Mafiáni (1990)

Henry Hill (Ray Liotta) toužil být gangsterem už jako mladý kluk. Začínal dělat pro mafiány malé laskavosti a drobné kšeftíky, až se mezi ně dostal. Nyní má spoustu vlivných přátel, peníze, moc a krásnou ženu, která se bojí, že Henryho jednoho dne zavřou. Jakmile se o celou mafii skutečně začne zajímat policie, Henry si musí zvolit mezi svobodou nebo vězením, rodinou nebo přáteli...No nebýt Joa Pesciho asi by mě to zas tolik nebavilo. Ale filmy o mafiánech mám hodně rád a v tomto případě opravdu nelze dát menší hodnocení. 75%

Gauneři (1992)

Parta chlápků, kteří se vzájemně neznají je najata mafiánským bossem na speciální kšeft. Mají ukrást diamanty obrovské hodnoty. Při práci se však něco zvrtne a po přestřelce zůstává hromada mrtvých. To si někdo odskáče. Je třeba najít krysu... Přesně jak se na Tarantina sluší. Výborný děj, perfektně zahrané postavy a postarší hudba. Jenže Pulp Fiction nasadilo laťku hodně vysoko. Ale i tak super. 75%

Vrah ve mně (2010)

Lou Ford (Casey Affleck) je oblíbený šerif v malém texaském městě. Pod slupkou sympatického mladíka skrývá tvář nemilosrdného vraha...Tak to byla velká slabota. Pořád jsem čekal co se bude dít a ono se toho ani moc nestalo. Plusem můžou být sympatické herečky a větší množství erotických scén. Kde jinde uvidíte zadek Jessicy Alby? Hihi. 35%

Ochránce spravedlnosti (1985)

Billy Wong (Jackie Chan) je policista v New Yorku, který příjde při přestřelce o parťáka. Následně je supspendován na pochůzkáře. Při jedné společenské akci je unesena dcera jistého podnikatele. Stopy vedou do Hong Kongu kam se Billy vydává i s novým partnerem... Docela dobrý příběh, přestřelek taky dost, navíc mi to ani nepřišlo tak přehnané jak sem očekával a co bylo úplně nejlepší je to, že se Jackie vyvaroval komediálním výstupům. Mě to bavilo. 65%

Černý přízrak (1986)

Na silnici nedaleko malého města vládne silníční gang, který přepadává osamělé vozidla. Tento gang však brzy narazí na těžkou překážku v podobě speciálního černého vozidla s tajemným jezdcem, který zřejmě není z naší planety...Typické béčko 80. let, které kdysi kolovalo na VHS-kách. Sympatický hrdina, pěkné auta, ještě pěknější holky a dobrá muzika. Krásné retro. 60%

Surfaři (2007)

Zach (Trevor Wright) je mladý teenager, který rád surfuje a kreslí. Stará se o svého synovce a procuje ve fast foodu. Období kdy se rozejde se svou přítelkyní mu zpříjemní kamarádův bratr Shaun (Brad Rowe) do kterého se Zach zamiluje... Romantický film o dvou gayích. Víc bych to asi nerozebíral. Nejlepší je na tom asi hudba. 30%

Byl jednou jeden polda (1995)

Major Maisner (Ladislav Potměšil) je šéfem policejní školy, do které nastupují nováčci. Má za úkol vypátrat mezi nimi špióna FBI, který je tam nasazen. Maisner praktikuje tzv. školu hrou, která je spojena se spoustou vtipů a bláznivých scén...Mám rád tuto třídilnou sérii. Je to pohodový relax u kterého se i pobavím. Navíc kuře má jedenáct prstů. 60%

Řím (2005) (seriál)

1.SÉRIE - Po několika letech válčení se do starověkého Říma ovládaného senátem vrací slavný Julius Ceasar (Ciarán Hinds) se svou legií. Ke své rodině se konečně vrací voják Lucius Vorenus (Kevin McKidd), kterého měla rodina za mrtvého. Spolu se svým novým přítel legionářem Titem Pullo (Ray Stevenson) ale nadále stojí při Ceasarovi, kterého se chystá senát zavraždit. 12 dílů. 95% 2.SÉRIE - Po smrti Julia Ceasara se k moci dostává mladý Octavian (Max Pirkis), kterého Ceasar určil ve své závěti jako svého syna. Octavian se musí ale o vládu nad Římem dělit s Markem Antonyem (James Purefoy) se kterým se vzájemně nenávidí. Vše schyluje k závěrečné bitvě, která nastolí v Římě tolik očekávaný mír. U všeho nemůže chybět dvojice hrdinů Lucius a Pullo. 10 dílů 85%... Nečekaně vyníkající zpracování televize HBO o Římu plného morbidního násilí, lsti, intrik, vášně, lásky, krásný žen,udatných válečníků, mocných vládců a také otroků a jejich pánů. V seriálu, který má pouze 22 dílů se vystřídá velké množství postav, které si divák zamiluje. I já měl své favority, které jsem nespočet večerů miloval i nenáviděl. Ale takový už je starodávný Řím. 90%

Prokletý klub (2009)

Trenér druholigového anglického týmu Darby County, Brian Clough (Michael Sheen) prožívá spolu se svým kamarádem a asistentem Peter Taylorem (Timothy Spall) splněný sen v podání postupu do první ligy a záhy také spanilou jízdu až k anglickému titulu. Po nevídaném úspěchu se slavný klub Leeds United rozhodne angažovat právě Briana, který tak přichází do týmu, který byl pro něj vždy největším rivalem...Pravdivé podání o malém fotbalovém klubu, který se dostal mezi absolutní špičku, mě potěšilo. Dost dobře a příjemně se na to koukalo a trenér Clough se stal na hodinu a půl mým nejoblíbenějším fotbalovým koučem. 65%

Bratři (2009)

Sam Cahill (Tobey Mahuire) je sestřelen a zároveň zajat na misi v Afghánistánu. Celá jeho rodina a okolí ho má za mrtvého. Jeho bratr Tommy (Jake Gyllenhaal), který nedávno vyšel z vězení se postupem času dost sblíží s jeho rodinou i manželkou. Velký šok všechny čeká když rodina zjistí, že je Sam naživu a že se brzy vrátí domů...Zajímavé rodinné drama, se spoustou silných ale odfláknutých momentů, což mi dost vadilo a dost ubralo na mém hodnocení. 55%