Nekonečná láska (2014)

Sympatická Jade (Gabriella Wilde), která právě maturuje, končí střední školu v rozpacích. Stále se nemůže vzpamatovat ze smrti svého bratra a tak školou proplula bez zájmů, kamarádek nebo prvních románků. David (Alex Pettyfer) je pravý opak. Vymetá večírky, pracuje po škole u svého otce v autodílně a nemá absolutně žádné jiné ambice. Je už ale hrozně dlouho zamilovaný právě do Jade a když se naskytne v poslední školní den příležitost tak Jade osloví. Té se David líbí a stačí několik tajných schůzek a láska jako trám je na světě. Jade kvůli Davidovi odmítá odjet na domluvenou stáž, čímž naštve svého otce Hugha (Bruce Greenwood). Ten se rozhodne vzít celou rodinu na dovolenou, hlavně aby se Jade nestýkala s Davidem, protože takový potížista přece nemůže být pro jeho dcerka dost dobrý. Jade ale na dovolenou pozve i Davida a oheň je tak na střeše. Do konce léta zbývá už jen několik týdnů a poté se Jade chystá odjet na univerzitu. Může to ohrozit tak velkou lásku mezi mladými lidmi?...Zamilované a slaďoučké až to přestává být hezké. Jsme v obézní Americe a ve filmu neuvidíme jediného člověka s nadváhou, všichni jsou na sebe milí a přátelští, nikdo se nad nikým nepovyšuje, vlastně pardon, otec Hugh je arogantní až moc, ale to je jediná vyjímka. A tak dostává láska velký prostor, než se do všeho začne tatínek srát, až to vyvrcholí dramatickou vložkou. Film ale nemůže urazit, člověk možná i zapřemýšlí o lásce a citech a to je možná dobře ne. 60%

Nekonečná pařba (2003) odpad!

Jack (Jay Michael Ferguson) se probudí ráno doma po pařbě, kterou pořádal v domě svých rodičů a zjistí, že se jeho kamarád zřejmě upil k smrti. Do toho volají rodiče, že se vracejí z dovolené dříve a budou doma už za 3 hodiny. Společně se svým kamarádem musejí za tu dobu uklidit dům, zbavit se jednoho teplouše, uspokojit holky, odlákat policistu a zbavit se mrtvoly...Ach jo to byla příšerná ubohost. Docela slibný začátek brzy posrali debilní herci,otřesný dabing vydavatele a ubohý scénář, který film pohřbil hluboko pod zem. Viděl už jsem větší sračky, ale i tak je těch 75 minut hrozná ztráta času. Bohužel 15%

Nekřič a toč (2014)

Tři lidé obdrželi balík s úžasnou novou kamerou. Jediný úkol, který před nimi stojí aby jim kamera zůstala je, že mají neustále natáčet své okolí. Když se okolo nich začnou dít podivné věci a kameru chtějí vypnout, zjistí že to není možné a tak se brzy ocitají ve smrtelném nebezpečí neznámého útočníka... Marně jsem doufal, že to nebude tak špatné. Bohužel bylo. Naštěstí se ta hodinka dvacet dá přetrpět, ale jinak je to hrůza. Díky pár zajímavých minut jsem z milosti nedal odpad. 20%

Nelítostný souboj (1995)

Banda drsných lupičů přepadne ozbrojenou dodávku, kde ukradnou cenné papíry jistého bohatého obchodníka, kterého chcou vydírat. Bohužel u toho zabijí tři policisty a to neujde pozornosti detektiva Hanna (Al Pacina), který chce bandu dostat za každou cenu za mříže. Skupina vychytralých zločinců má mezitím přichystaný další dokonalý plán...Excelentní akční drama s excelentním scénářem a s ještě lepším De Nirem a Pacinem. Tady je těch 160 minut opravdu málo. 95%

(Ne)matky (2019)

Tři matky z předměstí se na Den matek rozhodnou, že navštíví své syny na Mannhatanu. Jeden je gay, druhý úspěšný redaktor pánského časopisu a třetí zase stále truchlí po zkrachovalém vztahu. Jejich matky se rozhodnou, že jim jejich životy pořádně nabourají. Následují výčitky, hádky, omluvy atd. Příběh je sice předvídatelný a kromě komedie bych do žánru zařadil i romantiku, ale hezky se na to dívá, herci jsou neokoukaní a nakonec jako ve správné pohádce vše dobře dopadne. Patriciu Arquette už bych tady ani nepoznal, naopak Angela Bassett je stále v plné formě. No a Heidi Gardner je prostě nádherná. Za mě tady malinko podhodnocený film. 65%

Není co ztratit (1997)

Nick Beam (Tim Robbins) je úspěšný muž, kterému se změní život ve chvíli, kdy příjde předčasně domů z práce a uvidí svou manželku s milencem. Po této nepříjemné situaci nasedne do auta a bezmyšlenkovitě ujíždí neznámo kam. Osudné se mu stane zastavení na semaforu v té nejhorší městské čtvrti. Do auta mu nasedne muž se zbraní v ruce, který jej chce oloupit. Nick ale nemá zrovna náladu řešit takéto věci, dupne na plyn a ujíždí i se svým únoscem daleko za hranice města. Postupem času se ale s ukecaným Terrencem (Martin Lawrence) spřátelí a tak spolu dostanou nápad. Vkradou se do sídla Nickovi firmy a okradou jeho šéfa o velkou sumu peněz, které má v trezoru...Dvojice Robbins-Lawrence funguje dobře, film pěkně osejpá, má dobré hlášky i fóry a i když je příběh až moc jednoduchý, je to celé postavené na dobrých základech. Takže solidní práce. 60%

Není úniku (1993)

Sam Gillen (JCVD) je trestanec, který je spolu s dalšími spoluvězni transportován do věznice. Při cestě je osvobozen svým kamarádem, který za to ovšem zaplatí životem. Sam se pak dlouhou dobu ukrývá v lesích poblíž venkovských farem. Zde se seznámí se dvěma dětmi a jejich matkou Clydií (Rosanna Arquette), která dovolí Samovi přespávat ve stodole. V době kdy se chystá Sam odjet na opraveném motocyklu, přepadne farmu banda ozbrojených mužů, kteří chtějí donutit Clydiinu rodinu prodat a opustit pozemek. Sam se tak musí rozhodnout zda unikne před spravedlností nebo pomůže novým přátelům...Van Damme zvolnil a i když film není taková karate pecka, na jaké jsme u JCVD zvyklí, tak tento snímek není rozhodně zase tak špatný. Je hlavně realistický, hlavní hrdina si nehraje na nesmrtelného bijce a i když je příběh jednoduchý jak facka, celkem slušně to odsejpá. Další Van Dammovky už tak zábavné nejsou. 50%

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Ti nejlepší bojovníci mezi kriminálníky jsou vybráni na turnaj, kde si vítěz zajistí svobodu. Na turnaj míří i Rus Uri Boyka (Scott Adkins), který i přes své zranění míří na nejvyšší metu...Vězeňská mlátička se spoustou svalovců bez mozku, která nevyprodukuje jedinou kloudnou hlášku. Zato soubojů je dostatek, ale taky se vám zdálo, že jim tvůrci trochu přidali na rychlosti??? Pokud máte chuť na jednoduchý děj se spoustou bitek, je tento film to pravé ořechové. Ale stejně nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení. 60%

(Ne)přátelé (2018)

Obchod mezi drogovými gangy je narušen střelbou a dva členové gangu umírají. Třetí, který jen tak tak unikne smrti se nyní pomocí přítele z protidrogového oddělení snaží najít viníky, kteří zavraždili jeho kamarády a ukradli tašku s drogami...Francouzsko-belgické kriminálky jsou většinou drsné ale tady na to tvůrci poněkud zapomněli a udělali chybu. Příběh by mohli právě drsné nekompromisní scény nastartovat. Tak zůstalo jen u nepříliš zajímavých zmatečných postav a celkově je to takové nemastné neslané. Ani jsem nevěděl jestli mám hlavnímu hrdinovi fandit, bylo mi to tak nějak jedno. Úplně špatné to není ale chyběla tomu prostě ta syrovost. Ty tři přestřelky to nemůžou zachránit. 45%

Nepřemožitelný shaolin (1978)

Tři mistři ze Severního Shaolinu se utkávají s mistry z Jižního Shaolinu a vítěz má učit vojáky Mandžuyi své umění. Severní Shaolin vyhraje,ale generál Mandžuyi tajně tři bojovníky Jižního Shaolinu usmrtí. Jih žádá pomstu a tvrdě trénuje aby Sever porazil. netuší ovšem, že za vším stojí Generál....Opět stupidní děj,ale bojové scény skvělé,navíc výborná melodie a dobrý záporák (Wang Lung Wei) i když toho se ve filmu moc nenabažíme. Ale dobrá oddychovka s překvapivým koncem.60%