Nelítostný souboj (1995)

Banda drsných lupičů přepadne ozbrojenou dodávku, kde ukradnou cenné papíry jistého bohatého obchodníka, kterého chcou vydírat. Bohužel u toho zabijí tři policisty a to neujde pozornosti detektiva Hanna (Al Pacina), který chce bandu dostat za každou cenu za mříže. Skupina vychytralých zločinců má mezitím přichystaný další dokonalý plán...Excelentní akční drama s excelentním scénářem a s ještě lepším De Nirem a Pacinem. Tady je těch 160 minut opravdu málo. 95%

The Tunnel (2011)

Australské Sydney má problém s nedostatkem vody a vláda tedy přišla s řešením zatopit staré podzemní vlakové tunely. Zde však žije velká skupina bezdomovců, což ovšem vláda popírá. Mladá novinářka Nat (Bel Deliá) proto společně se svým týmem sestupuje do tunelů, aby natočila důkaz, že zde přebívá spousta lidí. Ve spletitých temných chodbách se skupině ztratí jeden člen a ostatní pochopí, že jej unesla nějaká bytost, která má políčeno i na ně....Nervy drásající horor, který by klidně mohl konkurovat i slavnější Záhadě Blair Witch. Tunel má totiž oproti Záhadě jednu velkou výhodu a tou je atmosféra, kterou má. Tento film, který byl natočen jako polodokument bude mít své sklaní příznivce nebo zarité odpůrce. Já patřím do té první skupiny. 80%

Ozvěny mrtvých (1999)

Tom Witzky (Kevin Bacon) žije spokojeně se svou rodinou v pronajatém domě v poklidném maloměstě až do chvíle, kdy jej na jednom večírku zhypnotizuje jeho švagrová. Od té chvíle začíná vidět v domě ducha mladé dívky...Velmi stručně popsaný duchařský horor. Ovšem nenechte se zvyklat. Ozvěny mrtvých jsou opravdu takový lehce podceňovaný horůrek. V mém žebříčku duchařský hororů ho řadím hned na druhé místo rovnou za americký Kruh. Pro fanoušky lekaček je toto povinnost. 85%

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Jim (Jason Biggs) se po několika letech známosti rozhodne požádat o ruku svou dívku Michelle (Alyson Hannigan). S přípravou svatby mají Jimovi pomoci jeho kamarádi. Vše probíhá podle plánu dokud se do všeho nepřiplete věčný sprosťák Stiffler (Seann William Scott), který do příprav přináší jednu katastrofu za druhou...Pro mě osobně jednoznačně nejlepší část série. Tentokrát opravdu jeden vtip střídá další, nechybí spousta trapasů a navíc opět trochu té nahoty. Jeden z vrcholů teenagerovských komedií. 80%

Gladiátor (2000)

Maximus (russell Crowe) je velitel legií, který se má stát vládcem celého Říma po smrti velkého Marca Aurelia (Richard Harris). To ovšem nezkousne jeho syn Commodus (Joaquin Phoenix) a svého otce zavraždí, aby se vládcem stal on. Poté nechá Maxima popravit i s celou jeho rodinou. Maximus ovšem přežije a po těžkém zranění se dostává do otroctví, z něhož jej vykoupí Proximo (Oliver Reed), který své otroky cvičí v gladiátory. Maximus vstupuje do velkého kolosea, kde se před zraky diváků stává hrdinou...Tomu říkám velký hollywoodský trhák. Znám spoustu lidí, kteří Gladiátora považují za svůj nejoblíbenější film. U mě zůstal těsně pod vrcholem, stejně je to ale nezapomenutelný zážitek. 95%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Z budoucnosti jsou vysláni dva terminátoři. T-1000 má za úkol zabít Johna Connora (Edward Furlong), chlapce, který se v budoucnosti stane vůdcem odporu proti SkyNetu. T-100 má za úkol Johna ochránit. Závisí na tom budoucnost celého lidstva...Přelom ve speciálních efektech a zřejmě nejlepší akční film všech dob. Tak to je druhý Terminátor. Kult všech kultů a naprostá povinnost pro všechny milovníky filmů. 100%

Pád do tmy (2005)

Šestice kamarádek se rozhodne společně vstoupit do jeskynního systému, který se nachází v nepřístupných lesích. Po sestupu, kde vše probíhá podle plánu, jim zatarasí cestu uvolněný balvan a tak si musejí začínat hledat cestu na povrch jinou trasou. Po několika hodinách dramatické cesty však zjišťují, že v jeskyni nejsou sami...Vyníkající atmosferický horor, kde krev doslova tuhne v žilách. Už jsem to viděl několikrát a stále si k Pádu do tmy hledám cestu. Proč taky ne. Patří k mým nejoblíbenějším hororům. Doporučuji 80%

Jak Bruce Lee změnil svět (2009) (TV film)

Zatím nejnovější dokument o Bruce Leem. Ukazuje, jak Bruce ovlivnil svět nejen ve filmu a bojovém umění, ale také např. v hudbě, kulturistice, reklamě. V rozhovorech zde figurují např. Jackie Chan, LL Cool J, Raymond Chow a také jeho nejbližší, žena Linda a dcera Shannon...Asi to nejlepší co bylo o Bruce Leem natočeno. Filmy a dokumenty o jeho životě vyhledávám a tenhle na mě zapůsobil asi nejvíce. Přispěli k tomu hlavně komentáře jeho rodiny, hongkongského režiséra Raymonda Chowa a herce Johna Saxona z filmu Drak přichází...80%

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Octavio (Gael García Bernal) miluje ženu svého bratra, který ji neustále jen ponižuje a bije a tak se rozhodne nasadit svého psa do nelegálních psích zápasů, aby vydělal dost peněz na to, aby mohl se svou láskou utéct. Valerie (Goya Toledo) konečně přesvědčí svého milence, aby se odstěhoval od své ženy. Po velké autonehodě skončí Valerie na vozíku a její přítel se teď o ní musí starat. Problém nastane, když její milovaný pes spadne do velké díry v podlaze a nikdo jej neůže dostat zpět. El Chivo (Emilio Echevarría) je muž, který ztratil svou ženu i dceru a po propuštění z vězení bydlí s několika psy a živí se jako nájemný vrah. Brzy se blíží jeho poslední kšeft...První velký počin velkého režiséra. Film zasadil do třech příběhů, kde se osudy postav navzájem prolínají. I v budoucnu se držel takovýchto depresivních filmů a udělal dobře. Jeho laťka je hodně hodně vysoko. 80%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Frodo Pytlík (Elijah Wood) se vydává se svým společníkem do Mordoru zničit prsten moci. Na cestě je pronásledují skřeti a černí jezdci temného pána Saurona, který potřebuje prsten získat za každou cenu. V horách potkávají Gluma, který také touží po prstenu, ale nakonec se stane hobitím společníkem a doprovází je do Mordoru. Mezitím se chystá obrovská bitva mezi lidmi a skřety, kteří mají za úkol všechny lidi vyhladit do posledního...Druhý díl třídílné ságy opět ukazuje jaký je Peter Jackson borec. Dá se říct, že je všechno dokonalé a sledovat takový skvost je pro mě vždycky radost. 90%