Ichi the Killer (2001)

1* navyse za krasne vyobrazenie brutality a psychopatie postav.

Terminator Salvation (2009)

Prve akcne sceny su uchvatne, bol som absolutne ocareny kamerami a strihom. Naivne som si myslel, ze taky bude cely film. Skoda. Od polovice to zacalo stracat stavu a napetie. Keby tvorcovia udrzali tempo a stavu z prvej tretiny tak je to zarucene film roka. Bol som prekvapeny a sklamany ze postava Johna Connora bola zahrata nedoverihodne, a posobila ako mala vedlajsia postava. Naproti tomu, obrovskym pozitivnym prekvapenim bola postava Marcusa a podanie (herecky vykon) Sam Worthingtona. Hned od prvych momentov som si zacal uvedomovat, ze sa viac sustredim na postavu Marcusa a svojim sposobom sa vlastne stal pre mna "hlavnym hrdinom". Je tu este par veci co nechapem, a tymi su extremne sladky koniec a o co sakra islo s tymi plamenmi v "tovarni" robotov, boli tam neustale na nedavali ziadny zmysel. Uz na prvy pohlad to vyzeralo tak, ze niekto ich tam len imidzovo "nastrazil" aby navodil drsny, priam az pekelny look uzemia robotov. Temna tmosfera sa da navodit aj inak... Ale film ako taky bol celkom podareny, davam navyse jednu * za naozaj krasne niektore akcne sceny z prvej casti filmu.

Travička zelená (2008)

Fraza "WTF?" to asi vystihuje najlepsie :)) Taku konverzacnu sialenost som uz dlho nevidel. Ako zhulena kombinacia Pulp fiction a Napoleon Dynamite. Vacsina konverziacii vyzerala ako keby bola dokraslovana priamo na place. Na druhu stranu nutno dodat ze si film zachoval davku originality a par krat som sa naozaj dobre nasmial.

Mrtvý vesmír (2008)

3* za priemerny, mozno trochu pomalsi horor, a 1* navyse za krasne vyobrazenie brutality.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mlady smith je neskutocne zly. V kine sa sem tam okrem mojho ozvalo naraz viac hlasov nadavajuci na mladeho Smitha, co o niecom svedci. Ale hlavne mi neustale liezol na nervy, v zmysle ze mi kazil zazitok filmu. Film bol sice pomalsi, stale sa nad niecim snazil zamysalt a koniec mohli spravit ovela lepsie, ale atmosfera ktora posobila komornejsie sa mi celkom pacila.

Kulka v hlavě (2001)

Uzasny kratky film. Zapametal som si vacsinu viet a fraz, ktore tam Tom Noonan povedal. Realisticky, krasny a zaroven drsny uhol pohladu na zivot. Mne to po filozoficko-psychologickej stranke sadlo.

Nesmiřitelní (1992)

Je to skvost. Pozretie tohto filmu som dlho odkladal, nevedel som kam tento film zaradit a bal som sa ze to bude premrhany cas. To co robi tento film vynimocnym nie su ani z daleka efekty alebo obrovska vyprava ale myslienky, ktore tento pribeh podava, neustale dramaticka atmosfera a silne postavy. Hoci na zaciatku som si to nemyslel. Vo filme nebolo pouzite ani jedno zbytocne slovo, kazda veta mala svoj vyznam. Jednoznacne to prekonalo moje ocakavania. Velmi pozitivne ma prekvapil nadherny zaver.

Fontána (2006)

Tiez si myslim ze film je nadhodnoteny. Pre mna to bolo riadne sklamanie. Natoceny sice bol krasne, skvele herecke vykony a vyborne natocene citove a intimne sceny. Ale dejovo a pribehovo to zaostavalo, v zmysle ze sa to na zaciatok javilo ako zlozity a hlboko filozoficky pribeh ale po case sa mi to javilo ovela prostejsie. Miestami sa mi to zdalo uz rozvlacne a okrem niektorych scen som vedel co bude nasledovat. Cakal som ze sa tam bude neustale nieco diat, nieco co ma bude prekvapovat, alebo ma to nepusti od deja. No na konci filmu som mal depresivnejsie pocity ako by si mozno autor zelal.

Zlomené květiny (2005)

Krasna atmosfera vykreslovana dlhymi strihmi. Akurat, ze na konci mi nieco chybalo, nieco od coho by som sa mohol odrazit pri naslednom rozmyslani nad filmom. Chyba mi tam este aspon jedna autorova myslienka, ktora by divaka posunula dalej a dala zaveru ucelenejsi charakter. // 3 a pol *

Soudný den (2008)

Absolutne nevhodny vyber hudby. Kvantum scen ktore neboli dotiahnute do konca, nespocetne amaterskych scen a stupidnych rozhovorov. Nechutne a odpudzujuce hudobne "vsuvky". Dopozeral som to vylozene "na silu".