Dánská dívka (2015)

Za mě tenhle film určitě ano. Je sice zvláštní, ale svým způsobem opravdu hezký. Ale určitě není pro každého. Příběh je zajímavý a děj hezky plynulí. Vůbec jsem se během filmu nenudila, ale naopak velice rychle ubíhal. Určitě není jednoduché prožívat takovou věc dnes a natož v 20. letech minulého století. Popravdě jsem moc nerozuměla Gerdě, ale to určitě nepovažuji za chybu. Eddie je hrozně dobrý herec. Do téhle role se moc hodí. Ne, že by ve skutečnosti vypadal jako žena, ale je takový …. no vždycky vypadá hrozně nesměle, nerozhodně a pořád vypadá jak kluk. Právě proto ho mám ráda. Alicia mě taky mile překvapila. Je moc hezká a navíc moc dobrá herečka. Pro mě byl film Dánská dívka opravdu zážitek.

Jan Palach (2018)

Za mě určitě ano. Takovýto typ filmů mám ráda a opět jsem byla velice mile překvapená. Pochopit život Jana Palacha je důležité a hlavně je důležité ocenit to, co udělal. Pouze málo lidí by mělo na něco takového odvahu. Film je podle mě realistický a hodně založený na emocích. Viktor Zavadil byl prostě skvělí a role mu hezky sedla. Četla jsem komentář od jedné slečny, která si stěžovala na to, že věděla, jak to dopadne a nebyla překvapená. Proberte se. Co byste čekali od životopisného filmu? Podle mého názoru Češi natáčejí skvělé historické a váleční filmy. Například filmy Anthropoid, Lidice, Balada o pilotovi a Poslední vlak jsou jedny z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla. Oproti tomu většinou takové ty rodinné filmy a komedie bývají propadáky. Opravdu si myslím, že Češi by se měli válečných a historických filmů držet filmů a soustředit se na ně.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Pro mě celkem milé překvapení. Příběh je sice jednoduchý, ale dobrý. Vizuální stránka filmu je skvělá a nasmála jsem se. Ryan Reynolds je podle mě dobrý herec a poslední dobou jsem si ho oblíbila. Rozhodně to není film pro náročného diváka, ale pro mě to byl odpočinek a příjemná změna.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tenhle film je prostě pecka. To, co Tom Cruise předvedl, je neskutečné. V jeho věku si troufne na to, co by se ani lidé o polovinu mladší neodvážili udělat. To, že nepoužívá kaskadéry je určitě velkým plusem celé série Mission Impossible. Akce je zde opravdu hodě a určitě stojí za to. Na to, jak je film dlouhý, tak má docela jednoduchý příběh a vlastně se dá už dopředu trochu odhadnout, jak to celé skončí. Mě to ale nevadilo a byla to pro mě oddechovka. Poslední dobou hodně koukám na jiný typ filmů a toto pro mě byla opravdu příjemná změna. Rebecca Ferguson, Simon Pegg a Ving Rhames jsou prostě skvělí. Samozřejmě že nesmí chybět ani trocha té romantiky, ale to patří do všech filmů a tady jí není mnoho. Konec filmu je podle mě vymyšlený dobře a vlastně jsem ani jiný nečekala. Všechny filmy s Ethanem Huntem jsou podle mého názoru jedny z nejlepších akčních filmů vůbec.

Pearl Harbor (2001)

Na tento film mám docela zvláštní názor a ještě pořád jsem si v něm neudělala úplně jasno. Váleční filmy mám ráda a už jsem jich viděla vcelku dost, ale tenhle se od ostatních docela liší a to milostným příběhem. Milostný příběh tady zastiňuje hlavní zápletku filmu, kterou je útok na Pearl Harbor. Možná že bych to ani válečným filmem nenazývala. Tři hodiny je hodně dlouhá doba a některé scény jsou opravdu trochu zbytečné. Ben Affleck a Josh Hartnett jsou sice hezcí, ale žádný závratný herecký výkon nepředvedli. Bojové a akční scény jsou na dobré úrovni a alespoň při nich jsem měla pocit, že se jedná o válečný film. I přes tolik chyb jsem se rozhodla filmu dát 4* a to jsem se chvíli rozhodovala i nad pěti. Nevím proč, ale jistým způsobem se mi to líbilo a někdy v budoucnu bych se na Pearl Harbor klidně podívala znovu.

Sněhulák (2017)

Asi před půl rokem jsem začala číst knížku a dostala jsem se asi na stranu 250, ale potom jsem to vzdala, protože jsem se strašně ztrácela a doposud jsem knihu nedočetla. Řekla jsem si, že už ji stejně dočítat nebudu a proto jsem se rozhodla podívat na film. Film mi přišel oproti knize strašně zjednodušený. Podle mě vynechali důležité věci ,ale zbytečností je v něm plno. Děj je takový nezajímavý a celou dobu se toho ve filmu moc nestalo. Herci jsou takoví průměrní a nevýrazní. Znovu už film vidět nepotřebuji. Určitě jsou i horší detektivky, ale rozhodně jich znám taky plno lepších.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Na české poměry je Balada o pilotovi opravdu zdařilý film. Dobře popsaná doba a prostředí. Děj je krásně plynulý a celý film hezky ubíhá. Až po jeho skončení jsem si uvědomila, že se toho v něm za celou dobu až tolik nestalo. Hlavní půvab tohoto filmu je asi ve vylíčení doby a v krásném prostředí a pasujících kostýmech. No a David Švehlík... podle mě jeden z nejlepších a zároveň nejhezčích českých herců. Do role se skvěle hodí a rozhodně udělali dobře, že ho vybrali. Ostatní herci jsou taky výborní a celý film na mě působil skvělým dojmem.

Pád (2013) (seriál)

Tenhle seriál je naprosto fantastický. Z počátku jsem se troch u bála, aby to nebyla nuda, protože se už od začátku ví, kdo je vrah. Nuda to rozhodně nebyla. Celou dobu jsem čekala na to, koho dalšího vrah zabije a jestli ho vůbec chytí. Možná, že to bylo ještě o něco zajímavější než čekat na to, kdo je vrah. Tenhle seriál je neobvyklí i tím, že i když má více sérií, tak se stále vyšetřuje jen jeden případ. Je totiž velice zaměřený na city a na myšlení jednotlivých postav. Podle mě je to příjemná změna a rozhodně nelituji toho, že jsem 17 hodin strávila s tímto seriálem. Prostředí je hezké a ponurá atmosféra dodává seriálu na temnosti a realističnosti. Vlastně celá atmosféra je jistým způsobem znepokojivá. Já osobně občas mívám problém s hlavní ženskou postavou, ale tady se kupodivu tak nestalo. Gillian Anderson je krásná a talentovaná herečka. Postavu Stelly Gibsonové zahrála dobře a nic mi na ní nevadilo. No a teď k Jamiemu Dornanovi, nad jehož hereckým výkonem jsem žasla. Podle mě je to zatím jeho nejlepší herecký výkon. Poprvé jsem ho viděla ve filmu Anthropoid, ve kterém byl podle mě úžasný. Potom jsem se dostala k Padesáti odstínům, kde byl taky dobrý, ale úplně si mě nezískal. V seriálu Pád je ale naprosto dokonalý. Vidím jistou podobu postavy Paula Spectora a postavy Christiana Greye, kterou Jamie ztvárnil v trilogii Padesát odstínů. Postava Paula Spectora je ale mnohem více propracovaná a je podle mě i lépe zahraná. Dřív by mě nikdy nenapadlo, Že Jamiemu Dornanovi takhle skvěle sedne role sériového vraha. Možná že právě v tom, že nevypadá jako sériový vrah je to kouzlo. Při každé možné i nemožné chvíli si sundá alespoň to tričko, takže polovinu seriálu hraje bez něj, ale s tím já jsem docela spokojená. Ze samotné postavy Paula Spectora mám docela smíšené pocity. Ve většině dílů ho mám jistým způsobem ráda a je mi ho docela líto, protože to co si prožil v dětství muselo být hrozné. Potom byly asi dva nebo tři díly, ve kterých jsem ho nemohla vystát. Tahle komplikovanost postavy a její psychologické vykreslení je velkým pozitivem seriálu The fall. Dalším velkým plusem seriálu je to, že je natočený ze dvou pohledů. Jeden pohled je na policii a na to, jak vyšetřuje celý případ. Druhý pohled je na postavu sériového vraha, který ukazuje to, jak si svoje oběti vybírá a jak se chová během vraždy i během normálního dne. Už první díl si mě naprosto získal a hned po jeho skončení jsem si musela pustit další. Celá první série nemá chybu a je prostě skvělá. Nevšimla jsem si, že by se druhá nebo třetí série oproti té první nějak zhoršila. Seriál je celý natočený na jedné dokonalé a skvělé úrovni. Možná jenom konec jsem si představovala trochu jiný. Věci kolem Paula Spectora jsou sice celkem dořešené ale není tam vůbec to, jak to dopadlo s jeho ženou nebo s Katie. I přes to je pro mě Pád jeden z nejlepších seriálů, jaký jsem kdy viděla.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Můj milovaný čtvrtý díl, který zatím žádný jiný nepřekonal. Tohle prostě vážně nemá chybu. Celý děj filmu je zajímavý a není nudný. Některé hlášky jsou neskutečné a pobavila jsem se u nich. Dokonalý, skvělý a úžasný Tom Cruise lezoucí po nejvyšší budově světa. Tomu, co ve filmech předvádí se málem nedá ani uvěřit. Čím starší je, tím víc při natáčení filmů riskuje. Jasně že za to má slušné peníze a přitom by za sebe mohl nechat zaskočit kaskadéra, ale on to prostě neudělá a radši sám kvůli filmu riskuje. Myslím si, že i díky tomu je celá série Mission: Impossible tak úspěšná. Jeremy Renner patří mezi moje oblíbené herce a tady mi dokázal, jak skvělý herec opravdu je. Simon Pegg dodává filmu něco nevšedního, ale je to super. Krásná Paula Patton, která se umí hezky poprat dostat to co chce, taky nemá chybu. Ve čtvrtém dílu je podle mě nejlepší obsazení ze všech dílů. Ve filmu Mission: Impossible - Ghost protocol jsem vážně nenašla ani malou chybičku. Podle mě je to jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.

Koktejl (1988)

Koktejl je pro mě odpočinkový film, u kterého nemusím přemýšlet. Příběh je dobrý, i když je vážně předvídatelný. Poslední hodina mi připomínala si tak dvacet jiných filmů a bylo mi jasné, jak to dopadne. Ale jako film na večer, kdy nechcete vůbec nic řešit a chcete si odpočinout je dobrý. Mladý a okouzlující Tom Cruise nemá chybu a i díky němu jsem dala tomuto filmu 4*.