Shawn Mendes: In Wonder (2020)

Tohle bylo úžasný. Na podobné dokumenty normálně nekoukám, ale tohle jsem prostě musela vidět. Celý dokument je skvěle zpracovaný. Jen bych události uspořádala víc chronologicky. Občas to působilo trochu zmateně. Jinak je to prostě srdcovka hodně zaměřená na emoce. Bylo zajímavé vidět hudební svět pohledem Shawna a vidět celé působení hudebního světa na psychiku. Bylo to opravdu zajímavé.

Nepřítel (2013)

Ani po dvou zhlédnutích vlastně nevím, jak film ohodnotit. Když jsem ho viděla poprvé, netušila jsem, co na to říct. Atmosféra je neskutečná a nic podobného jsem v jiném filmu nezažila. No ale film jsem moc nepochopila a konec už vůbec ne. Když jsem film viděla znovu, atmosféra už mi nepřišla tak skvělá, ale všimla jsem si pár věcí, kterých napoprvé ne. No ale pořád tam nevidím všechno, co bych asi měla. Po pravdě já úplně nesnáším filmy, které nechápu. Tenhle mě ale dost nutí přemýšlet a vážně chci vědět všechno. Za pár týdnů na něj kouknu znovu a snad mi bude vše jasné. Jinak Jake je prostě skvělý. Zatím dávám 3* ale uvidíme po dalším zhlednutí.

Bojovník (2015)

Tento film byl mnohem větší zážitek něž jsem čekala. Filmy ze sportovního prostředí nemusím, ale tohle je vážně síla. Přišlo mi, že příběh byl tak trošku poskládaný z jiných filmů, ale jako celek byl skvělý. A pokud si tady přečtete obsah, tak víte skoro vše, ale ten film v sobě prostě něco má. Nenudila jsem se (i když teda o pár minut by se film zkrátit dal). Film dost míří na emoce, těch tady bylo vážně dost a netušila bych, že mě podobný film tak dostane. Myslím, že obsazení je velké plus a je dobře, že to nakonec takhle dopadlo. Gyllenhaal jako boxer nemá chybu, i když teda celý film působí, jakoby byl na drogách. I když je jasné, jak závěrečný souboj dopadne, tak to prostě bylo skvělý.

Zaklínač (2019) (seriál)

Po zhlédnutí třetí série musím říct, že každá další série je o něco horší. První série byla pecka od začátku do konce. U dalších dvou sérií jsou dobré první a poslední díly a prostředek tak nějak pokulhává. Strašně časti jsem se ztrácela ve jménech a lidech, ale s tím jsem ostatně měla problém i v knížce. Fantasy věci většinou prostě nedávám, ale na tihle se dá i z mého pohledu koukat. Henry Cavill je neskutečným tahákem celého seriálu a s jeho odchodem pro mě skončil celý seriál. Další série už ani neplánuju sledovat, protože by mi zkazily dojem i z těch předešlých. Celkově jsem po první sérii očekávala, že celý seriál bude vážně super, nějak se to ale nekoná. I tak mi přijde, že by seriál měl mít (alespoň teď) o něco lepší hodnocení než má. Bohužel myslím, že výměna zaklínače celý seriál nadobro pohřbí.

Hanebný pancharti (2009)

Tento film jsem měla na seznamu hodně dlouho a nakonec lituju, že jsem se na něj vůbec podívala. Za mě rozhodně ne a film byl pro mě utrpením a to hlavně poslední část. Už od začátku se film strašně táhl a nic se nedělo. Podle názvu bych čekala, že se bude více věnovat samotné skupině Parchantů ale budiž. Přes tu nudu bych se nějak dokázala přenést, ale přes celou pointu filmu a závěr ne. Tohle pojetí války je prostě děsné. Na konec jsem jen zírala a říkala si, jak si tohle někdo může dovolit. Asi bude chyba na mojí straně, protože film má výborné hodnocení, což já prostě nechápu. Pro mě to byly ztracené dvě a půl hodiny času.

Temné lesy (2020) (seriál)

Myslím, že tohle je první polský seriál, který jsem kdy viděla. Nebo si aspoň ostatní nevybavuji. Musím říct, že jsem čekala víc. Podle popisu seriál vypadal zajímavě, i když už jsem filmy a seriály s podobným tématem viděla. Jenže celý příběh je takoví nijaký. Děj je dost táhlý a nic moc se po celou dobu neděje. Stačily by tak tři díly. Konec je asi zajímavý, i když trochu ohraný, ale události v průběhu seriálu jsou dost předvídatelné. Naopak prolínání minulosti s přítomností je zajímavé a pohled jak na dospělé lidi, tak i na jejich dětství je skvělé. Jako kulisa je seriál dobrý, i když vám něco uteče, tak jste pořád v obraze.

Zmizení (2013)

Opět jeden skvělý film. Celý příběh filmu je velice zajímavý a děj je po celou dobu napínavý. Celou dobu jsem čekala, jak to s holčičkami dopadne a co se jim stalo. Musím říct, že z počátku mě docela děsila délka filmu. Ale nakonec vše ubíhalo velice rychle, což mě mile překvapilo. Jasně že bez pár věcí bych se obešla, ale i tak všechno skvěle ubíhá. Herci jsou skvělí. Celý film má dost ponurou atmosféru a perfektně to k němu sedí. Je jedině dobře, že roli detektiva nakonec dostal Jake Gyllenhaal. Ten jeho tik.... něco tak rozkošného. No a jako detektiv byl prostě úžasný. Pár chyb film má, ale i tak patří mezi ty nejlepší.

TY (2018) (seriál)

O tomto seriálu jsem toho slyšela tolik, že jsem se na něj musela taky podívat. Téma je docela originální, ale pořád mám pocit, že už jsem někde něco podobného viděla. Myslím že to byl film, ale netuším jaký. Seriál je fajn, ale čekala jsem ještě o maličko víc. Joe je velice charismatický, roztomilý a dost naivní psychopat. Paradoxně s jeho postavou nemám žádný problém. Problém mám s Back. Trochu nesympatická a dost sebestředná. Nechápu, co na ní Joe vidí a stejně tak na Candice. Opět další seriál, kde se vyskytují vnitřní monology postav. Musím říct, že tento prvek bývá pro seriál velkým plusem. Polovina první série je úžasná. Seriál mě hned chytil a musela jsem sledovat pořád dál. Jenže v polovině první série se něco změnilo a už mě to tolik nebavilo. Některé části byly dost předvídatelné a některé dost zbytečné. Přijde mi, že Joeovi všechno vychází až moc snadno. Jako při sledování není zrovna nenápadný a ta krabice s knihami.... taky moc jednoduché. Po konci první řady jsem nechápala, jak chtějí udělat řadu druhou, aby byla smysluplná a navazovala. Nakonec musím přiznat, že se jim to docela povedlo. Ve druhé sérii to mám opačně, než v té první. První polovina je slabší a druhá naopak lepší. Love je kupodivu docela sympatická. Některé věci působí trochu ochraně a jsou stejné jako v předešlé řadě. A Joe to má opět docela jednoduché. Závěr druhé série je vážně něco. Jsem zvědavá na třetí sérii, ale docela se bojím, že to bude trochu moc a pořád to samé. Uvidíme.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Tento seriál je skvost mezi ostatním českým seriálovým odpadem. Netvrdím, že seriál je úplně bez chyby a že v něm není něco navíc. Rozhodně ale patří ke špičce českých seriálů a je lepší než 99% jiných českých seriálů. Protože přiznejme si, že seriály vznikající u nás jsou většinou děsné slátaniny a s prominutím sračky. Proto je úžasné, když vznikne něco úplně jiného, koukatelného a co nemá 3000 dílů. David Švehlík je v roli Adama Klose, jakožto introvertního, melancholického, nešťastného a paradoxně nerozhodného soudce úžasný. Myslím, že byl skvělou volbou. Seriál je ozvláštněn Adamovými myšlenkami. Ty jsou zajímavé, občas dost složité, ale některé jeho myšlenkové komentáře k případům jsou vtipné. To celý, poměrně ponurý seriál odlehčí. Případy jsou zajímavé. Osobně soudnímu prostředí moc nerozumím, takže tam chyby prostě nevidím i když tam asi jsou. To je mi ale fuk. První série mi přijde o něco lepší. Je více zaměřená na život soudce, jeho myšlenky a pocity. Případy se zabývá o něco méně. Je vidět pouze to, co se děje v soudní síni. S čím mám problém je dosti nesympatická Laura. Pořád jen Laura, Laura a opět Laura. I když je pravda, že její důležitost v příběhu je asi velká. Konec první série je dost otevřený a některé věci nejsou vyřešené ani ve řadě druhé. Druhá série je naopak více zaměřená na případy. Ukazuje nejen to, co děje v soudní síni ale i to, co se opravdu stalo a tím pádem jestli rozhodnutí opravdu odpovídá skutečnostem. Případy jsou zajímavější. Na život Klose je zaměřená méně a věnuje je hodně lidem v jeho okolí. Pár postav je dost otravných. I přes pár nedostatků je to jeden z nejlepších českých seriálů.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

S ohledem na recenze a hodnocení ostatních jsem čekala, že film bude horší, než nakonec byl. I když návrat po dvaceti letech nedopadl nejlépe, tak to mohlo být horší. Příběh je pořád dost podobný, jako už ve třech předešlých filmech. Zdá se mi, že v tomto filmu bylo méně potvůrek, než v předchozích dílech. Původně jsem si myslela, že udělat ženu jednou z hlavních agentek není úplně nejlepší nápad, nakonec to ale bylo prakticky jedno. Tessa Thompson byla fajn, ale nebylo na ní nic zajímavého a byla taková obyčejná. Chris Hemsworth je tady jen hezounká tvářička s ujetými nápady a lehce připitomělým úsměvem. A to je škoda. Ostatní herci byli také dost nevýrazní. Pár hlášek ve filmu bylo super, ale jinak dialogy nic moc. Děj je opravdu hodně jednoduchý a moc se toho neděje. I přes to film docela ubíhal a ani to nebyla nuda. Prostě film u kterého se nemusí přemýšlet a jako kulisa bude úplně ideální.