Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

To má být důstojné zakončení pro tuto sérii a Indiho? Jo, bavil jsem se, ale je to velká blbost. Koneckonců Indy nikdy nebyl realisticky zpracován a byla to vždy dobrodružná akční blbinka, ale tady to bylo moc. Nezasloužilo si to ani takovou stopáž. Nemyslím si, že něco takového mělo vzniknout. Herci jsou perfektní a nějaké ty hrátky s časem byly taky zajímavé. Předposlední scéna silná a dojemná. Jinak bída.

Marvels (2023)

Jakože je to fakt velká blbost, asi nebudu vyjmenovávat to vše špatné a hloupé, ale přesto všechno jsem neumíral a film si tak nějak užil. Kvalitativně však samozřejmě špatné. Hrozně to zamrzí, protože marvel prostě byla moje modla a moje vyrůstání, moje filmová láska. To už však dávno není pravda a já s láskou budu vzpomínat na tu klasiku a časem si ji zase pustím a budu si vychutnávat krásný vizuál a přízemnější příběhy hrdinů.

Přízraky v Benátkách (2023)

Velice povedené a z dosavadní trilogie mě to snad bavilo i nejvíce. Ta mysteriózní atmosféra a pomalé poodhalování, které známe už z předchozích dílů, mi velmi sedlo. Herci hráli skvěle a kamera a celkový vizuál krásný a autentický. Takto podmanivé detektivky já můžu.

Wonka (2023)

Velice příjemná pohádka a blbinka. Přesto má co předat. :)

Vyprávěj (2009) (seriál)

Ten seriál jsem sledoval v podstatě jeden rok, tak jak ho dávali v televizi. (až teď, kdy si myslím, že už jsem k němu dozrál a dospěl). Někdy jsem nestíhal, tak jsem dokoukával a pak se zase napojil. Za tu dobu jsem zjistil, že je to vlastně trochu moje srdcová záležitost. Kdo by to byl řekl... Ale v tomto seriálu jsou vyobrazené takové situace a takové charaktery postav, které vám přesně vyobrazují, jak to bylo a jak některé věci stále jsou. Ovšem to hlavní kouzlo je ukázka režimu, který už v této formě nikdy nebude. Zároveň jsem si na konci seriálu uvědomil, jak čas opravdu plyne a jak je život krátký. A to ho mám v tuto chvíli celý před sebou. Je tu také krásně vidět, jak je super mít rodinu a spoustu opravdových přátel. Poslední díl byl velmi dojemný.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Velice zdařilý prequel k zaběhlé sérii, kterou mám rád. Skvělí herci, pěkná akce, pěkný vizuál a zasazení do doby počátků Her a zrodu mocné postavy. Obecně je super sledovat vývoj mladého člověka, kterého už vidíte v nějaké vysoké pozici.

To se mi snad zdá (2023)

Bezva nápad, z kterého nám vyzrála super myšlenka a zajímavý film o snech. Z tohoto lze vidět, že lidi prostě nepřemýšlí racionálně a umí se chovat jako pěkný hovada. Absolutně soucítím s postavou bravurně zahranou Nicolasem Cagem.

Ferrari (2023)

Adam Driver je prostě frajer a úžasnej herec. A Penélope Cruz tu taky válí! Samotnej film skvělej. Ukazuje nelehkou pozdější dobu ambiciózního a závody posedlého zakladatele slavné automobilky. Automobilové závody a záběry jsou famózní a film se opravdu nebojí naplno ukázat i důsledky chyb v tomto odvětví. Velmi povedené drama s představením jedné etapy životní pana Ferrari.

Napoleon (2023)

Vím, že to není zdaleka historicky přesné. Myslím si, že filmy inspirované skutečnými událostmi, by se neměly příliš vzdalovat od podložených faktů. Ale ano, je to film, ne dokument, uznávám. Každopádně tím, že detaily historie neznám, tak mě za oči netahaly nepřesnosti. Musím teda říct, že vizuál a taktické bitvy jsem si velmi užíval. Co je možná kamenem úrazů, že film stále skáče do významných událostí Napoleonova života a může to působit nepřehledně a neuceleně. Tempo filmu ale běží docela rychle a nenudíte se.

Aftersun (2022)

Poměrně pomalé tempo, místy se mi zdálo až zbytečné snímat kamerou dlouze jeden záběr, který děj nějak neposouvá. Chápu, asi byl záměr to udělat pozvolné a pomalé. Užíval jsem si chemii otce a dcery, nádech a atmosféru letní dovolené. Jen jsem čekal na pointu, která se mi v podstatě nedostavila. I když ano, lehce ano, ale nějak to na mě nefungovalo. Ale myslím, že nebudu sám.