• Pohádka

Kybernetická babička (1962)

Děj nic moc,ale to křeslo mě tak skutečně vyděsilo, že jsem pak celou noc nemohla usnout a měla ho v hlavě. Proto dávám pět hvězdiček, neboť horory kde se trhají hlavy a stříká krev jsou pro mě neustále se opakující nudnou záležitostí. Ale tady bylo jasně vidět, že někdy méně znamená více. Stačí ztvárnit kybernetické křeslo a už se choulím v posteli hrůzou i přesto že mi není pět. Perfektní práce. :-)

Avatar (2009)

Viděla jsem ho dvakrát. James Cameron byl velmi kreativní a měl zajímavé myšlenkové pochody, že ho napadlo do filmu nasadit takové figury. Určitě je to mnohem originálnější než aby tam byli obyčejní lidé. :-) Ale obsahově to není můj šálek kávy. Když tento film byl velkým trhákem, tak v kině sedělo dětí jako smetí, což si myslím že tento film zrovna není pro děti. Ale to už je věc druhá.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento film jsem milovala řadu let. Ikdyž jsem ho nikdy moc nepochopila, jak se ty děje strašně přehazují. Ale viděla jsem ho s nadšením asi 250x, neboť tam hraje zlatá sbírka nezapomenutelných herců. :-)

Když má svátek Dominika (1967)

U dětských filmů jsem se většinou nudila.U tohoto jsem měla i obavy, když na začátku stál slogan: Pouze pro děti. Velkým vstup zákázan. Ale ten film byl výborný. Moc se mi líbilo jak Dáša Beranová dělala chlapečkovi osobního strážce aby na něj detektivové nevyzráli. A to byla taky ještě dítě. Ale zvládla to perfektně. Takové filmy já miluji. :-))))

Za plotem (2006) odpad!

Postavy ztvárnili grafici dobře. Jsou pěkné. Ale obsahově se mi to nelíbilo z toho důvodu, že nesnáším když někde vládne nespravedlnost a bezdůvodné ubližování. Strašně mě zaráželo, že ty zvířata bezdůvodně kradli lidem nejen jídlo, ale i jiné věci jako byla například herní konzole. Škoda že je nevyhubil. Nic jiného by si nezasloužili, za to, kolik škod a krádeží napáchali. A ještě ke všemu zvítězili. Ubozí lidé. A je jedno že s tímto nápadem přišel mýval. Všichni za to nesli vinu, že se jím nechali ovlivnit.

Liberace! (2013) (TV film)

Tento film byl opravdu povedený. Nejvíce se mi líbilo jak vystupovali spolu na podiu. Klavírista měl velký talent a Matt Damon byl sympatický. :-) Škoda že se to pak jim tak zvrtlo. Ale za to si mohl Liberace, že se nechal zlákat jiným a naprosto cizím mužem, kterého znal pár minut.