Beagle

Beagle

okres Karlovy Vary
Streeper & Downtonian

28 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Hodiny (2002)

  Trojjedině skvělé dílo. Smekám před filmem, který svým závěrem, kdy sledujeme Virginii odejít dobrovolně ze světa a posloucháme její dopis manželovi na rozloučenou (to má být přece tak hrozně smutné, ne?), dokáže vyznít nakonec tak pozitivně a tak plný života.

 • poster

  Juno (2007)

  Tenhle film je o správných rozhodnutích, tak jedno udělejte a podívejte se na něj. A kdyby vám nesednul (což pochybuju), pomerančové tic-tacy to spraví. Jednoznačně.

 • poster

  Leopardí žena (1938)

  Must-see pro všechny filmové nadšence a milovníky: Katharine Hepburn, Caryho Granta, leopardů, teriérů, kteří všechno, co najdou, zahrabou na zahradě a znalců interkostálních klavikul všech zvířecích druhů! "I can't give you anything but love, baby. That's the only thing I've plenty of, baby..."

 • poster

  Paříži, miluji Tě (2006)

  Krásná mozaika příběhů, při jejímž sledování jsem se stále víc těšila na to, co a kdo přijde další na řadu. Někdy jsem sice byla potěšena méně (nervní Porte de Choisy o kadeřnické péči pro asijské vlasy, Quais de Seine, které, i když jsem romantik, vypadá jako z nějakého výukového filmu o toleranci z produkce Evropské komise, trochu patetické Place des fêtes) většina příběhů mě ale potěšila hodně. A Fanny Ardant jak se sexy přízvukem anglicky nadává Bobu Hoskinsovi, fackuje ho a to všechno sleduje (bohužel ne předem zaplacená) štětka? Čistá láska...

 • poster

  Nebe (2002)

  Nebe je pro mě pokaždé, když ho vidím, nebeským filmovým zážitkem. Po tom počátečním tvrdém probuzení ze spasitelského snu, který učitelka Philippa prožívala, přijde přece jenom vykoupení a možná taky odpuštění. A ten závěr...

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

  Myslím, že popisovat kvality tohohle filmu by bylo stejně marné, jako snažit se porozumět tomu, co na závěr šeptá Bob do ouška Charlotte.

 • poster

  Příliš dlouhé zásnuby (2004)

  Nádherný film. Vizuální stránka je (jak jsem také po Amélii od Jeuneta čekala) úchvatná, před očima nám ožívají fotografie (a to ve scénách z Paříže doslova), scény jsou krásně stylizované,...Film jsem ale viděla až po přečtení předlohy, která má poměrně složitou strukturu a zorientovat se v časových skocích, přezdívkách vojáků (kterých je v knize ještě o něco více) a téměř detektivních zápletkách s červenou rukavicí nebo německými botami není snadné ani na jejích stránkách, natož v kině. Ve filmu je poupravená postava Mathilde, která v knize není sirotek a nemoc jí upoutala na invalidní vozík (což by z filmařského hlediska nebylo právě nejsnadnější), Manech pak není synem strážce majáku, ale poněkud prozaičtějšího rybáře atd. Jeunet si s výběrem právě téhle předlohy dějově nasadil laťku možná až příliš vysoko. Ale abychom nebyli tak přísní, když s Mathilde tenhle příběh vydržíte trpělivě rozplétat, budete bohatě odměněni (a to nejen plynulou francouzštinou Jodie Foster).

 • poster

  Až vyjde měsíc (2012)

  Vrcholné dílo poetiky Wese Andersona.

 • poster

  Malá Miss Sunshine (2006)

  To je výlet, na který se jen tak nezapomíná. Je vtipný tím neprvoplánovým, černohumorným způsobem. Je dojemný, ale ne tak jako nucená snaha některých tvůrců diváka dojmout. Je akční jako nefalšovaná road-movie a taky se u něj budete pořádně bát o čest malé Olive na závěrečném vystoupení při titulní soutěži krásy. Vřele doporučuji.

 • poster

  Lepší už to nebude (1997)

  U nás doma "kultovní" podívaná - v tom nejlepším smyslu slova.