Někdo to rád horké (1959)

To snad ani není možný. Já ten film tak dlouho odkládal... Říkal jsem si, že to bude stará blbinka. No svým způsobem to blbinka je, ale je to vlastně úplně geniální. Jako jasně, přitažený za vlasy, ale je to komedie a má to tolik skvělých scén a dobrý scénář s dobrou zápletkou. Dokonce jsem tomu tak propadl, že ty 2 hodiny utekly úplně rychle. No a konečně jsem viděl tu slavnou Marilyn Monroe hrát a ne jen pózovat na nejrůznějších předmětech. A nehraje vlastně špatně a k tomu, jak všichni víme, je i pěkná. Ale tahouny tu samozřejmě bylo ústřední mužské duo.

Vymítač ďábla (1973)

Nejhorší na tom je, že tyhle věci se prokazatelně dějí. A já měl možnost mluvit a vyslechnout si lidi, kteří zažili neskutečný věci. A to jsou lidi, kterým naprosto věřím (mluvil jsem i s člověkem, který se vymítání účastnil). Paranormální aktivity mě vždy fascinovaly a dlouho jsem nevěděl, co si myslet, ale je to prostě děsivá realita, v kterou dneska věřím. Kdo nevěří, tak je mi ho líto. Film zpracovaný skvěle a věrohodně.

Nech svět světem (2023)

Obrovské nadšení! Kéž by bylo více tak podobně laděných filmů. Ta napínavá atmosféra byla neskutečná. Úplně si člověk říká, co by v takové situaci dělal sám. A musím velmi vychválit kameru a záběrování, to je prostě špičkový a kreativní. Škoda jen konce, který mě nenaplnil tolik, jak bych chtěl. Ještě něco mi tam chybí.

65 (2023)

Hodně pohodový a super nápad. Já si koncept a hlavně atmosféru užil.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Řemeslně a filmařky je to špičkově zpracováno. To se od Scorseseho ani jinak neočekává. Ovšem na děj a stopáž filmu je třeba se obrnit dávkou trpělivosti. A žánrově je to stejně film, který zdaleka nesedne mainstreamu. Já se nakonec do postav, zasazení a zápletky docela dostal a ve výsledku to byla slušná podívaná.

Božský Bruce (2003)

Tak úžasný! Cesta sobeckého člověka, která vedla k poučení a porozumění.

Blue Beetle (2023)

Blbinka plná klišé, hloupých scén, nesmyslů a náhod. Ale má to fajn akci, pohodové herce a nějaký jasný směr. Ani vizuálně to není hrozné, ovšem ne úžasné. Ve finále užitý. :)

Shrek 2 (2004)

Dostal jsem po velmi dlouhé době chuť na Shreka a jelikož jedničku mám z dětství zapamatovanou velmi živě, rozhodl jsem si zpříjemnit večer dvojkou, která je taková organičtější a dynamičtější. A resumé? Tohle je absolutně geniální, brilantní a epickej animák s totálně vyspělou myšlenkou. To jsem ani tak hluboce, jako dnes, v dětství nevnímal, přestože jsem to už tehdy miloval. Skvělá animace a skvělá hudba!

Shazam! Hněv bohů (2023)

Strašně dlouho jsem dvojku odkládal, protože jsem očekával velikou kravinu. No ale dostal jsem úžasnou zábavu, plnou super nápadů a vtipů, nad kterýma jsem se mohl upřímně zasmát. Je to zaobaleno to pohodového cgi, které netahá za oči. Co se týče zápletky, je to samozřejmě blbinka a od chvíle, kdy se objeví drak, je to celé takové pitomé. Herci a jejich hlášky to ovšem táhli a já si to náramně užil. Btw Billyho crush totálně chápu.

Bratři (2023)

Ano, stále kvituju a podporuju válečné, holokaustové a komunistické filmy a témata. Stále tvrdím, že je potřeba si tuto dobu připomínat, protože to byla doba hrozná a krutá a v dnešní době nikdo neví nic a každý si myslí, jak se má špatně. Jsem nadšenej, že tvůrci dokázali s takovou péčí vytvořit mistrovské dílo, které je vizuálně nádherné a precizně natočené. Je to snímek napínavý, dojemný a naučný. Nechybí ani kvalitní a sympatičtí herci. Film je dalším střípkem z komunistické doby a další událost zaznamenávající statečnost odbojového hnutí. Absolutně neuvěřitelné, že něco takového se Mašínům mohlo vůbec povést, přestože se přechod do Berlína neobešel bez ztrát. Jsem rád, že tento masterpiece v Česku vznikl a děkuju za to.