1985 (2018)

Nevěděl jsem do čeho jdu, prostě jsem to pustil a i když moc černobílé filmy nemusím, tady v tomto případě to perfektně sedlo. Krásně to dotvářelo depresivní atmosféru, která z filmu čiší po celou jeho délku. Adrian skrývá jedno velké tajemství, které se bojí říct i nejlepší kamarádce z dětství. Rodiče jsou typičtí venkovani ještě k tomu nábožensky založení a mladší bráška s nimi trpí jako zvíře. To vše vykresluje melancholická hudba, která do příběhu hezky zapadá. Film asi nebude pro každého, je to prostě obyčejně smutný příběh jedné americké venkovské rodiny. 60%

2Bobule (2009)

Honza žije s Klárkou na dědečkově vinařství, který je již po smrti. Jako začátečník se pustí do proslulého slámového vína. Mezitím se na Moravu za Honzou vydává kamarád Jirka, kterého pronásleduje mafián, jehož dceru přivedl do jiného stavu...O dost slabší než první díl,ale jednou se to skouknout dá. Myslím ale, že herci jako Krampol,Švandová,Korn neměli ve filmu co dělat a i zápletka měla být trošičku o něčem jiném. No slabota a zklamání. Už z toho nevyzařuje ta letní pohoda,takže dávám slabých 35%

2 zbraně (2013)

Wahlberg a Washington to je téměř vždy záruka slušné zábavy. Tentokrát tito dva chlápci síly spojili a výsledkem je honba za milióny, spousta přestřelek a bezmyšlenkovitá zábava. Na solidních 60% to stačí.

2001 maniaků (2005)

Parta mladých lidí se díky objížďce na silnici ocitá v malém venkovském městečku Pleasant Valley, kde právě probíhá oslava stého výročí osvobození města. Obyvatelé městečka jsou připravení na večerní párty, kde bude parta mladých návštěvníků hlavním chodem... Hodně dobrý remake, originální vraždy, krásné a nahé děvčata a černý humor. Pěkných 60%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Příšerná nuda. Je to jako dívat se skoro tři hodiny na spořič obrazovky.

2012 (2009)

Rok 2012 je pro planetu Zemi konečným rokem. Vědci zjistili, že náš svět postihne zkáza zničujících rozměrů. Přežít hříčky matky přírody bude nejtěžší zkouškou lidského druhu... Emerich se pochlapil a překvapil se stejně dobrým, ne-li lepším filmem než Den poté. Efekty jsou opravdu perfektní a i děj je dosti strhující. Katastrofické filmy mám rád i když 2012 je opravdu hodně přitažený za vlasy. Ale zábava je to na špičkové úrovni. 80%

21 gramů (2003)

Paul Rivers (Sean Penn) žijící se svou přítelkyní, čeká na transplantaci srdce. Christina Peck (Naomi Watts) má dvě krásné dcery a manžela a žijí šťastný a pokojený život. Jack Jordan (Benicio Del Toro) je bývalý trestanec, který odevzdal svůj život Bohu. Osudy těchto lidí se změní ve chvíli, když do jejich životů zasáhne tragická nehoda...Prozatím to nejlepší co Alejandro natočil. Krásný propletec osudů několika lidí, který zůstane mezi nejsilnějšími filmovými zažitky, jaké jsem kdy mohl vidět. Klobouk dolů. 90%

22. července (2018)

Velice silný a emotivní příběh z dílny Netflixu. Všichni dobře víme co za zvěrstva napáchal ten bravek Breivik. Norové svůj nejhorší den v dějinách natočili vskutku syrově. Žádný záběr na jeho běsnění nebyl divákovu oku ušetřen což mě překvapilo, protože pro mnoho seveřanů musí pořád tento film otevírat nezahojené rány. Navíc vše je velmi realisticky provedené. 75%

22 Jump Street (2014)

Tajní agenti Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) jsou tentokrát vyslaní svým šéfem Dicksonem (Ice Cube) na vysokoškolskou kolej, kde mají odhalit dealera drog, který zásobuje celou školu. Zatímco Jenko pronikne díky svým sportovním výkonům do bratrstva, kde se seznámí s potencionálním dealerem, Schmidt začne randit s dcerou svého kapitána. Do toho všeho se na škole objeví zločinec přezdívaný Duch (Peter Stormare), po kterém dvojice z Jump Street už dlouho pátrá... I přes vysoké hodnocení jsem se druhého dílu bál jako čert kříže a mé obavy se vyplnili. Zábava z prvního dílu je pryč, zbyl jen štěk z dobrého vtipu. Neříkám, že druhý Jump Street je úplně hrozný a že jsem se párkrát nezasmál, jako celek to ale nefunguje, film se nevyhýbá trapným scénám a vtipům. Závěr je navíc otřesné americké klišé, za které bych tvůrcům nakopal zadky. 40%

28 týdnů poté (2007)

Po 28 týdnech je v Londýně opět nastolen pořádek. Ostrov je obklopen vojáky, kteří nastolují v městě klid. Vypadá to, že město má šanci rozkvést. Ale pouze do chvíle, než se objeví jedna nakažená žena, která opět roznese smrt a zkázu...Velmi zdařilé pokračování filmu 28 dní poté, řadí tuhle nakažlivou akci dost vysoko. Parádní atmosféra,nekompromisně brutální zombies a spousta akce. Hodně dobré. 70%