Ant-Man (2015)

Marvel má opravdu skvěl filmy a ani Ant-man není výjimkou. Jediné filmy které od Marvelu moc nemusím jsou strážci galaxie, ale jinak všechny filmy zbožňuju. Příběh Ant-mana je super a celý film mě moc bavil. Nebyly v něm žádné zbytečné scény a nebylo to zbytečně natahované. Ve filmu je i docela dost vtipných scén, takže jsem se nenudila. Paul Rudd se do role opravdu hodí a jsem ráda, že právě on hraje Ant-mana. Opravdu velice dobrý film.

Sedm let v Tibetu (1997)

Opravdu docela zajímavý film. Je a točený v zajímavém prostředí a hudba je taky dobrá. Brad Pitt je skvělý a v roli se mi moc líbí. Přijde mi, že film je o něco delší než je potřeba. Občas se toho v něm moc nedělo. Celkově ale film hodnotím dobře.

Krvavý diamant (2006)

Film je natočený na velice zajímavé a vážné téma. Trochu problém vidím v tom, že film je možná až moc dlouhý, jinak mu ale nemám co vytknout. Leonardo DiCaprio nezklamal a opět byl úžasný. Velice mě překvapil Djimon Hounsou, který svou roli zahrál skvěle a jeho postava je velice založená na citech. Ve filmu je pohled na to, co jsou lidé schopni udělat. Je také hodně zaměřen na lásku a na změnu charakteru osobnosti. Takovéto filmy mám obecně docela dost ráda a i tenhle mě nakonec dojal. Tohle je ten typ filmu který je opravdu skvělý, ale v nejbližší době se něj znovu nepodívám. Až kromě toho, že by se dal film o něco zkrátit mi na něm opravdu nic nevadí a jsem ráda, že jsem se na něj konečně podívala.

High Rise (2015)

První půl hodina filmu mi přišla celkem nudná. Naopak rozmezí mezi první půl hodinou a asi čtvrt hodinou do konce filmu mi přijde skvělé. Je to zajímavý pohled na to, co všechno jsou lidé schopni udělat. Pár scén je opravdu docela zbytečných, ale jako celek to působí celkem dobře. Středu filmu bych dala klidně pět hvězdiček, ale problém vidím v začátku a konci. Ze začátku má film docela pomalý rozjezd. Konec mi zase přijde ukončený moc rychle a trochu nesmyslně. Posledních pět minut je strašných. V postavách jsem se občas trochu ztrácela, ale to je spíš moje chyba. Ve vztazích Roberta Lainga se moc nevyznám do teď. Tom Hiddleston byl skvělý a role mu docela sedla. Sice už jsem ho viděla i v lepších rolích, ale to je jedno. Celkově bych film ohodnotila asi nějak takhle: začátek 3*, střed 5*, konec 1*. Původně jsem film ohodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem to změnila na lepší tři. V porovnání s ostatními filmy, kterým jsem ty čtyři hvězdička dala, tak tenhle opravdu trochu zaostává.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Na třetí díl jsem se opravdu těšila a nakonec se mi i docela líbil. Některé hlášky opravdu nemají chybu. První díl se mi líbil ze všech nejvíc a druhý zase ze všech nejmíň, takže tento třetí díl je v takovém středu. Herci jsou super a všichni jsou správně praštění. Není to nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, ale viděla jsem spousta a spousty filmů horších. Rozhodně se na všechny tři díly ráda někady podívám znovu.

Sněhurka a lovec (2012)

Krásná pohádka. Tahle verze mi dokonce přijde lepší než ta klasická. Temné a pochmurné prostředí je udělané fantasticky a les je opravdu tajemný. Celý film je možná o něco delší než je potřeba. Obsazení je opravdu skvělé. Podle mého je královna hezčí než Sněhurka. Nemyslím si, že by Kristen Stewart byla ošklivá, naopak myslím si, že je moc hezká (nebo alespoň byla) ale Charlize Theron vypadá ještě o něco lépe. Taky si myslím, že lovec je hezčí než princ. Chris Hemsworth se do role lovce skvěle hodí a ta jeho slza mě naprosto dostala. Sam Claflin se mi v roli prince nelíbí. Je takový nevýrazný a nijaký. Ve filmu je pár chyb. Některé scény jsou zbytečné a prodlužované. Nakonec ale film hodnotím velice pozitivně. Jen ten konec bych trochu změnila.

Forrest Gump (1994)

Úplně nevím, jaký mám na film Forrest Gump názor. První tři čtvrtě hodinu mě film moc nebavil, ale potom trochu rozjel. Tom Hanks je skvělý herec a do téhle role se opravdu hodí. Spolu s Trosečníkem je to jeho nejlepší herecký výkon. Robin Wright je asi dobrá herečka, ale v tomhle filmu mám s její postavou veliký problém. Myslím si, že celý život Forrestovi jen ubližovala a ty její věčné rozmary mi docela vadily. Gary Sinise mě velice mile překvapil a roli kapitána Dana zahrál skvěle. Způsob natočení filmu je dobrý a hudba je super. Problém který s filmem mám je ten, že příběh je možná až moc krásný a to mu trochu ubírá na realističnosti. Myslela jsem si, že tenhle film přečkám bez brečení, ale nakonec jsem to přeci jenom nevydržela. Do skupin mých deseti nejoblíbenějších filmů ho ale bohužel zařadit nemůžu. Čekala jsem toho trochu víc a viděla i pár mnohem lepších filmů.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Oproti prvnímu dílu je pro mě Avengers: Age of Ultron trochu zklamáním. Samozřejmě, že je to taky dobrý film, ale není skvělý. Celou dobu se ve filmu něco děje, ale zároveň mám pocit, že se v něm skoro nic neděje. Vím, že to nedává smysl. Za celou dobu jsem postřehla asi pět opravdu důležitých momentů. Hodně scén slouží pouze k prodloužení filmu. Celkově jsem se asi ani nenudila, ale občas jsem k tomu neměla daleko. Druhý díl Avengers je mnohem víc propracovaný digitálně. Všechno je vytvořené ohromně realisticky a je to prostě neskutečné. Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Mark Ruffalo a Scarlett Johannson jsou skvělý herci a s žádnou z těchto postav nemám sebemenší problém. Velice se mi líbila i Elizabeth Olsen a Cobie Smulders. Filmu bych dala asi 70% a ke čtyřem hvězdičkám jsem se přiklonila díky skvělému konci.

Noční recepční (2016) (seriál)

Noční manažer se zařadil do mého žebříčku top tří seriálů. Tenhle seriál je dokonalý. Nemám mu vůbec co vytknout. Na jednu stranu jsem ráda, že má seriál pouze šest epizod, protože nemám moc ráda seriály, které mají třeba 200 epizod. Na druhou stranu bych tomuhle seriálu klidně pár epizod přidala, protože je mi líto, že jsem ho už dokoukala. Děj je velice plynulý a celou dobu se něco děje, takže nuda rozhodně nehrozí. Jasně, každá epizoda by se dala klidně o pár scén zkrátit, ale když seriál hodnotím jako celek, tak každá scéna má určitý význam. První díl má sice trochu pomalejší rozjezd, ale potom už to celé ubíhá velice rychle. Jsem ráda, že se celou dobu někdo jenom nestřílí a nezabíjí, jako to je v jiných špionážních filmech nebo seriálech. Tom Hiddleston je skvělý herec a svoji roli zahrál výborně. Do role tajného agenta se mi velice hodí a navíc vypadá skvěle jak v plavkách tak i v obleku a ten jeho roztomilý úsměv je prostě dokonalý. Seriál jsem začala sledovat také kvůli němu a rozhodně toho nelituji. Myslím, že si ho dokážu v roli Jamese Bonda představit. Hugh Laurie mi jako herec moc sympatický není, ale právě tahle role se mi k němu hodí. Elizabeth Debicki je moc krásná a talentovaná herečka, která se mi líbila už ve filmu Velký Gatsby. Tady jenom potvrdila, jak skvělá je a že umí zahrát úplně vše. Nikdo z herců mi nevadil a všichni měli v seriálu nějaký význam. Vhodně komentářích jsem četla, že se spoustě lidem nelíbí konec. Mě se líbí, i když je možná trochu moc jednoduchý. Ráda se někdy na seriál Noční recepční podívám znovu, protože mě vážně úplně uchvátil. Celkově bych mu dala 95%.

Avengers (2012)

Dřív jsem tenhle typ filmů neměla ráda, ale teď se mi naopak velice líbí. Obsazení je naprosto báječné. Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston a Mark Ruffalo patří mezi moje nejoblíbenější herce, takže z obsazení jsem opravdu velmi nadšená. Film Avengers jsem viděla už asi před třemi lety, ale až teď jsem si na něj udělala pořádný názor. Film ubíhá rychle a na to že má skoro dvě a půl hodiny tak se v něm pořád něco děje a ani chvilku jsem se nenudila. Vizuální efekty jsou dokonalé a nejde jim vůbec co vytknout. Pár hlášek ve filmu je i velice vtipných, takže jsem se i zasmála. Avengers hodnotím jako nejlepší film o superhrdinech.