J. Edgar (2011)

Za mě zatím nejhorší film, ve kterém si zahrál Leonado DiCaprio. Myslím si, že on dokáže každý film pozvednout na jinou úroveň, ale v tomhle filmu se mi moc nelíbil. Téma filmu je velice zajímavé, ale způsob kterým je natočený se mi nelíbí. Ten film je tak nudný, že to snad ani nemůže být pravda. Film podle skutečné události se dá udělat dobře a může být zajímavý, ale tohle opravdu ne. Ani ostatní herci mi nepřišli nějak dobří, takže tenhle film je pro mě opravdu docela zklamáním.

Mission: Impossible III (2006)

Třetí díl je lepší než díl druhý a možná přeskočil i první díl ze série Mission:Impossible. Ze všech třech prvních dílů je v tomhle nejvíc akce a Tom Cruise už předvádí skvělé věci. Sice třetí díl opět nepřekonal můj milovaný čtvrtý díl, ale pomalu se mu přibližuje. Tenhle film se liší od ostatních tím, že je více zaměřený na povahu a na city Ethana Hunta. Možná že ta odlišnost je na něm právě hezká. Herci jsou vážně skvělí a neumím si představit, že by Ethana Hunta hrál někdo jiný něž Tom Cruise.

Počátek (2010)

Popravdě mě tenhle film docela zklamal. Když jsem si četla komentáře k filmu, tak jsem čekala, že bude úžasný, ale nakonec mi takový nepřijde. Je pravdou, že film je natočený na hodně originální téma a to mu jistě přidává na zajímavosti. Leonardo DiCaprio je zase skvělý. Já si myslím, že on ani neumí hrát špatně. Cilliana Murphyho jsem viděla zatím pouze ve filmu Anthropoid, ale v obou filmech mi dokázal, že je skvělý herec. Naopak mám trochu problém s Marion Cotillard. Nevím, jestli mi vadí přímo ona a nebo její role, ale po celou dobu filmu mi byla strašně nesympatická. První půl hodina filmu je trochu slabší, ale potom se to celé trochu rozhýbe. Víc komplikovaný film jsem snad ještě neviděla. Občas jsem se docela dost ztrácela v tom, kolikrát do vlastně usnul, jak se dostali tam, kde zrovna teď jsou a co kdo zrovna vlastně dělá. No a konec filmu mi přijde dost slabý a taky celkem nesmyslný. Ostatní lidi se ve filmu vyznají a konec se jim líbí, takže bude možná chyba ve mě, ale mě se tenhle film prostě až tolik nelíbí.

Mission: Impossible II (2000)

První díl je asi o něco malinko lepší. Rozhodně si ale nemyslím, že by ten druhý byl nějaký propadák, za který ho tu dost lidí považuje. Tom Cruise opět nemá chybu a je skvělý. Jediný problém, který s tímhle dílem mám je ten, že všichni nad vším strašně moc přemýšlí a vlastně nic moc nedělají, takže akce tady opravdu moc není. Ta akce, která ve filmu je mi přijde občas možná až trochu přehnaná. Ethan zabije všechny, ale jeho nedokáže zabít ani třicet lidí. Čím starší Tom Cruise je, tím nebezpečnější ve filmech předvádí věci a za to ho vážně obdivuji. Když porovnám tenhle a můj zatím nejoblíbenější čtvrtý díl, tak tam ten rozdíl opravdu je, ale to patří k vývoji filmu, takže to zase až taková chyba není. Jiný problém ve druhému filmu ze série s Ethanem Huntem opravdu nevidím.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Zpočátku jsem se toho bála, protože nemám ráda muzikály, ale nakonec z toho je opravdu slušný film. Dvojice Johnny Depp a Helena Bonham Carter je skvělá. Navzájem se doplňují a opravdu jsem jim jejich role věřila. Ostatní herci nemají moc velký prostor. S krví se ve filmu rozhodně nešetří, ale zase to není takový ten film, ve kterém by krev tekla po celou dobu jeho trvání. Ponurá atmosféra Londýna je udělaná vážně skvěle. Na to, že film trvá skoro dvě hodiny tak ubíhá rychle a pořád se v něm něco děje. Jenom konec jsem čekala trochu jiný a nevím, jestli se mi tenhle líbí nebo ne.

Grinch (2000)

Bez tohoto filmu si nedokážu představit vánoce. Sice občas nedává smysl a je takový hrozně přeplácaný, ale je to prostě moje vánoční srdcovka. Jenom nechápu, proč dávají Grinche v televizi v srpnu.

Poslední samuraj (2003)

Film Poslední samuraj je naprosto skvělý. Nejdřív jsem si myslela, že dvě a půl hodiny je strašně moc a bude to nuda. Strašně jsem se spletla. Děj je krásně plynulý a utíká docela rychle. Prostředí, ve kterém se film odehrává nemá chybu. Kostýmy jsou nádherné. Celý příběh podtrhuje skvělá hudba. Prozatím jsem s Tomem Cruisem viděla asi dvacet filmů, ale až do teď jsem netušila, co všechno dokáže zahrát. To, co ve filmu předvádí je neskutečné a nemá to chybu. Od opilce až k samurajovi. Poslední samuraj je zatím snad nejtragičtější film, jaký jsem kdy viděla. Posledních patnáct minut jsem jenom brečela. Já vlastně ani nevím, co mám o tomhle filmu psát, protože je prostě výborný a nemám mu co vytknout.

Firma (1993)

Celý příběh filmu je super a je zajímavý. Tom Cruise opět nezklamal a v roli se mi opravdu líbil, i když na něj byla trochu málo akční. Naopak mi moc nesedla Jeanne Tripplehorn, která mi jako herečka přišla velice nepřesvědčivá a celý film zahrála s jedním jediným výrazem ve tváři. Postava, kterou ztvárnila Holly Hunter je zase velice příjemná a přesvědčivá. Jediný problém, který s tímhle filmem mám je jeho délka. Já osobně bych ho o půl až tři čtvrtě hodiny zkrátila. Přijde mi, že postavy nad vším docela dlouho přemýšlí a pár scén by se klidně mohlo vynechat. Žádný jiný problém s filmem Firma nemám, takže nakonec z toho je docela slušný film.

Nevědomí (2013)

Děj na začátku ubíhal opravdu velmi pozvolna a trochu rychleji se začal hýbat až po tři čtvrtě hodině filmu. Ale ty dvě hodiny jsou podle mě na takovýto film tak akorát. Vizuální stránka je opravdu skvělá. Podoba zničené Země a celkový obraz zničené planety nemá chybu. Ve druhé polovině jsem se párkrát ztrácela, jestli se jedná o současnost a nebo o minulost, ale to je spíš moje chyba. Tom Cruise opět nezklamal a byl skvělý. Na to, že mu při ztvárnění téhle role bylo už přes padesát, tak vypadá pořád fantasticky. Stejně tak jako i ve filmech ještě o několik let novějších. Olga Kurylenko je moc sympatická herečka v roli byla skvělá. Nevědomí bych popsala asi jako kombinaci sci-fi, katastrofického a romantického filmu. Vůbec mi nevadí, že tam je i ta láska a vztahy. Tenhle film je dobrý, ale není to ten typ, který by mě na začátku chytil a celou dobu nepustil. Myslím si, že je to i díky tomu malinko slabšímu začátku. Jako celek ale Nevědomí působí dobře a nemá žádné zásadní chyby.

Pár správných chlapů (1992)

Tenhle film je naprosto úžasný. Nejlepší film z právnického a soudního prostředí. Hned na začátku mě chytil a nepustil. Bála jsem se, že to bude nuda, ale to jsem se ohromně spletla. Ve filmu se objevují i vtipné hlášky a i když je docela dlouhý, tak ubíhá velice rychle. Příběh je zajímavý a líbí se mi jeho vývoj. Herecké obsazení je dokonalé. Tom Cruise jako mladý, hezký a drzý právník nemá chybu a opět nezklamal. Jacku Nicholsonovi tento typ rolí sedí a byl skvělý. Demi Moore byla také velice dobrá, ale úplně mi tady nesedla. 131 minut není na film úplně málo, ale ani jedné minuty strávené tohoto filmu nelituji a ráda se na něj podívám znovu.