Horem pádem (2004)

Dva převaděči zapomenou ve svém náklaďáků malé dítě, které posléze prodají ženě, která nemůže mít dítě. Její manžel Franta (Jiří Macháček) je proti, protože je v podmínce za fotbalové násilnosti. Do toho se vloží Hanka (Ingrid Timková), která pomáhá uprchlíkům a hledá ztracené dítě...Malí výčet několika událostí a osudů rodin, přátel ale také kriminálníků a zlodějů v parádním režisérském provedení Jana Hřebejka.65%

Horor v Amityville (1979)

Rodina Lutzů se právě stěhuje do domu na Long Islandu kde se kdysi odehrál otřesný čin. Ve spánku zde byla vyvražděna rodina vlastním synem, který u soudu tvrdil, že ho k tomu donutili hlasy, které slyšel v domě. Jakmile se Lutzovy do domu nastěhují, začíná vše nanovo. Hlava rodiny George (James Brolin) začíná být nervózní, roztěkaný a hrozně vzteklý. Rodina z něj začíná mít strach a každý kdo se k domu přiblíží, stane se obětí nějaké zvláštní nehody. Když už se zdá, že dům George naprosto ovládá, rozhodne se rodina dům za každou cenu opustit...Originální a asi nejlepší zpracování o domu v Amityville. Musím podotknout, že ani tento původní snímek nedokáže zkušeného fajnšmejkra vyděsit nebo pořádně zaujmout. Filmů o strašidelných domech je celá řada a vůbec nerozumím tomu, proč se zrovna o domu v Amityville natočilo dalších sedm pokračování a to nepočítám remake z roku 2005, který byl také těžce průměrný. 55%

Hory zalité krví (2009)

Trojice mladých lidí pátrá po místě kde se natáčel nejkrvavější film, který záhadně zmizel. Zjistí ale, že film není jen obyčejný krvák, ale je opravdu skutečný. Vrah zvaný Babyface je jim nablízku...Příjemné překvapení. S těmito slashery se v poslední době roztrhl pytel, proto když objevím něco u čeho se dobře pobavím, tak hodnotím malinko lépe. Nic originální to ale samozřejmě není. Hezkých 65%

Hořící keř (2013) (TV film)

V lednu 1969 se na Václavském náměstí v Praze upálil student Jan Palach na protest potlačované svobody. Po sobě zanechal dopis ve kterém uvádí, že v sebeupalování budou pokračovat další studenti, pokud se nepotlačí pokračující okupace. Matka Jana Palacha je smrtí svého syna naprosto zdrcena a když se doslechne, že poslanec Vilém Nový (Martin Huba) zlehčuje Honzovu smrt na stranickém mítinku, rozhodne se na něj podat žalobu. Případu se ujme mladá právnička Dagmar Burešová (Tatiana Pauhofová), která si ovšem neuvědomuje, jak silné sousto se chystá sníst...HBO se pustilo do dalšího velkého projektu, se spoustou skvělích herců a tak není divu, že posbíral skoro všechny české lvy. Na mě byl ale Hořící keř moc zdlouhavý a když už sem se díval na třikrát po jednotlivých dílech, už sem si moc nepamatoval, co se vlastně pořádně stalo. Vyníkající výkon předvádí zejména Jaroslava Pokorná, ale i ostatní herci jsou skvělí. Možná tento projekt docením později, příběh mě teď ale moc nestrhnul, spíše jsem to skoukl ze zvědavosti. 60%

Hostel (2005)

Trojice kamarádů cestuje po Evropě, aby si užili co nejvíce sexu, alkoholu a drog. Na jedné párty v Holandsku jim tamní lidé poradí, aby jeli do jistého hostelu kousek od Bratislavy. Kamarádi se rozhodnou tuto štaci otestovat a zjistí, že pověst nelhala. Dostanou pokoj s trojicí dívek, s kterýma si noc co noc užívají. Vše se změní ve chvíli, kdy se jeden z nich ztratí a po další alkoholové štaci dokonce i druhý. Poslední z trojice své dva kamarády hledá a posléze narazí na drsnou realitu. Oba byli nejdříve mučeni a pak brutálně zavražděni bohatými lidmi, kteří platí vysoké částky za to, aby mohli bez důsledků zavraždit člověka a to tou nejpomalejší a nejbolestnější smrtí...V té době obrovská reklama na šokující horor odehrávající se na Slovensku, který je tak brutální, že nic podobného nikdo nikdy neviděl. Asi tak zněli hlášky z trailerů a dokonce i z rozhlasových stanic. Já se ani nedivím, že má tento film tak malé hodnocení, protože jestli tolik lidí spěchalo do kina a ve výsledku dostali lehké softporno s přívlastkem bezduchého torture, tak si to jednoduše Hostel zaslouží. Mě ale film celkem pobavil, hezky jsem u něj vypnul a navíc se pousmál nad tím, jak amíci zase jednou udělali ze slušné malé evropské země smradlavou hnusnou nechutnou díru. 50%

Hostel III (2011)

Scott (Brian Hallisay) má před svatbou a tak jej jeho kamarádi berou na pořádnou rozlučku se svobodou do města hříchu, Las Vegas. Kluci si pořádně užívají alkoholu, hazardu a striptérek, až do chvíle než se jeden z nich ztratí společně s jednou dívkou, s kterou odešel předešlé noci na pokoj. Při pátrání po zmizelém kamarádovi se sami dostanou do velkých potíží. Jsou uneseni bandou zvrácených šílenců, kteří vraždí lidi pro své potěšení a to na ty nejbizardnější způsoby. A nyní jsou právě oni na řadě...Další pokračování slavného Hostelu, tentokrát bez českých a slovenských krajin. Děj je jinak téměř stejný, až na to, že si při mučení můžete vsadit, kterým že to nástrojem bude ubohá oběť zabita. No tahle změna mě na filmu příliž nezaujala. Ale pokud se vám alespoň trošku líbili předchozí díly, nebudete jistě zklamaní. 50%

Hostitel (2013)

Planeta Země je napadena mimozemským druhem, který sice zanechává tělo člověka naživu, ale naprosto nad ním přebírá kontrolu. Tento druh je mírumilovný a téměř celá planeta je už pod jeho nadvládou. Neexistují vraždy, zločiny, všichni se k sobě chovají mírumilovně. Tento druh se snaží najít a ovládnout poslední zbytky lidí. V patách jsou také mladé milenecké dvojici Jarodovi (Max Irons) a Melanie (Saoirse Ronan), která ještě chrání svého malého brášku. Melanie je však dopadena a ovládána mimozemskou duší. Melanie je však silná a donutí cizí duši v jejím těle utéci. Díky své síle vyhledá svého brášku i Jareda, kteří se společně s dalšími lidmi schovávají ve skalách v poušti. Lidé nejdříve mimozemskému druhu uvnitř Melanie nevěří, ta jim ale dokáže, že její síla a láska k Jaredovi je daleko silnější, než si všichni myslí. V patách však mají hordu nepřátel...Jste fanoušci Twilight? Tak pelášte do kina na Hostitele. Pokud jste ale pravý opak a upíří ságu nesnášíte, raději se tomuto filmu vyhněte. Stephanie Meyer sice vymyslela velmi zajímavý příběh, ale ve finále je to všechno o lásce mezi dívkou a dvěma chlapci a tak se podobnost s Twilight doslova nabízí. Těžko říct, co je lepší, já jen ale doufám, že Hostitel nebude mít další pokračování a tak celkem slušný snímek nespláchne do odpadu další mizerná pokračování. 60%

Hráči z Indiany (1986)

Norman Dale (Gene Hackman) přijíždí do malého městečka v Indianě, aby zde trénoval místní středoškolský basketbalový tým. Hráči ani občané mu nejprve nevěří, nerespektují jeho metody a dokonce sepisují petici k jeho odstoupení z funkce. Nakonec ale všichni uznají, že trenér Dale, je ta správná volba... Nejvíc se mi tady líbil Dennis Hooper v roli asisenta trenéra-alkoholika, ale i Gene předvádí svou. Nebýt toho předvídatelného konce,přidal bych další hvězdu. 60%

Hra na vraha (2009)

Parta mladých přátel se jede na prázdniny pobavit do odlehlého domu. Příjemné chvíle jim překazí neznámý psychopat, který jim dá jednoduchý úkol. Musejí se navzájem povraždit do svítání a přežít může pouze jeden...Téměr podprůměrný horor, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Zápletka o ničem, vrah ani nejde vidět a slibně se rozjíždějící příběh dostane po chvíli trhlinu. Příklad, jak nemá vypadat slasher. Bohužel 40%

Hra na zajíčka (2010) odpad!

Newyorská prostitutka si jednoho dne nasedne do kamionu k řidiči, se kterým si šňupne koks a očekává, že po ní bude chtít také sexuální služby. Řidič má však jiné plány, ženu uspí a spoutá ve svém přívěsu. Poté náklaďák zaparkuje za městem mimo silnici, kde dívku čekají nejhorší dny jejího života...Snímek, na který jsem se dlouho těšil začíná orálním sexem, koksem, dalším sexem, koksem, výpraskem, koksem atd. Nápad natočit film černobíle byl velmi zdařilý, snímku dodává na autentičnosti. Jakmile se však šlapka seznámí s hlavním trýznitelem, jde veškerý nadějný nápad na brutální sadomaso řezničinu do hajzlu. Film je tak špatně sestříhaný (někdo tomu říká mistrovské dílo, já fušeřina), že jsem měl sto chutí se na to nedodívat. Místo pořádně hustého mučení, znásilnění a torture uvidíme pouze spoutanou nahatou šlapku, které zvrhlík oholý hlavu, nasadí přiblblou masku a pak si s ní hraje venku na honěnou. Ach jo, takový potenciál a takto zmršený. 10%