Hamlet na kvadrát (2008)

Skvělá komedie, škoda, že hodnocení někogo odradí.... Dal bych 4, ale abych přispěl filmu....

Spalující touha (1999)

Mindfuck v tom dobrém slova smyslu. Tom Cruise podává asi nejlepší výkon své kariéry. 84-85%

"Ale nezapomňte, pokud se s prezidentem nespojíte, budete se zodpovídat společnosti Coca-Cola!" Skvělý, úžasný a velevtipný počin Stanleyho Kubricka, Petera Sellerse, Petera Sellerse a Petera Sellerse! Krásný vizuál, skvělý, plynulý střih a nádherné hudební kompozice. Trojrole Petera Sellerse je na oscara (nebo snad oscary :o). Mohlo by se zdát, že je to film o studené válce, jenže on není, nebo, jen z poloviny, protože to poukazuj na hloupost jakékoliv války a na hloupost Komunistů a Američanů z padesátých let. 100%

Fargo (1996)

Musím se přiznat, váhal jsem, jestli nemám dát 4 hvězdy, a hodlal jsem tak udělat, aletěch posledních 30 minut bylo tak bravurních, že dávám pět. Krásná kamera (na oscara), futuristická hudba (také na oscara), geniální scénář (zase oscar) a výborná výprava (poslední oscar), k tomu přičtěte Williama H. Macyho, Petera Stormarea, Frances McDomard, Stevea Buscemiho a nejoriginálěnjší tvůrce nehollywoodského hollywoodu, a vznikne skvělý, zábavný thriller s černým humorem. Osobně s hodnocením souhlasím, a dávám 84-85%, tudíž slabších pět hvězd.

Big Lebowski (1998)

Big Lebowski je ten typ filmu, který je tak zábavný a tak chytrý, že nechcete nic jiného, ​​než se setkat s Joelem a Ethanem Coenovými, a osobně jim poblahopřát za jejich jedinečný talent, a dostat se do jejich hlav a zjistit, jak šílení musí být tito dva géniové. Hlavními postavami jsou Jeff Bridges, John Goodman (který měl vyhrávat Oscara za nejlepšího vedlejšího herce,) Juliane Mooreová, a Steve Buscemi. Poprvé, kdy jsem viděl tento film, připouštím, že jsem si to užil, ale plně si neuvědomoval jeho úroveň humoru a surového talentu. Myslel jsem, že střední část je trochu depresivní a dlouhá. Ale věřte mi, je to film, který je vždy zábavnější, když ho vidíte, i když je to vaše tisícáté shlédnutí. Jeho úroveň humoru, akce, brutality a vulgarity se stávají mnohem evidentnějšími a důležitějšími. Postavy jsou brilantně napsány bratry Coenovými, a postavy jsou tak geniální a ulítlé, jako samotní Coeni. Big Lebowski není jako žádný jiný film. Budete se smát, a bude vás držet křeč ze smíchu. Neexistuje žádný jiný film, jako je tento klenot, který je ostrý a vtipný celou dobu. Jeden z nejlepších Joela a Ethana Coena a jedna z nejlepších komedií v historii kinematografie. A už mám zase chuť si ho pustit :-) 100%

Opravdová kuráž (2010)

Herecký, hudební, režisérský, kameramanský...zvukařský.....a střihačský koncert zúčastněných. Velmi dojemný konec pouze podtrhuje můj zážitek. Hlavně mladá Steinfield hrála velmi dobře. Bratři Coenovští mi čím dál tím více učarovávají...93%

Logan: Wolverine (2017)

Nejlepší díl jedné z nejlepších filmových sérií vůbec. Jako fanda nemohu dát méně něž pět hvězd. Slzička ukápla.

Mary a Max (2009)

Nádhernej, citlivej film. Konec mě vždycky vyždíme.

Happy End (1967)

"Jedno. Kolik měl dětí ? 15:17. Kolik je hodin ?" Tak originální film jsem neviděl. Normálně bych tu nominaci na cizojazyčák napálil. 95%

Tajemná řeka (2003)

Dlouho jsem neviděl tak příšerně depresivní thriller. Až se vzpamatuji, možná napíšu lepší komentář.....100%