Pro pár dolarů navíc (1965)

Nejlepší díl dolarové trilogie, a jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl. V tomto díle se objeví skvělý Lee van Cleef co by Douglas. Postava Clinta Eastwooda dostane jméno - Monco. Poté je zde výborný El Indio, jeden z nejsympatičtějších padouchů. A jeden z vůbec nejlepších konců. (Spoilerová věta) Scéna kdy Douglas nechá Moncovy zlato, a nechá ho utéct, ale El Indio je načapá je jedna z nejnapínavějších scén, co jsem kdy viděl (Konec spoilerové věty). Jedna z nejlepších hudeb u filmu, co jsem měl tu čest slyšet. 100%

Sin City - město hříchu (2005)

Naprosto perfektní Tarantinovka s Brucem Willisem, Jessicou Alba a Beniciem Del Torem. BRILANTNÍ padouch. Chvílemi jsem se několik zadusil. Příběh je skvělě pospojovaný, a navíc, tam je moje oblíbená "věc": barevné předměty v černobílém filmu. Film, který prostě nejde popsat, to se musí vidět. Určitě si přečtu komix. 85%

Osm hrozných (2015)

Tak tohle je zážitek. Naštěstí jsem to viděl v malém kině, za to, jsem tam byl s tátou a nikdo jiný, skvělé reproduktory podtrhli zážitek z hudby Maestra Morriconeho (hlavně klasika z Pro pár dolarů navíc - "Sixty seconds to what?"). Krásný obraz, vypravění v podání Tarantina s titulkami, Kurt Russell, Samuel L. Jackson, Tim Roth a Michael Madsen v další nebité pecce Quentina Tarantina. Richardson opět zazářil. Navíc, jsem vyhrál sázku, že Morricone dostane oscara. Skvělý film, chvílemi nervák jako prase. Navíc dojemný konec. 100%

Hanebný pancharti (2009)

Můj celkově nejoblíbenější Tarantino. Je tu naprosto bezchybný Christoph Waltz (nejvtipnější scéna s ním: hra). Také skvělí herci, mezi nimi: Brad Pitt, Michael Fassbender, Till Schweiger, Eli Roth, Daniel Bruhl, Gedeon Burkhard a mezi herečkami třeba Kruger. Opět naprosto geniální scénář a skvělá kamera, pana Richardsona. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů vůbec. A pro mě, jako pro Žida pocit zadostiučinění. Lt. Aldo Raine: "Mluví jen Italsky, nejlíp umím já, pak Donny, pak Luis, a nakonec Omar" Omar: "Ale já Italsky neumím" Lt. Aldo Raine: "Právě proto jsi poslední". 100%

Kill Bill 2 (2004)

Kill Bill 2 je lepší než Kill Bill 1. Kvalitu to nepostrádá, a má to stejně dobrý soundtrack jako jednička. Skvělá závěreční scéna-hláška: ''Pročs' mi to neřekla ?'' "Já nevím...protože jsem zlej člověk" "Ne...ty nejsi zlej člověk, ty jsi skvělej člověk, můj nejmilejší člověk. Ale když na to přijde, jsi pěkná píča". 100%

Kill Bill (2003)

Vážně chytlavý soundtrack. Mé druhé setkání s Tarantinem. Trošku slabší, než druhá epizoda, ale stále kvalitní. Obzvlášť se mi líbí scéna, jak Uma masakruje Japonskou mafii, a nejmladší ohne přes rám, a mečem mu "nařeže na prdel". Jak psal golfista "dokážu pochopit jak plné hodnocení, tak to nejnižší", Kill Bill není film pro každého. Ale já ho prostě můžu. 95%

Jackie Brown (1997)

Jakie Brown je další kult, z dílny jednoho šílence. Naprosto bezkonkureční je Robert De Niro a Michael Keaton moc nezaostává. Jackie Brown. Jackie Brown není filmařsky bůvíjak originální, ale za to má perfektní scénář. Mé první setkání s Tarantinem, jako malému se mi to líbílo kvůli sprosťárnám, a teď kvůli genialitě. K Jackie Brown asi nemám více co napsat. Zkrátka je to tak trošku moje guilty pleasure. 95%

Gauneři (1992)

Docela fajn film, za mě ale dost slabé na Tarantina. 80%

Nespoutaný Django (2012)

Jen Quentin Tarantino dokáže natočit takový western, že se líbí celé mé rodině (všichni, krom mě, westerny nesnáší). Třeba velmi humorná vsuvka - rap. Django je velmi vyjímečný film. Je to jeden z vůbec nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Úchvatný Christoph Waltz, který neustále hláškuje, Jamie Foxx, který zase "dělá srandu" (svobodně vybrané oblečení), skvělý hajzl Leonardo DiCaprio, který zahrál naprosto perfektně a několik dalších. Pak je tu samostatná kapitola, zlého Samuela L. Jacksona, s jeho geniálními frky, a ultranekorektním humorem ("co tu dělá ta černá držka, ...můj pane ?). Quentin to navíc zakončil film přesně tak, jak všichni chtěli. Když k tomu připočtu Skvělou kameru, naprosto geniální scénář, jeden z nejlepších střihů, co jsem vůbec kdy viděl, krásnou scénografii a architekturu, naprosto pompézní makeup a výpravu, tak z Djanga vychází, asi druhý nejlepší film, s dílny Quentina Tarantina. 100% PS: Scéna s burany z ku-klux-klanu je jedna z nejkomičtějších scén v historii filmu.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tohle je jeden z těch filmů, co nebudou v TOP 300 nejlepších filmů, kvůli tomu, že chlapáci mu dají jednu hvězdu, protože se stydí za to, že ke konci brečeli. Mé první setkání s mým nejoblíbenějším režisérem. Můj oblíbený herec, kameraman, režis=r a herečka v jednom filmu. Krásná hudba pana Desplata pouze pdtrhuje zížitek z tohoto eposu. Nádherné záběry kameramana Claudia Miranda jsou naprosto geniální. Naprosto úžasný střih, který příliš neruší lireální linii příběhu, ale jasně udávají hranice. Mix zvuku je naprosto brilantní, a netrhá bubínky,, (jako třeba Piráti z karibiku, kde to je v jednu chvíli na vol. 1 a jindy na vol. 10, aniž by tam byl přechod z 1 na 2 .......). Dost úspěšná ždímačka na city, s geniální pointou. Snad jediné mínus je to, že film je moc krátký. Druhý nejlepší film roku a nejlepší film roku s nominací na cenu akademie. 100%