové úrovni. 80%

Zmizení Alice Creedové (2009)

Alice Creedová (Gemma Arterton) je unesena dvěma maskovanými muži, ˇkteří požadují po jejím otci výkupné. Mají vše do puntíku skvěle vymyšlené, ale jejich plán brzy přinese značné trhliny...Thriller, ve kterém uvidíte pouze tři postavy, mě bavil zajímavými zvraty, ale na to, aby byl film skvělý, musí mít buď výborný děj nebo charismatickou postavu, což tady bohužel chybí. 40%

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Antropolog Dennis Alan (Bill Pulman) odlétá na Haiti aby prověřil skutečnost která se stala člověku, který zemřel a byl pohřben a následně vstal z mrtvých. Může za to tajemný lék nebo praktiky woodoo???...Král hororů Wes Craven a populární Bill Pulman v jedné ze svých prvních rolí stojí za tímto sympatickým projektem, který ovšem stojí pouze na výkonu Pulmana. Film je záživný zhruba do půlky, pak mi to celé přišlo nějaké zmatené. Z deseti filmů,které jsem od Cravena viděl, je tento nejhorší, ale potenciál to jistě má. 40%

Kick-Ass (2010)

Středoškolák Dave (Aaron Johnson) je společně se svými dvěma kamarády považován za outsidera. Jednoho dne se rozmyslí, že by mohl zkusit dělat ve svém velkoměstě superhrdinu, který by řešil zločiny na které je policie krátká. Bohužel se mu to nedaří tak, jak by si představoval...Směsice žánrů v novodebém příběhu o superhrdinovi. Akce, zábava a vtipné scény se prolínají ve strhujícím tempu a tak je o zábavu postaráno. I když je fakt, že konec už je hodně fantasmagorie...65%

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Ti nejlepší bojovníci mezi kriminálníky jsou vybráni na turnaj, kde si vítěz zajistí svobodu. Na turnaj míří i Rus Uri Boyka (Scott Adkins), který i přes své zranění míří na nejvyšší metu...Vězeňská mlátička se spoustou svalovců bez mozku, která nevyprodukuje jedinou kloudnou hlášku. Zato soubojů je dostatek, ale taky se vám zdálo, že jim tvůrci trochu přidali na rychlosti??? Pokud máte chuť na jednoduchý děj se spoustou bitek, je tento film to pravé ořechové. Ale stejně nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení. 60%

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indiana Jones (Harrison Ford) má za úkol najít mystickou archu úmluvy o kterou se také vážně zajímají nacisté. Společně se svou láskou Marion (Karen Allen) tak prožijí neobyčejné dobrodružství...Klasika, kterou všichni dobře známe. Mě zas tak čtveřice filmů o slavném dobrodruhovi nenadchla, ale tím nechci říct, že to není výborný film. Jen mám radši větší kruťárny. 75%

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Nevlastní sourozenci Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillipe) uzavřou mezi sebou ďábelskou sázku. Sebastian má za úkol svést dvě nevinné slečny, které má zbavit panenství. Pokud prohraje, příjde o své milované auto. Sebastian ovšem netuší, že by se do jedné z nich mohl zamilovat...Romantické drama, které jistě zaujme širší publikum. Výborná hudba film skvěle doplňuje. Pro mě jistě jeden z těch lepších milostných filmů. 70%

Carlitova cesta (1993)

Carlito Brigante (Al Pacino) je uznávaný gangster, který se po pěti letech dostane předčasně z vězení jen díky svému advokátovi Davidu Kleinfeldovi (Sean Penn). Na svobodě už se ale nechce do ničeho zaplést, tak začne seriózně šéfovat nočnímu klubu. Problémy si jej najdou ve chvíli, kdy jej jeho advokát poprosí o kamarádskou službu...Vyníkající gangsterka, se skvělým Al Pacinem, který se prostě na tyhle role hodí. Filmu nic nechybí, má to říz a parádního Seana Penna, kterého jsem ze začátku ani nepoznal. Výborně jsem se bavil. 95%

Smrt panen (1999)

Lisbonovi mají pět krásných dcer, které ochraňují a milují nadevše na světě. Po tragické smrti nejmladší dcery jim téměř zakáží kontakt s okolím. Vše se změní, když je pustí na školní večírek a a jedna z dcer jménem Lux (Kirsten Dunst) se nevrátí domů včas...Přehlídka známých tváří v podivném dramatu o životě a smrti. Těžko říct, co tím chtěl básník říci, já tak dlouho čekal co se stane, až už byl skoro konec. Ale pobavila mě postava stvárněná Joshem Hartnettem. Mám taky takového kamaráda. 55%