Šílená noc (2022)

Jak já jsem se nasmál! Tak svěží překvápko, rychle odsýpající film a scéna ze Sám doma mě zabila. Toto je moje nová vánoční klasika. Miluju a děkuju.

Tajemství (2006)

Musíte osvobodit svou mysl :-) Tento film vám může ukázat dveře. Projít jimi už musí každý sám...

Temný rytíř povstal (2012)

Všechny bytosti na planetě žijí odnepaměti stejný příběh pořád dokola. Znovu a znovu v různých podobách. Příběh Lásky a Nenávisti. To je podstatou každého života, každého příběhu, každého filmu. Nicméně pan Nolan ví naprosto přesně jak tak jednoduchý příběh vyprávět tak, že jste zaražení v sedadle jak vidle v hnoji, a nechápete co se vám to odehrává před očima... Bezchybné a na maximum vytěžené filmové řemeslo, skvělá hudba, hustá atmosféra i bez okatých výbuchů, film kterého jste součástí. + v něm spatřuji náznaky toho co nás brzy čeká, až ve světě lidi přehodí výhybku na tu špatnou kolej. Pokud se tak stane, doufám, že se nám taky vydá na pomoc nějaký Temný rytíř ;) 9,9 z 10

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Je to pěkná výplň volného odpoledne, když nemáte co jiného na práci (a co jiného sledovat), ale že by to byl nějaký sitcomový zázrak se říct nedá. Je to takový mix "Přátel" a "HIMYM", který se nepovedl tak jako jeho předchůdci (nebo předlohy?) V BBT je takovou postavou z "druhé strany" Sheldon, v HIMYM je to Barney... Vím, že to je téměř ve všech seriálech a hlavně sitcomech, ale tady mi to připadá stráááášně kýčovité. A sice lokace. Klasika: ústřední byt ve kterém se odehrává většina příběhů, univerzitní kantýna, chodba mezi byty atd., ALE! Přátelé mají svoji kavárnu, HIMYM mají svůj bar, ale tohle bystro či co to je, je opravdu nejapné. Asi nejvíc mi na celkovém dojmu z BBT vadí vizuální zpracování (VŠECHNO je v pastelových barvách) a nenávaznost příběhu jednotlivých epizod. Je to prostě záležitost čistě na zabití času. Ale ne špatná :-)

Tomorrow's Children (1934)

v jistém smyslu se jedná o "ZÁVAŽNÝ" film, protože je vyloženě uveden jako pro eugenický (prostě propagační). Z eugeniky vznikl nacistický rasismus v 3.říši. Tomorrow's Children se zabývá moc vážnou problematikou, která, jak se zdá, se týká lidí po celém světě i dnes. Už mi snad ani nepřijde "záhadné" proč ten film upadl do zapomnění a proč ho v čr asi nikdo neviděl...

Toxic Skies (2008) odpad!

jedná se o nechutnou komerci, což u mnoha jiných filmů nevadí, ale tento se zabývá tématem nebezpečné reality. Lidé neznalí věci, po shlédnutí tohoto filmu budou myslet, že to, oč v něm běží je jen další "filmovou katastrofou" a tudíž budou v budoucnu brát za nepravděpodobné, že by se to mohlo skutečně udát.

Trestný prapor (2004) (seriál)

Jak už bylo zmíněno, s Bratrstvem neohrožených se to nedá srovnat. BoB je technicky úplně někde jinde. Trestnému praporu chyběly peníze a možná i ambice na něco většího. Ale to vůbec nevadí. Celou dobu jsem na to koukal bez očekávání jako na průměrnou „poučnou“ zábavu. Avšak úplně poslední scéna posledního dílu mě rozplakala. Ne, že mi ukápla slza, ale opravdu jsem několik minut brečel. Ani nevím přesně proč. Ten zpěv – ten chorál. Když to znělo, jako bych slyšel ruskou duši. Všechny paradoxy a protiklady toho národa v jedné scéně, jedné písni.

Ubal a zmiz (2021)

Při sledování v kině jsem byl šťastný, protože se v českých luzích a hájích občas přeci jen podaří nějaké té originální látce prorazit na povrch. Orignální na přístup k natáčení na české poměry. Stojí za vidění jako večerní oddechovka, která vás může mile překvapit, když od ní nic nečekáte.