Adamova jablka (2005)

Já osobně se nezasmál, a čekal jsem něco víc. To jsou dva důvody, proč to není pět hvězd. Jinak je to kvaůotou některé hollywoodské filmy přesahující. Ale, asi nejveětším plusem filmu je herec ve vedeljší roli faráře - Mads Mikkelsen, který "ňoumu" hraje naprosto nenuceně. Ulrich Thompsen je také výborný, ale za zmínku stojí i Nicolas Bro, co by tlustý, opilecký a despotický bývalý hráč tenisu. Jen mě to něčím prostě nezaujalo. Asi se na to už nikdy nepodívám. 80%

Už je tady zas (2015)

Naprosto nekompromisně film ukazuje to, jak se lidé vrací v mentalitě. Považme, že když nahradíte slovo "žid" v Hitlerových projevech za "imigrant", tak většina světa souhlasí. Je až děsivé, jak pravidivý, je tento film. Možná po kvalitativní stránce zaostává, za to má úžasný podtext. Moc se mi líbí, jak je naschvál dělaný autenticky (scény s hajlujícími lidmi a s nejmenovanými politiky). Hitler je zde velmi přesvědčivý. Nechápu, že má jenom 69%....nebo vlastně, v naší republice chápu. 90%

Ben Hur (1959)

Tak tohle si nezaslouží komentář. ALE RECENZI! Ben Hur je totiž naprosto strhující pecka, která nemá obdoby. Naprosto úchvatná kamera Roberta Surteese v kombinaci s geniální hudbou Miklose Rozsy pouze podtrhují zážitek z tohoto velkofilmu. Ben Hur má naprosto geniální výkony všech zúčastněných, od Ben Hura, přes Piláta až po Baltráze. Úchvatný scénář Karla Tunberga s režií Williama Wylera spolu skvěle kooperují. Všechny oscary souhlasí: film, režie, hlavní herec, vedlejší herec, kamera, střih, hudba, výprava, kostýmy, mix zvuku, vizuální efekty, ještě bych přidal herečky (matka a přítelkyně), scénář, a mix střihu a zvuk. Jsem nadmíru spokojen. Dokonce tak spokojen, že si tento film dám do TOP10. (obsahuje spoilery) Jeruzalém na začátku 1. století. Juda Ben Hur je bohatý židovský princ a kupec, který hostí svého starého přítele Messalu poté, co přijde jako velící důstojník římských legií. Avšak mezi starými přáteli vznikne napětí, Messala Judu falešné obviní, a jako trest dostane doživotí, na galeje jako otrok a jeho matka se sestrou. Juda přísahá pomstu. Tenhle legendární megamalonský biblický epos zůstává nejvelkolepějším hollywoodským trhákem padesátek. Podtittulkem názvu je "Příběh Ježíše Krista", někde "Příběh Kristův" a snímek začíná scéne, natáčenou na pozadí Michalangelovy Sixtinské Kaple, přičemž je zde napsáno "Overture" a hraje zde hudba maestra Miklose Rozsy. Velkolepost tohoto filmu je zdůrazněna už na začátku. Wylerův snímek, vyrobený podle stejnojemenného filmu z roku 1926, byl ve své době nejdražším filmem všech dob, s propůjčenou sumou necelých 15 000 000 dolarů, což téměř zruinovalo finančně nestálou produkční filmu Metro-Goldwyn-Mayer picture. Natáčení zahrnovalo 6 let připravování a 6 měsíců natáčení v Itálii. Naprosto úchvatně provedené závody koní, by se daly nazvat jako orgie pro diváka (mě), také to je poznat, vždyť to (scéna) trvá asi 30 minut. Další zajímavostí je to, že se scéna s koňskými závody natáčela 3 měsíce a ve své době (následujících 7 let, což pokořil až velkofilm "Hodný, zlý a ošklivý) se jednalo o největší uměle vytvořenou aeru pro film. Charlton Heston měl pro náboženské filmy slabost (už v roce 1966 ve filmu "desatero přikázání"), ale díky tomuto filmu, měli zase ženy slabost pro něj. Film odmítly hvězdy jako Marlon Brando, nebo Burt Lancester. Obrosvká produkce Metro-Goldwyn-Mayer pictures zařídila filmu 11 cen akademie, a prvenství v počtu oscarů následujících 38 let, dokud nepřišel Titanik, pak ještě po 44 letech získal velkofilm" Pán Prstenů: Návrat krále" také 11 oscarů, od té doby nic. Jeden z mých největších filmových zážitků, který dokonce překonal mnou opěvovaný velkofilm "Lawrence z Arábie". 100%

Spalovač mrtvol (1968)

Mé tisícáté hodnocení a dvoustý koemntář by měl mít ubergeniální film, čímž Spalovač je. Tak tohle je jeden z nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděl. Naprosto geniální kamera, střih, a halvně - výkon. Snímek skvěle ukazuje na zníčení morálky totalitou. Nevím, zda je to horor - nejhororovější je ten název. Po TnZ a Odysee nejlepší film roku. Naprosto skvěle je zde opakující se scéna - česání mrtvých a poté se učesání. Hudba je mrazivá. Snad jediný nelogismus je to, proč se člověk se jménem Kopfringl ptal na to, zda je Němec. Jsem vděčen, že jsem tento příběh o šílenství směl vidět.. 100%

Marťan (2015)

Marťan je zatím jediný snímek Ridleyho Scotta, který mě bavil. Marťan je skvěle vizuálně zpracován, a je inteligentní. Skvělý výkon Matta Damona jen poukazuje na to, jak dobrý herec je. Navíc, je zde uchvatná kamera a střih, a až inovátorská hudba. Arthur Max musí mít představivost na vyšší úrovni, když našel místo (Súdán), které by tak důvěrně předvádělo Mars. Obrovský, megamolonský, kinový zážitek. Tolik, kolik jsem od Marťana nečekal, tolik jsem dostal. 100%

Rick a Morty (2013) (seriál)

Kdysi hrozná srdcovka, čím víckrát ale jsem ale zhlédl, tím více mě seriál štval a nudil.

Dexter (2006) (seriál)

U nás doma už absolutní klasika, kterou jsme viděli minimálně pětkrát celou, a pak několikrát jen náhodné díly, hlasy Sašy Rašilova, skvělá hudba a hlavně excelentní Michael C. Hall navozují originální, snad až neo-noir atmosféru. Srdcovka.

Svět podle Prota (2001)

Jsem z toho trošku rozpačitý. Je to velmi zvláštní film. Je pravda, že naposledy jsem takhle brečel u Americké krásy (Spacey prostě umí), ale stejně, mi tam něco chybí. Je to krásných 85% a 5*, ale něco mi chybí. Je to kvalitně natočené drama, které uteče jak voda. Hodný psychiatr Dude a pan charisma v jednom filmu - to je sen. Někdy možná ještě pustím. Je to vlastně o uvědomění si člověka. K tomuto filmu se mi těžce píše komentář. 85%

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tak tohle mě vůbec nebavilo. Je to asi tím, že celkově mě Ridley Scott ohromil jednou - a to s Marťanem. Jinak mě nebaví. Nebavil mě ani Vetřelec, ani G.I. Jane, ani chlapec a kolo, ani tenhle černý jestřáb. Vůbec mě to neoslovilo. Vojenské příběhy mě baví, a vojáky v Afghánistánu velmi repsektuji, ale toto bylo nepřesvědčivé. Prostě mě filmy jen o efektech nebaví. Navíc ten konec je taky na nic. Ewan mě tímto moc zklamal. 45%

Pro hrst dolarů (1964)

Eastwood je tu jako bezejmenný hrdina, a zachránce nebohé vesnice. Film, který mě donutí, abych se kouknul na Tělesnou stráž od Akiry Kurosawy. Naprosto geniální pointa, skoro stejně geniální jako hudba. Leone musel být génius. Jeden z těch nejlpeších westernů, co znám. Vždy se rád podívám znovu. 100%