Tahle země není pro starý (2007)

Jako, takových 5-10% zásluh nese jeden z nejlepších záporáků v historii kinemotagrefie a až neuvěřitelně uvěřitelný Javier Bardem. Jinak, film sám o sobě je dobrý, ale na 4 oscary to nevidím...80%

Happy End (1967)

"Jedno. Kolik měl dětí ? 15:17. Kolik je hodin ?" Tak originální film jsem neviděl. Normálně bych tu nominaci na cizojazyčák napálil. 95%

Občan Kane (1941)

Socialistická agitka, sic revolučně natočená, ale stejně, socialistická agitka. A nebo ne. Možná se pletu. Protože tento socialista mi k srdci vážně nepřirostl, spíše mě štval, a pouze film ukazuje imbecilitu socialistů, pokud to tak je, hluboce se omlouvám. 50%

Tajemná řeka (2003)

Dlouho jsem neviděl tak příšerně depresivní thriller. Až se vzpamatuji, možná napíšu lepší komentář.....100%

Klub poslední naděje (2013)

Zasloužrné oscary, jak Letův, tak McConaugheyův, tak i masky. Bohužel mi něco chybělo, to ale není chyba filmu, to je chyba ve mně. Doporučuji. 80%

Trainspotting (1996)

Normálně by to bylo za 4, ale kvůli OST (hlavně jedna z mých nejoblíbenějších písní - Perfect Day, která mě překvapila, že byla dělaná zrovna pro tento film), hereckým výkonům a hlavně konci je to za pět. Určitě jsem to neviděl naposled. 95%

Psycho (1960)

Tak Psycho mě neuvěřitelně zklamalo, a možná je to největší zklamání mého života. První půlka byla zajímavá, ale pak se z filmu stalo nudné klišé bez napětí, akorát se skvělým Perkinsem a jedním z nejlepších OST roku 1960. Bohužel, již po osmačtyřyceti minutách jsem vše předpověděl. Geniální mi to nepřišlo, napínavé sotva. 50%

Provaz (1948)

Těžká nuda, řemeslně možná lehce nadprůměrná, avšak už tak nezajímavý scénář nevyužit ani trochu, nechápu, kde se vzalo přepálených 83 %. Udělat pomalý rozjezd i když má 80 minut je poměrně výkon, plochý scénář tento průměrný film naprosto pohřbívá. Dobré výkony a kamera. Unuděných 65 %

O myších a lidech (1992)

Velmi dojemné (ke konci jsem brečel asi stejně, jako ženy u titaniku), krásně zpracované drama. Gary Sinise by měl dostat nominaci na oscara za nejlepší režii, Malkovich měl získat oscara a MacMillan by si zasloužil aby jeho záběry byly v UNESCO. Tento film mě odrovnal, hlavně výkonem Johna Malkoviche, který předvádí něco nevídatelného. 100%

Americké psycho (2000)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, věčný kandidát do top10, asi nejkultovnější film mojí generace. Geniální Bale