Nikdo tě nezachrání (2023)

Atmosférický, tajůplný a napínavý! Byl jsem naprosto v očekávání, kam se film bude ubírat dál a absolutně jsem to hltal. Ano, máme tu co dočinění s mimozemskou rasou a způsob, jakým je tento střet vyobrazen je uchvacující. Kaitlyn Dever, herečka hlavní hrdinky, přestože jsou i sympatičtější herečky, tu hraje naprosto špičkově a to už jen protože vše čtete z její mimky a řeči těla. Pravdou je, že to co tu hlavní hrdinka zvládá, je shoda náhod a kus štěstí. Ale to, že se nevzdává a bojuje, to prostě cením. Ještě zmíním parádní kameru a záběry. Co se týče efektů, mně prostě špatné nepřišly a nerušily mě ani trošku. Nakonec dostáváme dostatek odpovědí na naše otázky, přestože konec vás stejně donutí přemýšlet...

Obchodníci s bolestí (2023)

Veliké nadšení! Z farmaceutických sfér jsem toho vlastně ještě moc neviděl. Je super vidět to pozadí a byznys v takových odvětví. V léčivech jsou samozřejmě obrovské peníze a firmy i doktoři toho pěkně umí zneužít, jak lze tady vidět. Jinak Emily Blunt je úžasná a jako vždy na ní v krásných kostýmkách oči nechávám. Zbytek ansámblu samozřejmě taky v pohodě.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Moc moc fajn zpracování. Akční scény přímo špičkově zpracovány. Krásné jednozáběrové sekvence, krásné lokality, krásná kamera. Plus tu je moje milá Evička Green, i když ne zase tak moc. Jako velice povedený francouzský film. Na pokračování se těším.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

A zase jedna starší povinnost splněna. Jistě, není to epická velkolepá jízda jako v blockbusteru, ale tohle je úplně jiný žánr. Dostáváme psychologické drama plné dialogů a úvah, které nás vtáhne a nutí se zamýšlet. Tak obyčejné a přitom tak perfektně vymyšlené a zpracované.

Šestý smysl (1999)

Nevím, jak jsem se před časem na tento film díval, ale dnes jsem ho viděl, jako poprvé, takže závěr absolutně zdrcující a emocionální. Herecké výkony excelentní a vznikl tak zase jeden klenot.

Střihoruký Edward (1990)

Konečně splněna tato známá kultovka. Je to neskutečně milej příběh a pohádka, ve které je nám ale předáno tak moc myšlenek. Jak může být někdo milován, ať vypadá jakkoliv, ale zároveň jak může být někdo nenáviděn, pokud jednou selže. Jak někdo může být nenáviděn i přes dobré činy a nikdy nebude přijmutý. Zároveň tu platí pořekadlo "nesuď knihu podle obalu". Když se nad tímto filmem zamyslíte, je toho hodně. Je to prostě úžasný.

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

V poslední sérce mi nové postavy sice nesedly, ale k původním se vztah a zájem nevytratil. Nesedí mi, že to tu tak přehání s LGBT. Ale pojďme k pozitivům: vždy jsem miloval Sex Education, protože si troufla rozebírat témata, o kterých se spousta lidí bojí mluvit, nebo se stydí. Tady patří i velký obdiv hercům, kteří zachází do intimních scén. Je to seriál, který balancuje mezi humorem a vážností- a funguje to skvěle. Vžívám se do jednotlivých postav a chápu jejich problémy a mezilidské vztahy. Tohle platilo vždy a platí i v poslední sérii. Některé linky mě dojímaly k slzám. Děkuju za to, co jsem u tohoto seriálu mohl prožít a pochopit.

Flash (2023)

Škoda, že když je to celý cgi, tak je skoro všechno hnusně nerealisticky udělaný. Ale když na to člověk přistoupí, tak samotný děj není špatný. Ale je to zase spíše fanservis.

Bod obnovy (2023)

Já jsem nadšenej! Měl jsem pocit, jako bych byl svědkem něčeho výjimečného. Naprosto jsem se vtáhl do filmu a toho elegantního krásného vizuálu. Parádní detektivka s nádechem scifi. Kamera a audio naprosto parádní- smekám zvukařům a skladatelovi. Rovněž vyzdvihuji herecké výkony všech zúčastněných a vypichuji Andreu Mohylovou, pro kterou je tento film její debut. Chci moc poděkovat tvůrcům a režisérovi Robertu Hlozovi, pro něhož je tohle první celovečerák, za odvahu a píli, kterou do tohoto snímku vložili. Díky! :)

Nic ve zlým (2023)

Strašně svěží komedie, u které jsem se několikrát upřímně zasmál. Někdy sice absurdní, ale myšlenka skvělá. A Jennifer je fakt hodně hodně sexy a hraje parádně. Samozřejmě nezaostává ani zbytek ansámblu.