Babel (2006)

Tři příběhy, které se navzájem prolínají v Maroku,Mexiku a Japonsku. Synové mexického pastýře dostali pušku na hlídání ovcí před šakaly a vyzkouší jak daleko dostřelí. Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu svého syna,proto tajně odjede i s opatrovanými dětmi. Hluchoněmá Japonka řeší své problémy po sebevraždě matky....Další vyníkající film režiséra Alejandra Gonzáleze Innarita. Je to Pan režisér a všechny jeho filmy doslova hltám. Babel není vyjímkou a už teď se těším na další film. 90%

Babiččin dům (1988)

David a Lynn přišli již o oba rodiče. Stěhují se proto na venkov k babičce a dědovi. Poklidný život se mění ve chvíli, kdy David objeví ve sklepě ženu připoutanou pouty. V domnění, že žena potřebuje pomoc ji David a Lynn osvobodí. Žena se ale změní v šíleného zabijáka.Sourozenci brzy zjistí, že nedávno utekla z psychiatrické léčebny. A že je to jejich matka...Vyníkající horor s velmi ponurou atmosférou,zvlášť v druhé půli filmu. Šílená ženská tomu jen přidává a když si vzpomenu na tu tyč do které David narazím čelem,musím dát skvělých 75%

Baby Blues (2008)

Na odlehlé farmě žije 10-letý Jimmy (Ridge Canipe) s dalšími třemi sourozenci, s matkou a s otcem, který je neustále na cestách. Jednoho večera, kdy otec opět odjede se svým kamiónem, přepadne matku šílená deprese a v záchvatu šílenství začne své děti zabíjet. Přežije pouze Jimmy, který se svou matkou strhává nervy drásající boj o přežití...Pro někoho možná bude šokující vidět ve filmu vraždění nevinných dětí, ale zkuste si každý den zapnout o půl osmé TV Nova. Myslím, že některé reportáže jsou daleko šokující než tento průměrný horor. Pravda z matky jde opravdu strach, ale to je dost málo na navození atmosféry. V dnešní moderní době se tohle hororovou bombou stát nemůže. 55%

Baby Shower (2011)

Angela (Ingrid Isensee) čeká dvojčata a je dva týdny před porodem. Do jejího domu v lesích příjíždí její nejlepší kamarádky, aby jí její očekávaný porod zpestřily. Vše se změní ve chvíli, kdy Angela zjistí, že má jedna z kamarádek poměr s jejím mužem. Po hádce, která mezi nimi vypukne je Angela všechny vyhodí z domu a požádá je, aby ihned odjeli. To se ovšem jeví jako velký problém, protože auta nejdou nastartovat a mobilní síť v lesích není. V tu chvíli na scénu nastupuje brutální sekta, která je rozhodnuta celou skupinu vyvraždit a ponechat si pouze děti, které Angela zanedlouho porodí...Tak pěkně popořadě. První půlka zavání velkým průšvihem, děj je nezajímavý a dost se vleče a ani dvě slabé erotické scény to nezachrání. Po půlce se ale vše změní a divák je svědkem docela povedených brutálních scén. Bohužel se hrdinky chovají tak strašně nelogicky a pitomě, že jsem hned dopředu věděl, co ty husy (mimochodem všechny jsou hrozně škaredé) provedou za blobost. Sečteno podtrženo, chilský horor mě nepřekvapil ani nenudil, gumový penis pobavil. 40%

Báječná léta pod psa (1997)

Film vypráví příběh chlapce jménem Kvído, který se narodil rodičům, kteří za socialismu odmítali vstoupit do strany. Proto jsou odsunuti na vedlejší kolej, musejí žít v podřadném bydlení a mít hluboko do kapsy. Dospívající Kvído vše bere s nadhledem a hlavně se soustředí na rozvíjející vztah se svou spolužačkou Jaruškou...Filmy odehrávající se v 60.letech patří k oblíbeným motivům našich tvůrců. A není se co divit, dělat si srandu z doby, kdy měl každý normálně myslící člověk obavy z budoucnosti se jistě dělá dobře. V konkurenci s Pelíškama, Pupendem nebo Občanským průkazem to Báječná léta u mě bohužel prohrála. 60%

Banshee (2013) (seriál)

Městečko Banshee vítá nového šerifa. Stává se jím neznámý Lucas Hood (Antony Starr) jehož identita je ovšem falešná. Pravý Lucas Hood je mrtvý a tento nový je bývalý trestanec, kterého zrovna pustili z basy a jenž v Banshee hledá ztracenou lásku Carrie (Ivana Milicevic). Ta má ovšem také novou identitu, novou rodinu, zaměstnání a nikdo netuší, že před osmi lety společně s Lucasem okradla obávaného gangstera Rabbita (Ben Cross) o spoustu diamantů. Tím, že jí Lucas vyhledal, dává Rabbitovi novou šanci, oba najít a konečně je zabít. Lucas musí coby nový šerif navíc v Banshee řešit spoustu jiných naléhavých případů. Městečko je totiž prolezlé násilím a korupcí v podání místního vládce podsvětí Kaie Proctora (Ulrich Thomsen)...Tak tohle je pecka. Parádních, strhujících a velmi napínavých deset dílů nabitých navíc spoustou erotiky jsem doslova hltal. Postavy jsou vybrány parádně. Nikdo tam nemá slabší roli, herci jsou skvělý. Hlavně záporné postavy nemají chybu. Až na dva slabší díly to má pořádné koule. Paráda. 1. SÉRIE = 10. EPIZOD. 85%

Barbar Conan (2011)

Conan (Jason Momoa) vyrůstá mezi poklidnými vesničany společně se svým otcem, který jej naučil umění meče. Jednoho dne přepadne jeho vesnici banda vedená mocným Khalarem Zymem (Stephen Lang), který vesnici vyvraždí. Malý Conan ale přežije a dospívá mezi barbary s jedinou myšlenkou - najít a zabít vraha svého otce...Bylo dobře, že jsem od filmu nic závratného nečekal. Nejhorší je ale hlavní představitel Conana. Ten jeho nasraný ksicht jsem mu ani trochu nežral, byl spíše chvílemi směšný. Na druhou stranu film opravdu není tak špatný, já se docela bavil, i ty dvě hodinky docela svižně utekli. 55%

Barbar Conan (1982)

Když byl Conan (Arnold Schwarzenegger) ještě malý chlapec přepadla jeho vesnici banda válečníků vedená Thulsou Soudcem (James Earl Jones). Naživu nechali pouze děti a Conan byl tak odveden pryč daleko od svého domova, kde se stal otrokem. V zajetí však Conan velmi zesílil a brzy se z něj stal obdivovaný gladiátor, který neměl přemožitele. Jednoho dne je Conan osvobozen a hnán pomstou hledá křížem krážem Thulsu Soudce, aby pomstil smrt svých rodičů...Po dlouhé době jsem si našel čas na Conana. Samého mě až překvapilo, jak mě film bavil. Arnold je ve své první velké roli parádní, skvěle mu sekunduje v té době překrásná Sandahl Bergman. Conan je oprávněně nesmrtelná fantasy klasika. 70%

Barvy (1988)

Stárnoucí policista Hodges (Robert Duvall) dostává nového parťáka. Je jím zelenáč McGavin (Sean Penn), který má ale jiné představy o službě než Hodges, který praktikuje spíše mírnější praktiky co se týče udržování pořádku na ulici. Navíc mají pod svým rajónem ty nejdrsnější ulice Los Angeles plné gangů a drogových dealerů, kteří se zabíjejí navzájem. Musí tedy chránit životy nejen bezbranných civilistů ale také své vlastní...Nevyužitý potenciál, který se povedl proměnit například v novější Patrole je zásadní problém tohoto policejního dramatu s celkem dobrou hereckou sestavou. Dopuručuji shlédnout film v originálním znění. Český dabing, který pustili např na Cinemaxu je otřesný a od filmu velmi odrazuje. 55%

Bastardi (2010)

Jedné noci v parku je přepadena, znásilněna a zabita mladá učitelka. Násilníci jsou známí výrostci zdejší základní školy, jenže policisté proti nim nemají důkazy. Na tu samou školu se nechá dobrovolně přeložit bratr oběti, který začne vyučovat třídu, ve které jsou hlavní podezřelí. Tím násilí na škole teprve začíná...Být to americký film, který by byl natočen ve stylu Nebezpečných myšlenek, se stejným dějem a podobným scénářem asi by se mi to líbilo daleko více. Dívat se ale na bandu sprostých dementních cigánů a přiblblých hereckých výkonů (ano i Potměšil je tady hodně špatný) byla hrůza. Divím se, že to vůbec distributoři posílají do kin. K smíchu bylo i krátké vystoupení Rytmuse, ten by se měl od filmu držet co nejdál. Na hodnocení jsem přidal jen protože jsem u nás v republice takový film nečekal a že bych se s chutí podíval na připravovaný druhý díl. I když vím, že to bude sračka. 55%